Ako nainštalovať Android Auto? NÁVOD

Používanie mobilného telefónu počas šoférovania je nie len zakázané ale aj nebezpečné. Ak ale máte v mobile stiahnutú aplikáciu Android Auto môžete telefón obsluhovať bez toho aby ste ho chytili do ruky. Môžete sa venovať vedeniu vozidla a zároveň mať telefón „po ruke“. Chcete vedieť kde stiahnuť aplikáciu Android Auto? A viete ako aktivovať Android Auto?

 

Aplikácia do auta

Android Auto je najpoužívanejšou aplikáciou, s ktorou môžete prepojiť automobil s telefónom. Okrem aplikácie ale potrebujete aj auto, ktoré túto službu podporuje. Následne si stačí aplikáciu Android Auto stiahnuť do mobilného telefónu a prepojiť ju s automobilom.

 

Ako nainštalovať Android Auto

Rozmýšľate ako nainštalovať Android Auto do mobilu? Možno ste počuli, že Android Auto nie je v našej zemi dostupná. Pravdou je, že si aplikáciu môžete stiahnuť z Google Play, alebo na to využite našu stránku. Keď máte aplikáciu stiahnutú nájdite ju v telefóne.

Android Auto bezdrôtové pripojenie? Áno, dá sa to, ale nie je to možné v každom aute a nie s hocijakým telefónom. Telefóny so systémom Android 11 by ste už prostredníctvom 5GHz Wi-Fi siete mali prepojiť bezdrôtovo bez problémov. Takže, ako na bezdrôtové Android Auto už viete. Nie vždy to ale môže fungovať. V tom prípade majte po ruke USB kábel.

 

Android Auto inštalácia

Aplikáciu do systému auta inštalovať nemusíte. Hneď ako telefón prepojíte so systémom auta zobrazí sa na obrazovke nápis Android Auto a sprístupnia sa vám niektoré aplikácie z mobilného telefónu. Môžete ich teraz ovládať cez obrazovku auta.

Ak chcete túto aplikáciu plnohodnotne využívať mali by ste mať v mobile aplikácie do auta, ktoré určite využijete. Dajte si ale pozor aké aplikácie sťahujete. Nie všetky sú s Android Auto kompatibilné. Ktoré aplikácie sú kompatibilné s Android Auto?

Množstvo aplikácií kompatibilných s Android Auto neustále rastie. Určite vám ale budú fungovať aplikácie ako Google Mapy, Waze (navigácie), Spotify (hudba) či pre majiteľov elektromobilov app DriveZSE. Výber záleží od vás.

 

Android Auto nejde nainštalovať

Problém môže byť s verziou operačného systému Android v mobilnom telefóne. Ak máte staršiu verziu aplikácia vám fungovať nebude. Ak máte nový telefón s najnovšou verziou Androidu a nejde nainštalovať Android Auto skúste telefón reštartovať. Problém môže byť aj v nedostatku miesta na aplikáciu (vymažte nepotrebné aplikácie z mobilu).

V mobiloch s Android 10 by ste už túto aplikáciu mali mať. Stačí ju len nájsť. Kde je v telefóne Android Auto? Ak aplikáciu nevidíte prezrite si systémové nastavenia a všetky nainštalované aplikácie. Pokiaľ ju stále nemôžete nájsť jednoducho na internete nájdite výraz Android Auto download a aplikáciu si stiahnite.

Ako nainštalovať Android Auto apk v staršom mobile? V staršom mobile budete potrebovať inštalačný balík apk. (napr. APKMirror). Po jeho stiahnutí môžete  inštalovať Android Auto, spustiť apku a prepojiť ju s automobilom.

 

Android Auto a CarPlay

Ak používate iPhone ponúka sa vám otázka „Čím nahradiť Android Auto?“. Aj pre majiteľov týchto mobilných telefónov existuje aplikácia, ktorá prepojí telefón s automobilom. Ide o aplikáciu CarPlay.

Summary
Ako nainštalovať Android Auto? NÁVOD
Article Name
Ako nainštalovať Android Auto? NÁVOD
Description
Android Auto je šikovná aplikácia pre všetkých šoférov. Prepojte svoj telefón so systémom auta a každá cesta bude bezpečnejšia. Ovládajte mobil prostredníctvom aplikácie. Poradíme vám kde apku stiahnuť a ako ju prepojiť s autom.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie rozšírenia prehliadača pre Chrome!
Najlepšie aplikácie kompatibilné s Android Auto