Ako prepojiť telefón s autom? NÁVOD

Šoférovanie s mobilným telefónom v rukách, volaním či odosielaním SMS správ je nebezpečné. Odpútanie pozornosti od šoférovania čo i len na sekundu môže dopadnúť veľmi zle. Pokiaľ ale viete ako prepojiť telefón s autom môžete sa sústrediť na šoférovanie a zároveň obsluhovať mobilný telefón. Na prepojenie mobilu s autom môžete využiť aplikácie alebo nástroje, ktoré už v telefóne máte.

 

Ako prepojiť telefón s autom

Rozmýšľate ako prepojiť telefón s autom? Existuje na to niekoľko spôsobov. Či už potrebujete vedieť ako na prepojenie telefónu s autom ŠKODA, alebo ako spárovať telefón s autom Volkswagen podarí sa vám to. Kábel k prepojeniu auta s telefónom je dobrý nápad. Pomocou USB kábla prepojíte rýchlo telefón s autom. Na prepojenie ale môžete využiť aj Bluetooth (ktorý je dnes v každom zariadení) alebo aplikáciu.

Prepojenie telefónu s autom vám umožní používať niektoré aplikácie v mobile cez počítač v aute. Nebudete môcť ovládať všetko, ale pre základné funkcie ako telefonovanie, SMS, navigácia alebo počúvanie hudby už nebudete musieť siahať po mobilnom telefóne.

 

Ako pripojiť telefón cez Bluetooth?

V súčasnosti už má každý mobilný telefón funkciu Bluetooth. Stačí ak na mobilnom telefóne zapnete túto funkciu (aby vás bolo vidieť). Následne v systéme zvoľte položku Phone – Nastavenie a hneď ako sa zariadenia nájdu stačí ich len spárovať. Odkliknite čo všetko chcete prostredníctvom systému v aute ovládať (hovory, adresár, SMS,…).

Ako pripojiť telefón k autu cez Bluetooth už viete. Rovnako môžete prepojiť navigáciu s autom a v podstate každé zariadenie, ktoré má funkciu Bluetooth. Spárovať mobilný telefón s autom by ste mali vždy keď ste v aute. Zaistíte tak najlepšie a najrýchlejšie prepojenie auta s telefónom.

 

Aplikácia na prepojenie auta s telefónom

Ako prepojiť mobil s autom prostredníctvom aplikácie? V prvom rade potrebujete aplikáciu Android Auto, ktorú si stiahnete do mobilného telefónu. Následne môžete aplikáciu prepojiť s autom bezdrôtovo (Bluetooth)) alebo prostredníctvom USB kábla. Otázka ako prepojiť mobil s Android Auto s vašim automobilom už je zodpovedaná. Stačí už len chvíľu počkať kým sa na displeji nezobrazí názov Android Auto.

Na prepojenie telefónu Android s autom potrebujete aplikáciu Android Auto. Na prepojenie Apple s autom potrebujete aplikáciu CarPlay. Návod na prepojenie telefónu s autom je rovnaký ako v prípade aplikácie Android Auto.

Ako zapnúť v aute Bluetooth? Celkom jednoducho. Stačí ak prejdete v aute do nastavení rádia a na telefóne sa vám zobrazí oznam o možnom spárovaní. V systéme môžete tiež mať ikonu Bluetooth, na ktorú stačí kliknúť a funkciu v aute zapnete. Vždy je ale dôležité aby ste mali na mobilnom telefóne Bluetooth zapnutý a vaše zariadenie bolo viditeľné.

Či už potrebujete spárovať telefón s autom Renault, Volkswagen či iným typom vozidla môžete na to využiť viacero spôsobov. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje a venujte sa šoférovaniu bez toho aby ste jednou rukou držali volant a druhou telefón.

Summary
Ako prepojiť telefón s autom? NÁVOD
Article Name
Ako prepojiť telefón s autom? NÁVOD
Description
Lámete si hlavu nad tým ako prepojiť telefón s autom? USB káblom, Bluetooth aleboto ide aj inak? Poradíme vám ako na spárovať mobil s autom a akú aplikáciu je najlepšie na prepojenie telefónu a auta použiť.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepší program na meranie rýchlosti internetu a ako na to?
Ako jednoducho preložiť text do slovenčiny? NÁVOD