Ako spárovať bezdrôtové slúchadlá AirPods? NÁVOD

Bezdrôtové slúchadlá majú množstvo výhod, nezavadzajú vám káble, môžete počúvať hudbu pri športe a veľa ďalších. Ak ste si zaobstarali slúchadlá AirPods stačí ich spárovať so zariadením a môžete ich hneď používať. Poradíme vám ako spárovať AirPods s iPhone, ako pripojiť AirPods k macbooku a aj ako spárovať nové slúchadlá.

 

Ako spárovať AirPods

Či už potrebujete vedieť ako spárovať AirPods Pro alebo len AirPods mali by ste vedieť ,že ich prepojenie so systémom iOS je pomerne jednoduché.

Stačí ak otvoríte nabíjacie puzdro so slúchadlami a podržíte ho v blízkosti iPhone, iPadu alebo OS Mac. Po krátkej animácii kliknite na políčko „Pripojiť“. To by malo byť všetko. Pokiaľ máte v iPhone nastavenú funkciu „Hey Siri“ môžete ju používať so slúchadlami, Ak nie, systém vás prevedie nastavením. Keď sa zobrazí okienko „Hotovo“ kliknite naň a máte to.

Ak ste prihlásený v iCloude automaticky sa slúchadlá spárujú s každým podporovaným zariadením, na ktorom ste prihlásený do iCloudu (pod rovnakým účtom).

Spárovať AirPods s PC či spárovať AirPods s iPadom nie je náročné. Menší problém môže nastať ak chcete spárovať AirPods Pro s Androidom. Väčšina ľudí si totižto myslí, že tieto dve zariadenia sa nedajú spárovať a ani to neskúšajú.

 

Ako spárovať AirPods s Androidom

V mobilnom telefóne s Androidom otvorte nastavenia a vyberte Bluetooth. Otvorte puzdro so slúchadlami a stlačte tlačidlo, ktoré sa nachádza na puzdre vzadu. Podržte ho kým nezačne svietiť svetlo na bielo. Vo vašom mobile by sa teraz mali v zariadeniach Bluetooth zobraziť aj AirPods. Teraz stačí na ne len kliknúť a spárovať ich.

Otázka ako pripojiť AirPods k telefónu je zodpovedaná. Či už chcete slúchadlá prepojiť s iPhone alebo Androidom ide to.

Ako spárovať dvoje AirPods prípadne ako pripojiť náhradné AirPods? – stačí kliknúť v ovládacom centre na AirPlay a na „Zdieľať zvuk“. Keď sa na displeji objavia ďalšie slúchadlá kliknite na „Zdieľať zvuk“. Výber potvrďte kliknutím na AirPlay a máte to. Týmto spôsobom môžete pripojiť cudzie AirPods.

Prostredníctvom Bluetooth môžete spárovať AirPods s Windows. V počítači zapnite Bluetooth. Na otvorenom puzdre so slúchadlami podržte tlačidlo (vzadu). Keď sa objavia slúchadlá v zariadeniach Bluetooth kliknite na ne. 

Spárovať AirPods s notebookom alebo mobilným telefónom zvládnete behom pár sekúnd, maximálne minút. Aj keď ide o slúchadlá Apple môžete pokojne nastaviť AirPods na Android či spárovať AirPods s Windows.

 

Čo robiť keď mi AirPods nejdú pripojiť?

Problémov môže byť niekoľko. Ako prvé skontrolujte hlasitosť. Väčšina užívateľov má na počítači a aj telefóne stlmenú hlasitosť.

Ak prepájate slúchadlá cez Bluetooth a nefungujú skúste ich spárovať znova. Najskôr ale v pripojeniach Bluetooth ich odstráňte, reštartujte zariadenie a spárujte AirPods znova.

Ďalšou možnosťou je vložiť slúchadlá do puzdra a zavrieť puzdro na cca 10 sekúnd.

 

Ako dať AirPods do továrenského nastavenia

Vložte slúchadlá do puzdra a zatvorte ho na cca 30 sekúnd. Potom puzdro otvorte a v mobilnom telefóne prejdite v Bluetooth na ikonu informácií a AirPods a kliknite na „Ignorovať“. Teraz stlačte tlačidlo na otvorenom puzdre  na cca 15 sekúnd, zatvorte puzdro a umiestnite ho do blízkosti telefónu. Otvorením viečka na puzdre sú slúchadlá pripravené znova na spárovanie.

Summary
Ako spárovať bezdrôtové slúchadlá AirPods? NÁVOD
Article Name
Ako spárovať bezdrôtové slúchadlá AirPods? NÁVOD
Description
Máte nové slúchadlá AirPods a neviete ako ich prepojiť s telefónom? Poradíme vám ako spárovať slúchadlá AirPods s iPhone alebo OS Mac. Bezdrôtové slúchadlá AirPods môžete prepojiť aj s PC s Windowsom alebo s mobilom s Androidom.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako spárovať Apple Watch s mobilom? NÁVOD
Ako spárovať bezdrôtové slúchadlá? NÁVOD