Ako VYPNÚŤ či ZAPNÚŤ WINDOWS DEFENDER

Windows Defender je antivírusový program, ktorý nájdete v každom operačnom systéme Windows. Aj keď je dobré mať v počítači antivírus zadarmo môžu nastať chvíle kedy potrebujete vypnúť či zapnúť Windows Defender. Ako túto zabudovanú ochranu Windowsu vypnúť a ako zapnúť Windows Defender vám prezradíme v tomto článku.

 

Ako vypnúť Windows Defender

Pre vypnutie antiviru Windows 10 môžete mať hneď niekoľko dôvodov. Najčastejšie po tejto možnosti ale siahnete ak si do počítača stiahnete iný antivírusový program. V niektorých počítačoch môžu dva antivírusové programy spôsobiť menšie problémy, ktoré sa vypnutím jedného z nich stratia. A keďže si druhý antivírus kupujete často rozmýšľate nad tým ako vypnúť Windows Defender Win 10, 7 či 8.

Zakázať Windows Defender sa neodporúča, ale ak na to máte pádny dôvod vieme ako na to.

 

Ako vypnúť Microsoft Defender

Windows Defender môžete vypnúť dočasne alebo trvalo. Ako dočasne vypnúť Windows Defender? Potrebujete len vedieť ako vypnúť ochranu v reálnom čase. Stačí prejsť do „Nastavenia“ a tu kliknúť na položku „Aktualizácie a zabezpečenia“. V tejto časti prejdite do časti „Ochrana pred vírusmi a hrozbami“ a následne do „Nastavenia ochrany pred vírusmi a hrozbami“. Teraz kliknite na „Spravovať nastavenia“ a vypnite nástroj „Ochrana v reálnom čase“. Tu môžete vypnúť aj ďalšie typy ochrany, ktoré vám spustený Windows Defender poskytuje.

Ak potrebujete vedieť ako vypnúť Windows Defender Win 7, alebo ako vypnúť Defender Windows XP stačí nájsť v nastaveniach tento program, otvoriť ho a kliknúť na položku „Nastavenia“. V ľavej časti vyberte položku „Správca“, kliknite na ňu a následne zrušte prečiarknutie pri políčku „Zapnúť túto aplikáciu“. Práve sa vám podarilo vypnúť Defender. V tomto prípade by ste ale už mali mať v počítači ďalší antivírusový program, ktorý vám ochranu pred hrozbami internetu zabezpečí.

 

Ako vypnúť Windows Defender Windows 10 natrvalo

Vypnúť Defender vo Win 10 môžete aj na trvalo. Ako trvalo vypnúť Windows Defender? Vo vyhľadávacom poli nájdite a spustite „regedit“. Adresu: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender zadajte do adresného panela a v položke Windows Defender kliknite pravým tlačidlom myši. Vyberte „New“ a potom „DWORD (32-bit) Value“.

Kľúč, ktorý vytvárate pomenujte „DisableAntiSpyware“. Dvojitým kliknutím myši ho otvorte a nastavte tam 1. Všetko potvrďte kliknutím na „OK“.

Ak ste vypli ochranu Windows 10 týmto spôsobom a chcete vedieť ako zapnúť Defender Windows 10 stačí miesto 1 v tomto kľúči nastaviť 0, alebo celý kľúč zrušiť.

Nejde vypnúť Windows Defender? Jednoduchý spôsob ako vypnúť antivírus Windows 10 je aj inštalovať si iný antivírusový program. Ak operačný systém Windows zaznamená prítomnosť ďalšieho antivírusu mal by Defender vypnúť. Ak antivírus odinštalujete, alebo ho zakážete Windows Defender sa zapne.

 

Ako zapnúť Windows Defender Win 10

Zapnúť Windows Defender Windows 8, 10 či inej verzie systému môžete podobne ako ste ho vypli. Typy ochrany, ktoré ste vypli jednoducho znova zapnite.

Ak používate starší Windows stačí ak políčku, ktoré ste v programe Windows Defender odškrtli zas zaškrtnete.

Či už hľadáte na internete návod ako vypnúť Windows Defender 2020, ako vypnúť Windows Defender 2021 či ako vypnúť zabezpečenie Windows mali by ste mať na to dobrý dôvod. Aj keď sa podľa niektorých názorov neradí medzi najlepšie antivírusové programy poskytne vám aspoň základnú ochranu pred hrozbami na internete. Ak sa obávate vírusov, trójskych koní, malware či iných hrozieb mali by ste mať v počítači ďalší antivírus, ktorý nahradí funkciu Windows Defender.

Summary
Ako vypnúť či zapnúť Windowqs Defender
Article Name
Ako vypnúť či zapnúť Windowqs Defender
Description
Neviete ako vypnúť či zapnúť Windows Defender? Existuje niekoľko spôsobov ako vypnúť zabezpečenie Windows. Skôr ako tak urobíte mali by ste mať už v počítači iný antivírusový program, ktorý vám poskytne minimálne rovnakú ochranu pred hrozbami.
Author
Publisher Name
„DownloadWik.com“
Ako napísať znak copyright
Ako sa dostať do BIOSu vo WINDOWS? Jednoduchý NÁVOD

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *