TOP 5 Najlepších napaľovacích programov zadarmo 2022!

Súčasná doba napaľovacím programom veľmi nepraje. Lepší internet, lepšia cena externých pamäťových médií či rôzne dátové úložiská na internete postupne vytlačili CD a DVD do úzadia. V každom počítači sa ale nájdu dáta, ktoré si majiteľ chce uložiť na CD alebo DVD. V tomto prípade sa napaľovací program zíde každému.

Ak neviete ako napaľovať filmy na DVD či ako napaľovať vo Win 10 zamyslite sa skôr nad otázkou „v čom napaľovať?“. Aby ste preniesli dáta z počítača na DVD alebo CD potrebujete na to vhodný program. Napaľovanie na CD bez toho jednoducho nepôjde.

 

Najlepší napaľovací program

Vybrať vhodný napaľovací program nie je ťažké. Najlepšie je ak je napaľovací program zdarma. To by ale nemalo byť jediné kritérium, podľa ktorého si tento program vyberiete. Výborný napaľovací program pre Windows 10 zadarmo môže vyhovovať vášmu kolegovi ale nie vám. Ak sa budete orientovať podľa rebríčkov na internete najlepší napaľovací program 2019 už dávno nemusí byť ten najlepší.

Tiež berte ohľad na to či chcete program na napaľovanie hudby na CD, alebo chcete program na napaľovanie DVD. Našťastie je väčšina programov na napaľovanie CD a DVD súčasne. Tiež je dobré ak je program na napaľovanie DVD zadarmo v slovenčine alebo češtine. Nemusí to byť ale nutnosť, keďže programy sa jednoducho používajú. Ako preniesť dáta z počítača na DVD či CD pochopíte aj keď bude napaľovací softvér v angličtine.

 

Napaľovacie programy zadarmo na stiahnutie

Napaľovací program Nero

Ak hľadáte dobrý program na napaľovanie CD siahnite po tomto programe. Nero napaľovací program si môžete stiahnuť zadarmo. Je dobrou voľbou ak potrebujete napáliť CD free. Napaľovanie DVD nie je pre program nič nemožné. Okrem toho môžete s týmto softvérom presunúť súbory z počítača aj na Blu-ray.

Ak potrebujete len program na napaľovanie audio CDprogram na napaľovanie DVD skúste program Nero BurnLite. Ide o „ľahšiu“ verziu vyššie spomínaného programu (nezvládne napaľovanie Blu-ray).

 

Ashampoo Burning Studio

Napaľovací program Ashampoo sa radí medzi tie najlepšie. Či už hľadáte napaľovací program MP3, WAV, program na napaľovanie CD a DVD zadarmo siahnite po Ashompoo Burning Studio. Zadarmo si môžete stiahnuť skúšobnú verziu programu. Napaľovací program pre Windows 10 funguje aj v starších operačných systémoch.

Podľa viacerých recenzií a testov ide o najlepší napaľovací program CD, DVD a Blu-ray, ktorý sa zameriava hlavne na kvalitu. Ak hľadáte program na napaľovanie hudobných CD Ashampoo by mal byť hlavnou voľbou.

 

BurnAware Free

Ďalší napaľovací softvér free je BurnAware Free. Jednoduchý program s prehľadným rozhraním sa jednoducho používa. Behom chvíľky prídete ne to ako napáliť CD či ako napáliť DVD. Program na napaľovanie CD, DVD, Blu-ray vám umožní vytvárať aj obrazy diskov alebo zápis mull-session.  

Ak od napaľovacích programov očakávate viac funkcií môžete siahnuť po platených vyšších verziách. Tento program na napaľovanie DVD Windows 10 nájdete aj v dvoch vyšších verziách, ktoré sú ale už platené.

 

CDBurnerXP

Ak vám vyššie spomenuté programy nevyhovujú môžete si stiahnuť zadarmo program CDBurnerXP. Ide o výbornú náhradu za program na napaľovanie CD Nero. Tento program na napaľovanie CD zadarmo je vhodný aj na napaľovanie DVD a podporuje aj formáty ISO. Môžete ho zároveň využiť aj na zmenu formátov súborov (z WAV na MP3).

 

Burn4Free

Posledný výborný napaľovací program free má názov Burn4Free. Malý a nenáročný program zvládnu používať aj začiatočníci. Či už chcete napáliť CD, DVD alebo Blu-ray s týmto programom to bude hračka. Prostredníctvom tohto napaľovacieho softvéru môžete vytvárať kvalitné audio CD z MP3, FLAC alebo WMA.

Na výber máte z veľkého množstva napaľovacích programov free. Pokiaľ chcete od tohto programu viac (nástroje na konverziu, možnosť napaľovať ISO obrazy, úprava zvuku,…) nájdete ich zväčša vo vyšších (platených) verziách programov. Ak sa ale dobre obzriete nájdete potrebné nástroje aj v niektorých bezplatných programoch.

Summary
TOP 5 Najlepších napaľovacích programov zadarmo 2022!
Article Name
TOP 5 Najlepších napaľovacích programov zadarmo 2022!
Description
Nájsť výborný napaľovací program zadarmo vám trochu času zaberie. Rýchle a jednoduché napaľovanie CD, DVD či Blu-ray môžete nájsť hneď v niekoľkých napaľovacích programoch. Vybrali sme pre vás TOP 5 napaľovacích programov.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako zistiť hardwarovú konfiguráciu vášho PC? NÁVOD
TOP 5 programov na strihanie videa zadarmo!