GENERÁTOR QR CODE

EAN či QR – ak neviete ako na malú plochu umiestniť množstvo informácií skúste to s QR kódom. Pomocou generátora QR kódov si ho môžete vytvoriť a vložiť do neho všetko čo potrebujete – od textu, cez heslá až po osobné či platobné údaje všetko.

 

S QR kódom sa stretávame čoraz častejšie. Nie len na rôznych druhoch tovaru, ale aj na sociálnych sieťach, faktúrach či webových stránkach. Čo tento zhluk bielych a čiernych štvorcov znamená, ako ho prečítať ale aj vytvoriť sa dočítate ďalej.

 

Čo je QR kód?

V skratke by sa dalo povedať, že QR kód je zdroj množstva informácií, podobne ako čiarový kód s tým rozdielom, že v QR kóde ich je oveľa viac. Dostať sa k týmto informáciám nie je také ťažké ako si myslíte. Stačí ak máte príslušnú aplikáciu, ktorá vám QR code vie „otvoriť“. Potrebujete na to čítačku, ale nie hocijakú – o tom, ale trochu nižšie.

QR kód ako funguje – ak ste aj vy zadali do prehliadača tento výraz isto už viete ako funguje. Skrýva informácie rôzneho charakteru a uľahčuje tak prácu nie len obchodníkom či skladníkom, ktorí majú vďaka tomu lepší prehľad o tovare, ale aj ostatným ľuďom. Aplikácia s názvom čítačka QR kódov vám môže sprístupniť všetky informácie, ktoré tento kód schováva. Môže to byť

  • text – vizitka, webová stránka, či textová správa
  • vaše údaje – e-mail, telefónne číslo, polohu, adresu
  • platba – prostredníctvom QR kódu môžete platiť faktúry
  • heslo k wi-fi sieti

Pravdaže tam môže byť všeličo čo tam tvorca QR kódu vložil. Stačí vám len QR skener, ktorý si stiahnete so mobilného telefónu s fotoaparátom, kód nasnímať a za pár sekúnd viete čo ukrýva. Nakoľko ale v tomto kóde môžu byť aj vaše informácie isto vás bude zaujímať ako tento QR code vytvoriť. Čo už to tohto kódu ukryjete je na vás, isté ale je, že budete na to potrebovať Generátor QR zdarma (môžete si ich aj zakúpiť, ale budete v podstate platiť za to isté, čo vám ponúkne bezplatná verzia).

 

QR kód generátor

Možno vás napadne, že vytvoriť QR kód je vhodné len pre podnikateľov, firmy a spoločnosti. Do tohto kódu ale môžete vložiť aj súkromné informácie či sms správy ku ktorým sa nik kto nemá QR skener nedostane. Aby ste si ho mohli vytvoriť potrebujete generátor QR kódov.

Teraz si môžete generátor QR kódov stiahnuť do mobilného telefónu, tabletu, alebo počítača. Stačí len vyhľadať QR kód generátor a vybrať si ten, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať. Existuje niekoľko druhov generátorov, ktoré vám môžu vytvoriť

  • základný QR kód (zhluk čierno- bielych štvorcov)
  • pokročilý QR kód – pre tých, ktorých zaujala tvorba QR kódu s logom alebo chcú mať QR kód vo farebnom prevedení.

Ak rozmýšľate nad generátorom určite využite ponuku mať ho zadarmo. Generator QR code download si môžete stiahnuť a používať ako v počítači tak aj v mobilnom telefóne. Dajte si ale pozor aby ste si stiahli správnu verziu generátor QR kódov pre mobil. Takto budete môcť kód vytvoriť kedykoľvek to bude potrebné. Pokiaľ ale plánujete QR kódy využívať častejšie nemali by ste oznam QR code generator download free ignorovať. Veľa miesta vám v pamäti nezaberie a budete ho mať po ruke vždy, keď to budete potrebovať. Stiahnutím Generátor QR kódov zadarmo nič neriskujete. Za tento program nezaplatíte ani cent a ak ho nebudete potrebovať jednoducho ho odinštalujete.

 

Generátor QR code online

Mobilný generátor QR kódov môžete mať vo svojom mobile vždy po ruke. Zároveň s čítačkou QR kódov je to v dnešnej počítačovej dobe určite výhodné.

Ak QR kód potrebujete vytvoriť len občas, prípadne oznam „Sťahuj generátor QR kódu“ ste ignorovali  a teraz to ľutujete môžete si skúsiť QR kód vytvoriť online a následne sa rozhodnúť či si nejaký program stiahnete, alebo nie.

Do webového prehliadača zadajte výraz QR code generator online a ihneď sa vám zobrazí množstvo odkazov na stránky, kde si QR kód môžete vytvoriť. Pokiaľ chcete mať istotu, že stránka bude v jazyku, ktorému rozumiete zadajte len QR kód generátor online. Následne pokračujte rovnako ako pri aplikácii generátora QR kódov. Zadajte tip kódu (údaj, ktorý chcete zakódovať – tel. číslo, správu, platbu, mapu, polohu, heslo na wi-fi sieť,…), vyplňte pár údajov a hotovo. Kód sa vygeneruje.

 

Generátor QR platby

Donedávna moderný spôsob vyplácania faktúr a účtov bol internet banking. Dnes si môžete na rôznych faktúrach všimnúť QR kód, prostredníctvom ktorého môžete platiť faktúry. Vyhnete sa tak zdĺhavému zadávaniu čísla účtu v internet banking-u. Ak ste podnikateľom a vystavujete faktúry môžete svojim zákazníkom zjednodušiť ich platenie. Potrebujete generátor QR platieb.

Do QR kódu takto môžete zadať všetky potrebné fakturačné údaje, vytlačiť ho, alebo poslať e-mailom a zákazník po načítaní kódu môže pár kliknutiami na mobile vyplatiť faktúru. Pomocou QR monkey generator môžete vytvoriť QR kód s platbou v bitcointoch.

Pokiaľ hľadáte QR platba generátor slovenských aplikácii, ktoré by to zvládli nenájdete. Zamerať sa môžete na zahraničné programy a do vyhľadávača zadajte výraz QR code generator payment. Takto vytvorený kód môžete priložiť k faktúre a platca sa nebude musieť namáhať s vypisovaním údajov, aby vám mohol príslušnú sumu uhradiť.

 

Ďalšie generátory QR kódov

Generátor QR free, čiže zadarmo sa oplatí stiahnuť si. Tak ako môžete tieto kódy s čítačkou otvoriť tak ich s generátorom môžete vytvoriť. Nie je to ale jediný generátor kódov, s ktorým sa môžete stretnúť.

 

Generátor EAN kódov

EAN kódy sú druhom čiarových kódov. Používajú sa v Európe a podobne ako QR kód obsahujú informácie, ale podstatne menej než QR code. Môžete si ho vytvoriť podobne ako generátor čiarových kódov online zadarmo bez toho aby ste si sťahovali do počítača či mobilného telefónu nejakú aplikáciu. Generátor EAN code

Môžete si ale aj stiahnuť program Generátor EAN code, ktorý vám EAN kódy vytvorí. Na internete nájdete množstvo týchto aplikácií v slovenskom, českom, ale aj inom jazyku.

 

Generátor kódov Facebook

Možno ste sa s týmto pojmom už stretli – QR kód a Facebook ale idú dokopy nie len čo sa týka rôznych odkazov a reklám, ktoré tieto kódy na FB môžu obsahovať. Generátor kódov na Facebooku má bezpečnostnú funkciu. Používa sa pri dvojfázovom overovaní. Ak si túto funkciu zapnete kód, ktorý vám telefón vygeneruje môže použiť pre prihlásenie sa do svojho účtu.

Možno sa vám to zdá ako zbytočnosť, ale môžete ho použiť v prípade, keď zabudnete heslo a dostanete sa tak k svojim správam na FB. Ak ale máte Messenger na PC byť prihlásený na FB nie je potrebné.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
4.5 based on 17 votes
Názov programu
Generátor QR code
Operačný systém
Windows xp, Windows Vista, Windows 7, Windows 8
Software Category
Podnikanie & Kancelária, Domácnosť
Cena
FREE