Čo je to príkaz PING?

Príkaz PING možno niektorí z vás poznajú, iní o ňom ani len netušia. Takže, čo je PING? PING je skratka – Packet InterNet Grouper . S pomocou tohto príkazu môžete zistiť ako dlho trvá odoslanie a prijatie menšieho množstva dát.

Čo je PING

Program, alebo príkaz PING je  program pomocou ktorého môžete overiť funkčnosť spojenia medzi dvoma počítačmi a zmerať ako rýchlo sa dáta medzi dvoma počítačmi presúvajú. Otestuje spojenie a rýchlosť odozvy vzdialeného serveru a zistí či a ako rýchlo odpovedá.

V laickej reči ping zmeria rýchlosť internetu a rýchlosť odozvy. Ocenia to hlavne hráči multiplayerových hier, kedy je dôležité aby bol internet rýchly a príkazy, ktoré zadávate cez svoj počítač sa okamžite premietli v hre. A rýchly prenos dát určite príde vhod aj tým, ktorí používajú Skype, Messenger, alebo WhatsApp v počítači na komunikáciu s priateľmi. Tiež môžete zistiť či je a aké rýchle je pripojenie tlačiarne či iného zariadenia, ktoré máte pripojené k PC.

 

Ako zistiť PING?

Chcete vedieť koľko času na odoslanie a prijatie minimálneho množstva dát potrebuje váš počítač, server či tlačiareň? Využiť na to môžete Ping test, ktorý vám túto rýchlosť presne zmeria. Môžete tak urobiť aj prostredníctvom príkazového riadku vo Windowse ale aj inom operačnom systéme.

Zaujíma vás ako zistiť ping?  A najlepšie bez toho aby ste museli sťahovať aplikácie či navštevovať stránky, kde vám to zmerajú? Stačí ak viete ako sa dostať ku príkazovému riadku (kliknite na štart a do vyhľadávacieho pola napíšte cmd, kliknite na enter a zobrazí sa príkazový riadok). Teraz môžete spustiť ping test príkazový riadok. Do políčka stačí zadať ping názov hostu (alebo IP adresu) stránky, alebo zariadenia, ku ktorému chcete spojenie otestovať.

Ak si postupom nie ste istý vyhľadajte na internete príkazy vo windowse. Nájdete medzi nimi aj príkazový riadok ping. Použitie ping port Windows, alebo iného operačného systému je najlepší spôsob ak chcete zistiť či webová stránka alebo počítač s ktorým chcete komunikovať funguje (žije).

 

Meranie PING

Meranie ping sa prevádza v milisekundách. Čím je nižšie tým lepšie a rýchlejšie k prenosu dát dochádza. Najlepšie na tom sú káblové a optické pripojenia, kde je rýchlosť odoslania a prijatia dát do 20 ms. V prípade bezdrôtového pripojenia to je do 30 ms a najhoršie je na tom mobilné pripojenie, ktoré môže byť aj nad 100 ms. Okrem funkčnosti pripojenia  zistíte či nedochádza k oneskoreniu a prípadným stratám z prenosu dát.

Odporúčaná kvalita pingu (rýchlosť prenosu dát) pri hraní multiplayerových hier je do 50 ms. Ak je táto hodnota vyššia tým horšie sa vám bude hrať. Pokiaľ je prenos od 200 do 1 000 ms hru si v podstate nezahráte. Ak je toto číslo ešte vyššie dajú sa očakávať značné problémy s internetovým pripojením.

Využiť na to môžete ping tester, kedy sa dozviete ako na tom spojenie medzi dvoma sieťovými rozhraniami je. Vyhľadať a stiahnuť si ping test software nie je ťažké a môžete si ich stiahnuť aj zadarmo. V prípade, kedy si nechcete do PC sťahovať ďalšie aplikácie môžete vykonať ping test online.  Okrem funkčnosti pripojenia  zistíte či nedochádza k oneskoreniu a prípadným stratám z prenosu dát.

Summary
Čo je príkaz PING
Article Name
Čo je príkaz PING
Description
Príkaz ping je známy medzi hráčmi multiplayerových hier. Využiť ho môžete ale aj na zistenie rýchlosti prenosu dát, straty dát či funkčnosti spojenia a zariadenia, s ktorým sa potrebujete spojiť.
Author
Publisher Name
"DownloadWik.com"
NEZNÁME ČÍSLO!? Ako zistiť, KTO MI VOLAL?
PING test a ako ho urobiť?