Najlepšia aplikácia na ROZPOZNÁVANIE RASTLÍN ZADARMO

Pekné počasie prinúti nejedného z nás prejsť sa. Po potulkách prírodou natrafíme na množstvo rastlín, ktoré nepoznáme. Aplikácia na rozpoznávanie rastlín vám môže prezradiť ako sa objavené rastliny volajú. Niektoré aplikácie vám prezradia o rastlinách aj niečo viac, či sú jedovaté, trvalky, chránené alebo majú liečivé účinky. Atlas rastlín do mobilu, aplikácie na rastliny alebo online rozpoznávanie rastlín – ak sa chcete dozvedieť akú rastlinku ste práve našli môžete to zistiť viacerými spôsobmi.  

Aplikácia na rozpoznanie rastlín

Aplikácie na spoznávanie rastlín vám prezradia o rastlinkách všetko. V závislosti od typu aplikácie môžete do mobilného telefónu získať atlas rastlín ale môžete aj rozpoznať rastlinu podľa fotografie. V tomto prípade stačí rastlinu len odfotiť a aplikácia zistí čo je to za rastlinu.

PlantSnap

Najlepšie aplikácia na rozpoznávanie  kvetov, byliniek, kaktusov, stromov alebo húb. Aplikácia PlantSnap funguje na jednoduchom princípe. Aplikácia rozpoznáva rastliny na základe fotografií, alebo skôr nasnímaného obrázku, počkáte pár sekúnd a aplikácia vám ponúkne alternatívy rastlín, ktorým je nasnímaná rastlina najpodobnejšia.

Táto aplikácia pre rozpoznávanie rastlín zadarmo výborne funguje v mobilných telefónoch s Androidom ale aj v iPhonoch. V programe nájdete viac ako 316 tisíc druhov rastlín. S touto aplikáciou môžete spoznať strom podľa listu. Akurát stačí nasmerovať mobil s otvorenou aplikáciou na list.

PlantNet

Hľadáte aplikáciu na rozpoznanie rastlín Android? Potom aplikácia PlantNet zadarmo je presne to čo hľadáte. Rozpoznávanie rastlín s touto aplikáciou je jednoduché. Ako funguje PlantNet? Aplikácia rozpoznáva kvetiny a ďalšie rastliny obyčajným nasnímaním telefónom. Táto aplikácia na rozpoznanie rastliny si poradí hlavne s poľnými kvetmi.

Ako sme spomínali je to výborná aplikácia na rozpoznanie rastlín pre Android. Ale pokojne po nej môžete siahnuť aj keď hľadáte aplikáciu na rozpoznávanie rastlín iPhone.

PlanID

PlantID aplikáciu si môžete stiahnuť do mobilných telefónov. Pokiaľ ale hľadáte stránku na rozpoznávanie rastlín online potom to je práve PlantID. Otvoríte si stránku a nahráte do nej fotku rastliny.

Táto aplikácia na rastliny vám prezradí aj akou chorobou rastlinka trpí a ako ju vyliečiť.

Google

Možno si to ani neuvedomujete ale minimálne jeden atlas rastlín online už vo svojom telefóne máte. Samotný prehliadač Google je dobrou aplikáciou na rozpoznávanie kvetov, stromov, rastlín alebo byliniek. Rozpoznávanie rastlín Google je jednoduché. Otvorte Google, prejdite na Google obrázky a nahrajte fotku rastliny. Prehliadač vám následne zobrazí podobné obrázky a medzi nimi možno aj obrázok rastliny, ktorú chcete spoznať.

Rovnakým spôsobom môžete využiť aj app Google Lens, ktorá je zameraná na vyhľadávanie obrázkov.

Atlas rastlín

Najlepší atlas rastlín, ktoré sa bežne u nás vyskytujú nájdete v app Atlas rastlín. Táto aplikácia na rozoznanie kvetín, rastlín ale aj húb obsahuje aj originálne kresby českého maliara a ilustrátora kníh Kvetoslava Híska.

Čo je to za kvet?

Aplikácia s príznačným názvom vám pomôže spoznať predovšetkým kvety. Aplikácia rozpoznáva rastliny na základe fotografie. Keďže ale ide predovšetkým o aplikáciu na rozpoznanie kvetín môžete ich identifikovať aj zadaním kritérií do apky. Zadajte farbu kvety, množstvo okvetných lístkov, … a aplikácia vám zobrazí výsledky, ktoré zodpovedajú zadaným kritériám.

Rozpoznávanie rastlín cez aplikáciu je naozaj jednoduché. Stačí len zapnúť aplikáciu a nasnímať rastlinu, o ktorej sa chcete dozvedieť viac. Okrem názvu rastliny sa dozviete o nej aj niečo viac. Aplikácie na rastliny vám umožnia aj zistiť akými chorobami rastliny trpia, ako ich rozmnožovať alebo pestovať

Summary
Najlepšia aplikácia na rozpoznávanie rastlín zadarmo
Article Name
Najlepšia aplikácia na rozpoznávanie rastlín zadarmo
Description
Aplikácia na rozpoznávanie rastlín sa radí medzi užitočné aplikácie. Vyberte si najlepšiu apku na rozpoznávanie kvetín, rastlín, bylín, stromov a húb. Spoznávajte rastliny pomocou fotografie alebo si ju nájdite v atlase rastlín.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšia APLIKÁCIA NA SLEDOVANIE TELEFÓNU ZADARMO!
Najlepšia APLIKÁCIA NA BICYKEL zadarmo