Ako vytvoriť QR kód? NÁVOD

QR kód nie je žiadna novinka. Poznáme a používame ho v digitálnom svete od polovice 90 rokov. Určite ste sa s ním stretli už aj vy – čierno – biely štvorček s množstvom čiernych a bielych štvorcov. V súčasnosti nájdete QR kódy všade. Na stránkach časopisov, na faktúre alebo na webstránkach. Ak potrebujete môžete si ho vytvoriť aj vy.

 

Čo je QR kód

QR je skratka Quick Response a znamená „rýchla reakcia“. Nasnímaním kódu získate informácie, ktoré schováva. Ak rozmýšľate ako si vytvoriť QR kód poradíme vám viac spôsobov ako na to. Môžete si tak vytvoriť QR kód vo Worde, v Exceli alebo pokojne aj v mobilnom telefóne.

Najčastejšie sa QR kódy používajú pri vyplácaní faktúr. Stačí len nasnímať QR kód v aplikácii banky a môžete hneď pristúpiť k platbe cez internet banking. Vyhnete sa tak zdĺhavému zadávaniu čísla účtu, sumy, adresy,… a ďalších údajov potrebných pre bankový prevod.  Stačí vám na to len vhodná aplikácia alebo čítačka QR kódov.

 

Ako vytvoriť QR kód

QR kód si môžete vytvoriť aj vy. V závislosti od toho na čo ho potrebujete môžete siahnuť po rôznych spôsoboch ako na to. Postup vytvorenia kódu je často rovnaký. Kliknete na vytvoriť QR kód, vložiť údaje a vygenerujete kód. Hotovo.

 

Ako vytvoriť QR kód na platby

Ak posielate peniaze priateľovi na účet, alebo on vám môžete sa zadávanie IBAN-u vyhnúť. Vytvoriť QR kód na platbu je pomerne jednoduché. Či už hľadáte ako vytvoriť QR kód v George alebo ako vytvoriť QR kód pre platbu Fio či inej banky.

Vo väčšine prípadov budete potrebovať aplikáciu banky. Otvorte ju a prejdite do časti „Platby“. V tejto zložke vyberte možnosť „Čítať alebo vytvoriť“ a prejdite do časti „Vytvoriť“. Vyplňte údaje o platbe a potvrďte. Následne sa vám zobrazí QR kód, ktorý môžete zdieľať s priateľom, ktorý vám má poslať peniaze.

 

Ako vygenerovať QR kód

Neviete ako vytvoriť QR kód pre vizitku alebo chcete vytvoriť QR kód z odkazu? V tomto prípade vám pomôžu programy, aplikácie alebo webové stránky, kde si môžete tento kód vytvoriť.

Počítačový program Generator QR code si môžete stiahnuť zadarmo. Tento program na vytvorenie QR kódu je jednoduchý, intuitívny a patrí medzi najobľúbenejšie programy tohto typu.

Vytvoriť QR kód do Excelu alebo Wordu zas môžete na webových stránkach. Jednou z nich je Groupdocs. Na tejto stránke môžete vytvoriť QR kód na Wi-fi (ak nechcete dávať heslo na Wi-Fi sieť môžete o poslať prostredníctvom QR kódu), vizitku, telefón,… Vytvorený kód si jednoducho stiahnete zo stránky a môžete ho vložiť kde potrebujete.

 

Ako vytvoriť QR kód v mobile

Ak potrebujete vytvoriť QR kód na platbu využite na to aplikáciu banky, ktorú máte v mobilnom telefóne. Okrem webových stránok môžete vytvoriť QR kód zadarmo aj pomocou rôznych aplikácií. Generátor QR kódov do mobilných telefónov nájdete ako na Google Play (QR Droid Code Scanner) tak aj v App Store (QR čítačka pre iPhone).

Čítačky QR kódov často obsahujú aj funkciu vytvárania kódov. Stačí len prejsť na túto funkciu, vyplniť údaje, ktoré má kód obsahovať a jednoducho vygenerovať QR kód. Tento kód si môžete stiahnuť a zdieľať.

Summary
Ako vytvoriť QR kód? NÁVOD
Article Name
Ako vytvoriť QR kód? NÁVOD
Description
QR kódy dnes nájdete takmer všade, viete ale ako si ich vytvoriť? Či už potrebujete QR kód pre vizitku, vo Worde alebo chcete vytvoriť kód pre Wi-fi poradíme vám ako na to.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako POSIELAŤ VEĽKÉ SÚBORY? NÁVOD
Ako správne nastaviť 2 monitory? NÁVOD