Ako zobraziť skryté súbory vo Windows či na Androide? Návod

Skryté súbory vo Windowse sú súbory, ktoré bežne nevidíte. Môžete si ich vytvoriť sami ale sú medzi nimi aj súbory, ktoré sa môžu spájať s funkčnosťou Windowsu a nie je dobré s nimi manipulovať. Priečinky, položky, jednotky, súbory,…. ak viete ako zobraziť skryté súbory neostane pred vami v počítači nič ukryté. 

 

Ako zobraziť skryté súbory

Zobraziť skryté súbory nie je náročné. Môžete tak urobiť prostredníctvom Priečinku alebo Možností priečinka

Aby ste mohli zobraziť skryté súbory vo Windows 10 prejdite do „Priečinka“ (stlačte klávesovú skratku Win + E alebo cez ponuku „Štart“). V hornej lište kliknite na „Zobraziť“ a z ponuky kliknite na políčko „Skryté položky“.

Zobraziť skryté súbory Windows 10 môžete aj druhým spôsobom. V časti „Prieskumník“ kliknite na „Možnosti“. V časti “Možnosti priečinka“ vyberte položku „Zobrazenie“. Teraz kliknite na „Zobrazovať skryté súbory, priečinky a jednotky“.

 

Skryté súbory vo Windows 7

Ak chcete vedieť či sa dajú zobraziť skryté zložky vo Windows 7 stačí sa dostať do položky „Ovládací panel“ a prejsť do „Vzhľad a prispôsobenie“. V časti „Možnosti priečinka“ vyberte „Zobraziť“. Prejdite do „Rozšírené nastavenia – zobraziť skryté súbory, priečinky,…“. Všetko potvrďte kliknutím na OK a máte to.

 

Skryté súbory v Mac

Zobraziť skryté súbory vo Windows už viete. Viete ale ako zobraziť skryté súbory Mac? Na internete nájdete niekoľko spôsobov ako zobraziť skryté súbory aj v tomto operačnom systéme.

 

Ako zobraziť skryté súbory v telefóne

Zobraziť skryté súbory v mobile môžete prostredníctvom „Správca súborov“. Otvorte ho a kliknite na tri bodky. Z ponuky vyberte možnosť „Zobraziť skryté súbory“.

Ďalšou možnosťou ako zobraziť skryté súbory Android je prostredníctvom aplikácií. Dobrou aplikáciou je ES File Explorer. Po stiahnutí a inštalácii aplikáciu otvorte a kliknite na ľavé horné tlačidlo. Z ponuky kliknite na možnosť „Zobraziť skryté súbory“ a máte to.

Ako zobraziť skryté súbory a zložky viete. Viete ale ako skryť zložku vo Windows 10? Kliknite pravým tlačidlom myši na položku a prejdite do časti „Vlastnosti“. V okne, ktoré sa vám zobrazí prejdite do položky „Všeobecné“. Tu zaškrtnite políčku „Skrytý“.

Či už ste skryté položky skryli vy, alebo sú súčasťou operačného systému môžete ich zobraziť. Vo Windows 10 zobraziť skryté súbory môžete pár kliknutiami. V mobilnom telefóne na to môžete použiť aplikácie alebo Správcu súborov.

Summary
Ako zobraziť skryté súbory vo Windows či na Androide? Návod
Article Name
Ako zobraziť skryté súbory vo Windows či na Androide? Návod
Description
Vedieť ako zobraziť skryté súbory v počítači alebo mobilnom telefóne môže byť užitočné. Hlavne ak potrebujete zistiť prečo má mobil alebo PC plnú pamäť. Pri vymazávaní skrytých zložiek ale dajte pozor. Niektoré môžu zabezpečovať funkčnosť systému.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie APLIKÁCIE DO AUTA ZADARMO
Najlepšie alternatívy k MICROSOFT OFFICE, ktoré sú ZADARMO?!