JAVA (programovací jazyk)

Java je programovací jazyk, aspoň takto tento pojem vnímaj bežní užívatelia počítačov.  Tento program vyvinula ešte v roku 1995 spoločnosť Sun Microsystem. Vychádza z C++ ale tento program je podstatne lepší.

Java na stiahnutie zadarmo je najpoužívanejším programovacím jazykom na celom svete. Je prenosný takže ho môžete používať v programoch, ktoré pracujú v rôznych systémoch. Od čipových kariet, cez mobily až po veľké systémy, ktoré pracujú na množstve spolupracujúcich počítačov.  Takže sami vidíte, že bez Javy zadarmo sa jednoducho nezaobídete – Java sťahuj.

 

Java download

Pri vzniku jazyka Java sa kládol dôraz na päť základných princípov, ktoré ho dostali na vrchnú priečku obľúbenosti.

  • jednoduchý, povedomý a objektovo orientovaný
  • bezpečný a robustný
  • prenosný
  • výkonný
  • interpretovaný, viacvláknový a dynamický

Jazyk Java všetky podmienky splňuje a preto ho isto máte v počítači aj vy. Ak nie mali by ste čo najrýchlejšie kliknúť na Java na stiahnutie zadarmo. Vďaka tomuto počítačovému jazyku môžete pracovať so vzdialenými súbormi,  podporuje tvorbu dynamicky rozšíriteľných aplikácií, v jednom programe vám umožní spustiť viac úloh, atď.

Java zadarmo má okrem iného veľkú výhodu v prenosnosti. Vytvorenú aplikáciu môžete spustiť v akomkoľvek operačnom systéme. Jediná podmienka, ktorú by mala platforma spĺňať je inštalovaný JVM (Java Virtual Machine). Pozor, neplatí to ak chcete preniesť aplikáciu medzi platformami Javy. Platforma pre jednoduchšie zariadenia nemusí fungovať na platforme pre zložitejšie zariadenia a opačne. Programátorom príde vhod aj  uvoľňovanie pamäti. Objekt, ktorý dlhšie nepoužívate vám ponúkne na zrušenie. A ak sa obávate o bezpečnosť nemusíte. Java na stiahnutie myslí aj na ňu – chráni počítač na ktorom spracovávate program pred nebezpečnými operáciami.

 

Java Windows / Mac

V roku 2010 sa vlastníkom Java stala spoločnosť Oracle, ktorá je vlastníkom tohto programovacieho jazyka doteraz. Môžete si ho stiahnuť do počítačov s operačným systémom Windows aj Mac

  • Java download Windows free
  • Java download Mac free

Ak sa chcete naučiť programovať na internete nájdete množstvo návodov, ktoré vás základy programovania v jazyku JAVA naučia. Stačí len do prehliadača zadať výraz Java návod a začať.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
5 based on 3 votes
Názov programu
Java
Operačný systém
Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10
Software Category
Vývojárske nástroje
Cena
FREE
Stránka výrobcu