3 Najlepšie aplikácie na meranie krvného tlaku mobilom!

Hypertenzia, alebo vysoký krvný tlak je zdravotný problém množstva ľudí, ktorý je príčinou srdcových chorôb. Vysoký krvný tlak necítite, aj preto sa mu hovorí tichý zabijak. Na to, že ním trpíte prídete až keď je neskoro alebo pri preventívnej prehliadke. Meranie krvného tlaku vám tak môže zachrániť život. Aplikácia na meranie tlaku vám pomôžu sledovať jeho hodnoty.

 

Ako zmerať krvný tlak

Meranie krvného tlaku telefónom sa nedá. Aby ste poznali svoje hodnoty tlaku potrebujete tlakomer. Tlakomer bežne kúpite v lekárňach alebo špecializovaných obchodoch. Takže ak rozmýšľate ako si zmerať tlak bez tlakomera rozmýšľate zbytočne. Nejde to. Síce zmerať tlak bez tlakomeru nejde ale môžete si zmerať pulz. Stačí nahmatať si na zápästí pulz a počítať. Počet úderov srdca za minútu vám môže povedať v akom stave je vaše srdce.

Návod  ako si zmerať tlak nájdete v priloženom dokumente tlakomera.

 

Meranie krvného tlaku aplikácie

Aplikácie na meranie krvného tlaku vám tlak nezmerajú. Do aplikácií na meranie tlaku si môžete ukladať hodnoty tlaku, ktoré ste namerali. Možno ste už počuli o aplikácii na meranie tlaku Apple Watch. Meranie krvného tlaku v hodinkách nie je presné. Pravdou je, že zobrazujú len vývoj krvného tlaku bez hodnôt. Aké hodnoty má systolický či diastolický tlak sa z nich nedozviete.

Meranie krvného tlaku mobilom či zmerať tlak bez prístroja (tlakomeru) nie je možné. Záznam hodnôt krvného tlaku v aplikáciách vám ale aj vášmu lekárovi pomôže zistiť kedy sa vám tlak dvíha.

 

Najlepšie aplikácie na meranie krvného tlaku

Okrem možnosti zaznamenávať v aplikáciách na krvný tlak hodnoty tlaku tu nájdete aj množstvo rád a typov. Napríklad ako čo najrýchlejšie znížiť krvný tlak alebo tu zistíte aký má byť tlak podľa veku.

 

Aplikácia Krvný tlak

Táto aplikácia na meranie krvného tlaku obsahuje množstvo rád ohľadom krvného tlaku a aj stravovania, ktoré vám pomôže udržať tlak v normálnych hodnotách. Užitočnú aplikáciu na meranie tlaku Android si môžete stiahnuť zadarmo aj z našej stránky tu.  Aplikácia Krvný tlak bude vaše záznamy zhromažďovať a priebežne vyhodnocovať.

 

Blood Pleasure

Zmerať krvný tlak doma a uložiť jeho hodnoty môžete aj do aplikácie Blood Pleasure. Táto aplikácia na meranie krvného tlaku zaznamenáva aj váš tep či frekvenciu dýchania. Meranie krvného tlaku, hodnoty môžete zdieľať so svojím lekárom prostredníctvom PDF priamo z aplikácie.

V aplikácii Blood Pleasure máte všetko uložené v prehľadnej tabuľke.

 

Sledovač krvného tlaku

Meranie tlaku mobilom nie je možné. Ale ak si potrebujete hodnoty tlaku prehľadne uložiť použite na to aplikáciu Sledovač krvného tlaku. Tlakomer v mobile síce nebudete mať ale budete si sem môcť ukladať záznamy o krvnom tlaku, hmotnosť, tep srdca, množstvo kyslíka v krvi atď.

Táto aplikácia na meranie krvného tlaku iPhone vám umožní aj písať si poznámky. Môžete si zaznamenať ako sa cítite, čo ste robili alebo aké lieky ste užili.

Ako si zmerať tlak? Bez tlakomeru to nepôjde. Meranie tlaku v mobile nie je možné ale aplikácie na meranie tlaku v mobile vám pomôžu namerané hodnoty zaznamenávať. Aplikácie na meranie tlaku zadarmo nájdete na Google Play, v App Store ale aj na našej stránke.

Summary
3 Najlepšie aplikácie na meranie krvného tlaku mobilom!
Article Name
3 Najlepšie aplikácie na meranie krvného tlaku mobilom!
Description
Vysoký krvný tlak, hypertenzia alebo tichý zabijak. Viete aký máte krvný tlak. Aplikácie na meranie krvného tlaku vám tlak nezmerajú. Môžete ich ale využiť na zaznamenávanie hodnôt krvného tlaku, tepu, kyslíku v krvi,...
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako napísať emoji srdce na klávesnici? Návod
3 Najlepšie aplikácie pre diabetikov. Meranie cukru v krvi, zápisník,...