Ako sa vrátiť z Windows 11 na Windows 10? NÁVOD

V súčasnosti už vo väčšine počítačov nájdete inštalovaný operačný systém Windows 11. Pokiaľ ste ale boli zvyknutí na predchádzajúci systém a dobre sa vám s ním pracovalo možno rozmýšľate ako sa vrátiť k Windows 10. Existuje niekoľko spôsobov ako vrátiť počítač v čase na Windows 10.

Ak ste si Windows 11 zdarma stiahli aby ste si ho len vyskúšali nemusíte si ho nechať. Ak Windows 11 nesplňuje vaše požiadavky pokojne sa môžete vrátiť k Windows 10.

 

Ako vrátiť Windows 10 z Windows 11

Návrat z Windows 11 na Windows 10 môžete urobiť viacerými spôsobmi. Správny spôsob záleží v prvom rade od toho ako ste k Windows 11 prišli. Či je lepší Windows 10 alebo 11 je otázkou osobných preferencií. Nie každému ale nová verzia vyhovuje. Ak patríte medzi nich isto chcete vedieť ako sa zbaviť Windows 11.

 

Upgradovali ste Windows 10 na Win 11

Ak ste mali počítač s Win 10 a využili ste možnosť upgradovať systém na Win 11 môžete sa do 10 dní vrátiť naspäť na pôvodný operačný systém. Otvorte položku „Nastavenia“ a prejdite do „Systém“. Teraz kliknite na položku „Obnoviť“. Rýchlejšie sa k tomuto oknu dostanete ak kliknete na Štart a zadáte do vyhľadávacieho poľa výraz !Možnosti obnovenia“. Tu vyhľadajte položku „Vrátiť sa“ a kliknite na ňu.

Vrátiť aktualizáciu Windows nebude ťažké. Počas procesu sa vám zobrazí pár okien, kde odškrtnete pár položiek. Skôr ako sa budete snažiť vrátiť Windows 11 na 10 si zálohujte všetky súbory a aplikácie. Hneď ako sa vrátite do staršej verzie Windows budete v nej mať všetky programy a súbory, ktoré ste v nej mali nainštalované.

Ak položku „Obnoviť“ (Vrátiť sa) nemáte pravdepodobne používate Windows 11 dlhšie ako 10 dní.  

 

Ako sa vrátiť z Windows 11 na Windows 10 (ak uplynula 10 dňová lehota).

Rozmýšľate ako vrátiť Windows 10 ak Windows 11 používate dlhšiu dobu? Najjednoduchší spôsob je odinštalovať Win 11 a nainštalovať Win 10. Preinštalovať Windows 11 na Windows 10 nie je náročné ale chvíľu to potrvá. Skôr ako sa ale k inštalácii Windows 10 odhodláte zálohujte si všetky súbory a aplikácie, ktoré v počítači máte.

Nezabudnite si poznamenať produktový kľúč k Windows 11 ak by ste sa chceli vrátiť zas k novej verzii systému. Obnoviť Windows 11 tak pre vás už neskôr nebude problém.

Ako vrátiť Windows 10 z 11 sa dá. Je jedno či sa chcete vrátiť z Windows 11 na Windows 10 po 10 dňoch alebo skôr.

Summary
Ako sa vrátiť z Windows 11 na Windows 10? NÁVOD
Article Name
Ako sa vrátiť z Windows 11 na Windows 10? NÁVOD
Description
Ak vám Windows 11 z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje existujú spôsoby ako sa vrátiť k Windows 10. V závislosti od toho ako dlho Win 11 používate záleží spôsob akým sa k Windows 10 vrátite. Poradíme vám ako na to.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
4 najlepšie univerzálne aplikácie pre chytré hodinky zadarmo
Ako vložiť do Wordu zaškrtávacie políčko? NÁVOD