Ako zistiť PRODUCT KEY WINDOWS?

Product Key, licenčný kľuč alebo aktivačný kľúč – viaceré pomenovania pre jeden kód, ktorým aktivujete Windows. Každý, kto používa tento operačný systém s ním už prišiel do styku. Môže sa ale stať, že budete potrebovať Product Key aj neskôr. Hlavne ak budete chcieť Windows odinštalovať a znova nainštalovať. V tomto prípade nemusíte strácať hlavu, existuje pár spôsobov ako sa k nemu dostať.

Či už hľadáte, alebo rozmýšľate nad tým ako zistiť Key Windows 10, alebo ako zistiť licenčné číslo Windows 10, 8, alebo 7 hľadáte Product Key.  Kód, ktorý potvrdzuje, že ste si Windows zakúpili a používate ho legálne. Tieto kódy ne sú len doménou Windowsu. Kódy od vás bude vyžadovať aj spustenie napr. Microsoft Officeantivírusových programov alebo hier.

 

Ako zistiť Product Key Windows 10?

Aktivačný kľúč Windows  je 25 miestny kód, ktorý sa skladá z písmen a číslic. V podstate ide o identifikátor, ktorým sa overí či máte Windows legálny a teda zakúpený, alebo používate jeho kópiu. Slúži na potvrdenie toho, že operačný systém je použitý len v jednom počítači. Zabráni sa tak nelegálnemu šíreniu tohto operačného systému. Bez tohto kľúča Windows neaktivujte a nemôžete ho používať.

Ak práve hľadáte aktivačný kód Windows 10 budete mat asi menší problém.  Tento systém sa aktivuje digitálnou licenciou, ktorá si licenčný kľúč nevyžaduje. Môžete ho ale získať. Stačí sa poobzerať vo svojich e-mailoch, kde vám určite prišiel potvrdzujúci mail aj s Windows 10 Product Key. Pokiaľ ste program kupovali môžete ho nájsť v balení, Bude napísaný na štítku. Samotný kód je prekrytí vrstvou, ktorú treba zotrieť (podobné ako pri stieracích žreboch).

Ak ste si licenciu kupovali v Microsoft Store nájdete tu kópiu kódu. Stačí sa len prihlásiť do svojho účtu, pozrieť stiahnuté súbory – Product Key Subscription. Následne v karte „digitálny obsah“ nájdete svoje nákupy aj s Windows 10 produktovým kľúčom.

Ak ste si zakúpili počítač s už inštalovaním systémom Microsoft Windows určite rozmýšľate ako zistiť sériové číslo  Windows 10. Stiahnite si aplikácie, ktoré prehľadajú váš počítač a potrebný Windows 10 kľúč nájdu. Je dôležité aby ste zistili aký je váš licenčný kľúč ešte skôr než systém odinštalujete.

 

Ako zistiť Product Key Windows 7?

Na rozdiel od Windows 10 sa pri aktivácii Windows 7 a aj Windows 8.1 kód Product Key potrebuje. Nájdete ho v potvrdzovacom e-maile prípadne v balení kúpeného Windowsu (napísaný na karte alebo štítku, ktorý sa nachádza v balení).

Nakoľko ale väčšina z nás po čase všetko vyhadzuje, ako obaly z elektroniky, papiere a neviete ani nájsť potvrdzovací mail môžete kontaktovať výrobcu, ktorý vám rád poradí.

Na zistenie Product Key Windows 7 môžete použiť aj programy, ktoré zistia licenčné kódy. Zadarmo si môžete stiahnuť program Nirsoft.net alebo softvér od RLJ Software.  Programy nemusíte inštalovať, stačí ich rozbaliť zo ZIP – u.

 Tieto programy nájdu aj Product Key Windows 8, Windows 2000, Windows Vista a ďalších. Takže ak neviete ako zistiť Product Key nie len Windows 10 tieto aplikácie vám s tým pomôžu a nájdu kód aj pre ostatné verzie tohto operačného systému.

Programy na vyhľadávanie kľúča môžu nájsť v počítači všetky licenčné kľúče, sériové čísla a kódy, ktoré ste v minulosti použili. Môžete tak zistiť nie len Windows key, ale aj  licenčný kód k hre alebo niektorému programu. 

Summary
Ako zistiť Product Key Windows
Article Name
Ako zistiť Product Key Windows
Description
Ako zistiť Product Key Windows? Pri inštalácii Windowsu budete potrebovať licenčný kľúč. Ak ste ho stratili existuje niekoľko spôsobov ako ho znovu získať.
Author
Publisher Name
„DownloadWik.com“
AKTUALIZÁCIA OVLÁDAČOV. Ako to urobiť správne?
Čo si nainštalovať do nového PC? Nevyhnutné programy!