Ako na NAHRÁVANIE OBRAZOVKY?

Po programoch na nahrávanie obrazovky často siahajú ľudia pri tvorbe prezentácií, prednášok, ale aj pri hraní hier. Nahrávanie obrazovky a vytvorenie záznamu toho čo sa deje práve teraz na vašom monitore sa môže zísť určite aj vám.

Každý kto používa počítač potrebuje občas zaznamenať čo sa deje na obrazovke. Najčastejšie siahnete po snímke a vytvoríte sken obrazovky. Nie vždy to ale postačuje. Niekedy je dobré siahnuť po programe na nahrávanie obrazovky. Vďaka nim zachytíte všetko, čo sa práve deje na vašej PC obrazovke, v televízii, alebo aj na vašom mobilnom telefóne.

 

Čo je nahrávanie obrazovky, ako funguje a na čo to je dobré.

Vytvorením snímky obrazovky urobíte len obrázok toho, čo sa práve deje na vašom monitore. Pokiaľ ale potrebujete zachytiť viac úkonov, prípadne aj vysvetliť čo a ako robíte, prečo kliknete tam, a ako sa dostanete zas inam…. asi by vás to stálo veľa času a vytvorili by ste množstvo snímok obrazovky. Ak ale máte program na nahrávanie obrazovky môžete všetko zachytiť vo videu. Jednoduché použitie týchto programov vám umožní zachytiť všetko čo na obrazovke robíte. Vytvoríte tak video, na ktorom bude zachytená vaša obrazovka a všetko čo na nej robíte – otvorenie webovej stránky, inštalácia stiahnutého programu, alebo hra. Nahrávanie obrazovky mobilov, alebo nahrávanie obrazovky Mac, či Windows. Využiť môžete aj nahrávanie obrazovky online, kedy si do počítača nemusíte sťahovať žiadnu aplikáciu. Najčastejšie sa tieto programy používajú na nahrávanie hier z obrazovky. Ak potrebujete priateľovi v hre niečo vysvetliť, alebo ukázať stačí si len hru zapnúť, spustiť nahrávanie a hrať. Vytvorené video môžete poslať priateľovi. Takto si môžete vytvoriť záznam pracovnej plochy napríklad aj pri konferenčných hovoroch, pracovných online poradách, alebo si vytvoriť záznam z online prednášky. Nezabudnite si ale v týchto prípadoch žiadať súhlas osôb, ktoré nahrávate. Ak sa vám nedá stiahnuť film z web stránky nemusíte hľadať stránku, kde ho stiahnete. Nahrávanie videa z obrazovky so zvukom prostredníctvom týchto programov je jednoduché. Stačí video, či film len pustiť na stránke a spustiť nahrávanie.

 

Program na nahrávanie obrazovky

Programov, ktoré zachytia dianie na obrazovke je veľa. Niektoré sú platené, niektoré si môžete stiahnuť na skúšobnú dobu a niektoré môžete používať zdarma.  Stačí ak zadáte do prehliadača výraz Program na nahrávanie obrazovky download a zobrazí sa vám množstvo ponúk. Nahrávanie videa z obrazovky, nahrávaní obrazovky so zvukom? Žiadny problém. S týmito programami môžete zachytiť celú plochu obrazovky, alebo len jej časť. Funkcie, ktoré v týchto aplikáciách nájdete môžete použiť ak chcete aby vami vytvorené video vyzeralo originálne – rozdelenie screenu na časti, pridanie rôznych okrajov, efektov, obrázkov, odstránenie textov, alebo doplnenie vodoznaku. S programom na nahrávanie obrazovky zdarma si môžete vytvoriť aj vlastné video ako od profesionála. Následne môžete video zavesiť na Facebook či inú sociálnu sieť. Neviete ako natočiť video cez notebook? Nahrávanie videa cez notebook je jednoduché. Stačí zapnúť web kameru a nahrávať. Nahratý záznam môžete upraviť a uložiť. Nemusíte sťahovať programy na úpravu videí, s úpravou vám pomôže program na nahrávanie obrazovky.

 

Nahrávanie obrazovky Windows

Možno o tom ani neviete, ale nahrávanie obrazovky a zvuku môžete urobiť aj prostredníctvom programu vo Windowse. Pokiaľ hľadáte konkrétny program asi ho nenájdete. Táto funkcia je inštalovaná v programe PowerPoint. Aj keď tento program neobsahuje veľa funkcií často sa využíva ak pracujete na pracovnom počítači, do ktorého nemôžete sťahovať iné aplikácie, ktoré by vám to umožnili. Pokiaľ tento program nemáte, ale máte najnovší Windows máme pre vás dobrú správu. Nahrávanie obrazovky Windows 10 je integrované v systéme. Stlačte klávesy Win+G, potvrďte že je to hra a červeným tlačítkom v panely (REC) spustíte aj zastavíte nahrávanie – že nahrávanie obrazovky Windows funguje viete podľa červeného obdĺžnika v rohu obrazovky, v ktorom plynie čas nahrávania. Nahrávanie z TV do PC? Ak vo vašom počítači funguje TV vysielanie môžete si vytvoriť záznam obrazovky Windows 10 práve keď budete sledovať TV. Ak nie, môžete tak urobiť inak. Prostredníctvom snímacej karty, káblu HDML a vhodnej aplikácie v PC (napr. Bandicam), môžete spustiť nahrávanie z TV do PC. Pokiaľ používate staršiu verziu operačného systému Windows a potrebujete napríklad nahrávanie obrazovky Windows 7 najlepšie je stiahnuť program na nahrávanie obrazovky kompatibilný s vašim operačným systémom.

 

Nahrávanie obrazovky online

Ak nahrávanie obrazovky PC robíte často je dobré si stiahnuť program na nahrávanie obrazovky do počítača. Máte ho vždy po ruke a môžete ho použiť vždy keď potrebujete. Pokiaľ potrebujete nahrať všetko čo sa deje na obrazovke len čas od času môžete vykonať nahrávanie obrazovky online. Spustiť nahrávanie obrazovky bez inštalácie a stiahnutia vhodného programu môžete aj online. Na internete nájdete viacero stránok, ktoré tieto služby ponúkajú. Ich využitie je bezplatné. Úprava vzniknutého záznamu (ak ju chcete) je už ale následne možná len v programe na úpravu videí. Spomínali sme tu počítače, televíziu a aj operačné systémy v PC. Obrazovku majú ale aj mobilné telefóny. Ak potrebujete vytvoriť záznam obrazovky, z mobilu stiahnite si príslušnú aplikáciu.  Nahrávanie obrazovky android, alebo nahrávanie obrazovky iPhone sú výrazy, ktoré vám pomôžu zobraziť množstvo vhodných programov. Takto si môžete do mobilného telefónu stiahnuť program na nahrávanie obrazovky a bez najmenších problémov kedykoľvek spustiť nahrávanie obrazovky na mobile. Využiť tiež môžete nahrávanie obrazovky online, v tomto prípade je ale potrebné aby ste mali prístup na internet či už prostredníctvom Wi-Fi siete, alebo mobilných dát.

Ako vytvorím záznam obrazovky Windows 10? 💻

Vytvoriť záznam obrazovky vo Windows 10, ale aj v starších verziách tohto systému môžete viacerými spôsobmi. Jedným je použitie programu na nahrávanie obrazovky. Program si musíte stiahnuť ale použiť ho môžete kedykoľvek to bude potrebné. Pokiaľ si nechcete sťahovať žiadny program môžete na nahrávanie obrazovky použiť webové stránky, ktoré túto službu ponúkajú. Podmienkou pre tento spôsob nahrávania je potreba byť pripojený na internet.

Na čo je dobré vytvárať záznam obrazovky môjho počítača? ✔

Záznam obrazovky môžete použiť pri rôznych príležitostiach. Najčastejšie sa ale používa pri hrách, kedy potrebuje jeden hráč vysvetliť niečo v hre ďalšiemu hráčovi. Všetko čo urobíte na obrazovke v hre môžete nahrať a následne to poslať ďalšiemu hráčovi. Záznam obrazovky príde vhod aj pri práci, pri tvorbe prezentácií a pod.

Môžem cez program na nahrávanie obrazovky nahrávať aj video? 🎥

Áno. Pomocou programu na nahrávanie obrazovky môžete nahrávať aj videá, filmy alebo klipy ktoré si práve púšťate v počítači. Nezabudnite si ale v tomto prípade skontrolovať, či váš program nahráva obraz aj zvuk. Niektoré programy môžu nahrávať okrem obrazovky aj zvuk z mikrofónu pc.

Aký je rozdiel medzi screenshot a záznamom obrazovky ❓

Screenshot je vytvorenie obrázku obrazovky. Obrazovku takto môžete zaznamenať aj bez programu, stačí ak stlačíte tlačidlo PrintSc na klávesnici. Ak chcete vytvoriť video záznam obrazovky potrebujete na to program. Program na nahrávanie obrazovky môžete získať zadarmo.

Summary
Ako na NAHRÁVANIE OBRAZOVKY?
Article Name
Ako na NAHRÁVANIE OBRAZOVKY?
Description
Po programoch na nahrávanie obrazovky často siahajú ľudia pri tvorbe prezentácií, prednášok, ale aj pri hraní hier. Nahrávanie obrazovky a vytvorenie záznamu toho čo sa deje práve teraz na vašom monitore sa môže zísť určite aj vám.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie program - Prehliadač obrázkov / Prehliadač fotiek
TEPLOTA PROCESORA: Prečo je dôležitá a ako ji zistiť?