3 Najlepšie aplikácie pre diabetikov. Meranie cukru v krvi, zápisník,…

Či už ide o cukrovku 1.typu alebo cukrovku 2.typu dôležité je monitorovať hladinu cukru v krvi. Meranie glykémie alebo meranie hladiny cukru v krvi je pre ľudí s diabetom dôležité. Pri sledovaní hodnôt cukru v krvi vám môžu byť nápomocné aplikácie na meranie cukru v krvi. Tieto aplikácie pre diabetikov vám umožnia sledovať a zaznamenávať hodnoty cukru v krvi a viesť si tak podrobné záznamy, a nie len to.

V súčasnosti nie je cukrovka alebo diabetes zriedkavým ochorením. Podľa WHO trpí týmto ochorením viac ako 420 miliónov ľudí na svete. Viac ako 1,5 milióna ich na toto ochorenie aj ročne umrie.

 

Meranie cukru v krvi

Rozmýšľate ako zmerať cukor v krvi? Na meranie hladiny cukru v krvi sa používajú malé prenosné prístroje známe ako glukomery. Je dôležité vedieť, že žiadny merač cukru v krvi v aplikácii nenájdete. Mobilné aplikácie pre diabetikov slúžia na ukladanie hodnôt, ktoré v glukomery nameriate. Pravidelným zaznamenávaním môžete vedieť po akom jedle vám stúpne cukor a budete vedieť akej potravine sa vyhnúť.

Prístroje na meranie cukru v krvi, glukomer je jediný prístroj, ktorý vám prezradí ako na tom s diabetom a teda hladinou cukru v krvi ste. Ak ich máte môžete si merať cukor v krvi doma. Keďže je diabetes civilizačným ochorením meranie cukru v krvi zadarmo vám urobí aj lekár pri preventívnej prehliadke.

 

Aplikácia na meranie cukru v krvi

Aplikácie na meranie cukru v krvi často umožnia viesť aj denník či ukladať si poznámky. Takýto zápisník pre diabetika je dôležitý hlavne ak chce  ochorenie pochopiť a zistiť aká strava alebo činnosť jeho stav zhoršuje. Okrem aplikácií pre diabetikov dnes nájdete aj aplikácie na meranie krvného tlaku. O nich ale v inom článku.

 

Blood Sugar

S aplikáciou Blood Sugar budete mať hodnoty merania cukru v krvi v jednej aplikácii prehľadne zoradené. Tabuľka merania cukru v krvi je prehľadná a aplikácia vám pomôže s vyhodnotením nameraných hodnôt. Vďaka aplikácii pochopíte význam nameraných hodnôt.

Meranie cukru po jedle a zaznamenávanie hodnôt do aplikácie vám pomôže zistiť kedy hladina cukru v krvi stúpa.

 

MySugr

Hodnoty meraní cukru v krvi si môžete zaznamenávať aj do aplikácie MySugr. Táto aplikácia pre diabetikov toho ale obsahuje viac. Nájdete tu kalkulačku, ktorá vám vypočíta koľko inzulínu potrebujete, údaje môžete denne, týždenne alebo mesačne zdieľať s lekárom a veľa ďalšieho. V aplikácii môžete zaznamenávať aj stravu, príjem sacharidov, užívanie liekov,… Všetky údaje sú v aplikácii MySugr zálohované a máte ich kedykoľvek k dispozícii.

Túto aplikáciu na cukrovku nájdete vo verziách pre telefóny s Androidom a aj pre iPhone ( tu ).

 

Contour Diabetes

Ak máte merač hladiny cukru v krvi kompatibilný s aplikáciou Contour Diabetes hodnoty, ktoré merač cukru v krvi nameria sa automaticky prenesú do aplikácie. V aplikácii si môžete nastaviť výstrahy ak výsledky meranie budú vysoké alebo nízke alebo pripomienky, ktoré vás upozornia, že je čas zmerať hladinu cukru v krvi.

Táto aplikácia vám pomôže lepšie pochopiť diabetes, nájdete v nej množstvo rád ohľadom stravovania, môžete si v nej viesť záznamy (užitie liekov, aktivity, strava,…) a veľa ďalšieho.

 

Meranie cukru mobilom

Najpresnejšie meranie hladiny cukru v krvi je pomocou kvapky krvi. V súčasnosti už ale existujú aj senzory, ktoré merajú cukor v tele bez toho aby ste sa museli pichnúť do prsta. FreeStyle Libre aplikácia je jednou z nich. Aby ste ale zmerali hodnoty a preniesli ich do aplikácie potrebujete kompatibilný senzor. Ide v podstate o glukometer bez pichania do prsta.

Meranie glykémie mobilom sa dá, ak k mobilnému telefónu pripojíte merač hladiny cukru v krvi.  Namerané hodnoty sa hneď prenesú do aplikácie.

Ako si zmerať cukor v krvi aj bez pichnutia, ako vyhodnotiť výsledky či ako na neinvazívne meranie glykémie,… s týmito problémami sa diabetici často stretávajú. Diabetes aplikácie vám pomôžu vysvetliť výsledky meraní, poradia vám ako cukor znížiť, koľko dávok inzulínu si dať a zároveň vám umožnia viesť denník, ktorý môžete zdieľať s lekármi.

Summary
3 Najlepšie aplikácie pre diabetikov. Meranie cukru v krvi, zápisník,...
Article Name
3 Najlepšie aplikácie pre diabetikov. Meranie cukru v krvi, zápisník,...
Description
Aplikácie na meranie cukru v krvi sú vhodné pre diabetikov. Uchovávajú záznamy nameraných hodnôt, pomôžu vypočítať koľko dávok inzulínu potrebujú ale nájdu v nich aj rady ako s týmto ochorením žiť. A ako to je s meraním cukru v krvi mobilom?
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
3 Najlepšie aplikácie na meranie krvného tlaku mobilom!
Ako zistiť vlastníka pozemku online a zadarmo?