Najlepší program na meranie rýchlosti internetu a ako na to?

V súčasnosti je internet našou neoddeliteľnou súčasťou. Máme ho v počítačoch ale aj mobilných telefónoch. Z tohto hľadiska je celkom zaujímaví zistiť ako rýchlo stiahnete súbory alebo ako rýchlo ich viete odoslať. Následne sa ponúka otázka ako zmerať rýchlosť pripojenia? Ako na meranie rýchlosti internetu? 

Zmerať rýchlosť internetu na mobile alebo v počítači nie je náročné. Môžete na to použiť programy, aplikácie alebo webové stránky. Tiež si môžete zmerať rýchlosť domácej Wi-Fi siete a zistiť či príčinou problémov s vašim internetom nie je práve sieť.

 

Program na meranie rýchlosti internetu

Najlepší spôsob ako zistiť aký rýchly máte internet je program na meranie rýchlosti internetu. Dôležité je aby ste si stiahli naozaj dobrý program, na ktorého údaje sa môžete spoľahnúť.

Program na meranie rýchlosti internetu sa vám zíde aj v prípade ak si meníte poskytovateľa internetových služieb. Dnes každý ponúka superrýchly internet a ak sa vám zdá, že ten váš až taký rýchly nie je môžete si ho zmerať.  Vedieť ako otestovať rýchlosť internetu a porovnať ju s údajmi, ktoré propaguje poskytovateľ môžete kedykoľvek. Takže, ako zmerať rýchlosť internetu?

 

SpeedTest

Najlepší program na meranie rýchlosti internetu je SpeedTest. Program nájdete na internete vo verzii pre operačný systém Windows a aj OS Mac. Môžete si ho stiahnuť aj ako aplikáciu do mobilného telefónu.

Zmerať rýchlosť internetu v tomto programe je jednoduché. Stačí ho len otvoriť a spustiť meranie. Program zmeria rýchlosť sťahovania, odosielania a aj pingu.

Meteor

Aplikácia na meranie rýchlosti internetu Meteor okrem rýchlosti sťahovania a odosielania dokáže otestovať aj aplikácie vo vašom mobile. Následne sa dozviete, či budú fungovať bez najmenších problémov.

Výsledky testov si môžete uložiť a porovnať ako rýchlo ide internet v práci, doma alebo kdekoľvek práve ste.

 

Speed Test WiFi Analyzer

Ak rozmýšľate ako zmerať rýchlosť Wifi môžete si stiahnuť aplikáciu Speed Test WiFi Analyzer. Sledovanie rýchlosti internetu nie je všetko čo táto aplikácia dokáže. Môžete pomocou nej aj analyzovať Wi-Fi. Zistíte aká je rýchlosť routera, na akých kanáloch ide a akú technológiu podporuje.

 

BitMeter 2

Zmerať rýchlosť pripojenia internetu môžete aj s programom BitMeter 2. Okrem merania download a upload môžete zistiť koľko dát ste preniesli za deň, týždeň alebo mesiac. Výsledky testu rýchlosti internetu si môžete dať zobraziť v prehľadných grafoch.

 

Speedmeter

Ak zadáte do prehliadača výraz meranie rýchlosti internetu Speedmeter sa istotne zobrazí na prvých priečkach. Sledovať rýchlosť internetu môžete aj na webových stránkach. Aby ste mohli zmerať rýchlosť pripojenia k internetu stačí len otvoriť stránku a spustiť test.

 

LAN Speed Test

Presné meranie rýchlosti internetu môžete vykonať aj prostredníctvom LAN Speed Test. Program meria rýchlosť prenosu súborov a rýchlosť siete. Je vhodný na testovanie rýchlosti prenosu a príjmu dát v lokálnej (káblovej aj bezdrôtovej) sieti.

Či už chcete otestovať stabilitu internetu, alebo len zmerať rýchlosť domácej Wi-Fi siete môžete tak urobiť s niektorým z vyššie spomínaných programov. Len vďaka softvéru môžete najlepšie zmerať rýchlosť internetu. Zmerať rýchlosť internetu v mobile je rovnako jednoduché ako ju zmerať v počítači.

Ako správne zmerať rýchlosť internetu? Jednoducho. Otvorte program, aplikáciu alebo webovú stránku a spustite meranie. Spoľahlivý test rýchlosti pripojenia vám zmeria rýchlosť sťahovania a aj odosielania dát.  

Summary
Najlepší program na meranie rýchlosti internetu a ako na to?
Article Name
Najlepší program na meranie rýchlosti internetu a ako na to?
Description
Program na meranie rýchlosti internetu vám spoľahlivo zistí aký rýchly internet máte. Zistite ako rýchlo váš internet sťahuje či odosiela súbory. Zmerať pomocou programov a mobilných aplikácií môžete aj rýchlosť Wifi.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie aplikácie na výučbu angličtiny ZADARMO!
Ako prepojiť telefón s autom? NÁVOD