Ako zmazať fotky z Google Fotky

Ak používate aplikáciu Google Fotky na zálohovanie fotiek môže sa stať, že ju máte plnú a nechcete si zakúpiť ďalší priestor. Uložiť novšie fotky do aplikácie môžete ak si miesto uvoľníte. V tomto momente sa ponúka otázka „ako vymazať synchronizované fotky?“. Zmazať fotky z Google Fotky nie je náročné. Môžete zmazať pár alebo aj všetky.

 

Ako zmazať fotky z Google Fotky

Rozmýšľate ako zmazať fotky z Google ale nie z telefónu? V prvom rade musíte vedieť ako zrušiť zálohovanie Fotky Google. Otvorte si aplikáciu Google Fotky a kliknite na profilovú fotku. Prejdite do „Nastavenia“ a do časti „Zálohovanie a synchronizácia“. Vypnite. Teraz môžete začať mazať fotky.

V aplikácii Google Fotky podržte fotku, ktorú chcete vymazať a keď sa vám zobrazí ikona koša kliknite na ňu. Ak rozmýšľate ako označiť všetky fotky v Google Fotky a odstrániť ich naraz nejde to. Označiť môžete viac fotiek ale každú jednu musíte podržať a potom ich všetky naraz vyhodiť do koša.

Ak sa vám podarilo hromadne zmazať fotky z Google a omylom ste vymazali aj tie, ktoré chcete mať môžete si ich obnoviť. Ako vrátiť späť fotky Google? Prejdite v aplikácii do )“Kôš“ a fotky, ktoré nechcete zahodiť obnovte. Fotky v závislosti od verzie Androidu zostávajú v koši 30 až 60 dní.

 

Google Disk

Kde nájdem zálohované fotky Google? Aplikácia Fotky Google nie je jediná kde môžete fotografie ukladať. Môžete ich nájsť v telefóne v Galérii alebo na Google Disku. Zmazať všetky fotky z Google Disku sa dá tiež len postupne.

Ako zmazať fotky z Google Disku? Podobne ako z aplikácie Google Fotky. Kliknite na fotografiu a presuňte ju do koša. Ak sa fotky chcete zbaviť nadobro vyprázdnite aj kôš.

Skôr ako sa rozhodnete zmazať všetky fotky Google rozmyslite si to. O niektoré môžete prísť bez toho aby ste ich mohli znova obnoviť. Kam zálohovať fotky o ktoré nechcete prísť? Existuje množstvo cloudových úložísk okrem Google, kde môžete fotky zálohovať, napríklad Microsoft Onedrive.

Zmazaním Google fotiek uvoľníte miesto, ktoré môžete využiť na novšie fotky. Ak vám nejdú zmazať fotky pravdepodobne to bude preto, lebo máte plný kôš. Aj ten má len určitý objem. Ak ho vyprázdnite môžete do neho zas fotky presúvať.

Kam zmizli fotky z galérie? Ak ste skôr než ste zmazali fotky z Google Fotky nevypli synchronizáciu vymazali sa fotky ako z aplikácie tak aj zo zariadenie. Nezabudnite preto vypnúť zálohovanie a synchronizáciu priamo v aplikácii a až potom sa pustite do mazania.

Stratili sa mi fotky z mobilu – pravdepodobne ste ich vymazali v app Google Fotky. Prejdite do aplikácie a kliknite na ikonu „Kôš“. Ak od vymazania neubehlo viac ako 3o dní (niekedy 60) nájdete všetky fotky tam. Obnovte ich.

Platí to aj opačne. Odstrániť fotky z galérie znamená (ak je synchronizácia zapnutá) vymazať aj fotky z Google Fotiek.

Summary
Ako zmazať fotky z Google Fotky
Article Name
Ako zmazať fotky z Google Fotky
Description
Rozmýšľate ako zmazať fotky z Google Fotky, Google Disku či nejakého cloudového úložiska. Skôr ako tak urobíte dobre si rozmyslite, čo zmažete. Môže sa stať, že o fotky nenávratne prídete aj v mobilnom telefóne
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
5 NAJLEPŠÍCH HIER PRE DETI na Android: Hry na mobil a tablet
Najlepšie VIANOČNÉ a NOVOROČNÉ priania 2022 - vtipné sms, zamilované Messenger priania