Ako preložiť www stránku do slovenčiny? NÁVOD

Na internete sú milióny webových stránok a veľká väčšina z nich je v inom jazyku než v slovenčine. Pokiaľ im chcete porozumieť nemusíte poznať cudzí jazyk, stačí ak viete ako preložiť webovú stránku. Poradíme vám ako preložiť stránku na PC, ako nastaviť automatický preklad stránok Google a dozviete sa aj ako preložiť email.

 

Ako preložiť stránku

Surfujete na internete a našli ste zaujímavú stránku v angličtine, nemčine či inom jazyku ale neovládate ho dobre? Webovú stránku si môžete preložiť. Rozmýšľate ako preložiť www stránku? Existuje na to niekoľko spôsobov.

 

Google Prekladač

Mnohými zatracovaní ale veľmi užitočný program na preklad Google Prekladač. Nemusíte do neho naťukávať text z webovej stránky. Stačí len otvoriť program a v hornej lište vybrať, že chcete preložiť web. Vložte URL adresu stránky, ktorú chcete preložiť. V pravej časti sa zobrazí link, odkazujúci na preloženú verziu stránky. Takto môžete preložiť stránku v Chrome, alebo ak rozmýšľate ako preložiť stránku Firefox či inom prehliadači.

 

Ako automaticky preložiť webovú stránku

Ak používate webový prehliadač Google Chrome máte v ňom integrovaný prekladač, ktorý vám zabezpečí automatický preklad stránok. Prejdite do „Nastavenia“ v Google Chrome a prejdite do časti „Jazyky“. V zozname musí byť na prvom mieste slovenčina. Do tohto jazyka sa budú prekladať všetky stránky v cudzom jazyku. Nezabudnite si ale vybrať z ponuky možností „Ponúkať preklad stránok, ktorým by ste nemuseli rozumieť“. Do zoznamu jazykov môžete pridať ďalšie jazyky (angličtina, nemčina, …) ale nezabudnite pri nich kliknúť vždy na ponuku „Ponúkať preklad stránok v tomto jazyku“.

Ak ste všetko nastavili správne vždy keď budete na webovej stránke v cudzom jazyku zobrazí sa vám v Google Chrome ikona na automatický preklad. Stačí na ňu kliknúť a vybrať tlačidlo „slovenčina“ Automatický prekladač Google Chrome stránku preloží do slovenčiny. Týmto spôsobom môžete preložiť celú stránku do slovenčiny.

Preložiť stránku na Google môžete aj keď otvoríte web a kliknete kdekoľvek na stránke pravým tlačidlom myši. Z ponuky vyberte „Preložiť do jazyka slovenčina“. Kliknutím naň sa vám podarí preložiť celú stránku do slovenčiny.

Ak do zoznamu v Nastavenia“ chrome dáte na prvé miesto iný jazyk než slovenčinu bude prehliadač prekladať stránky do tohto jazyka.

 

Ako preložiť stránku Firefox

V prehliadači Mozilla Firefox integrovaný prekladač nenájdete. Automatický preklad stránok Firefox sa nastaviť nedá. Pre tento prehliadač môžete využiť Google Translator pre Firefox. Ak prekladač máte stiahnutý stačí len na stránku, ktorú chcete preložiť kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať z ponuky preklad. Preloženie stránky Mozilla nie je s Google Translator žiadnym problémom.

 

Ako preložiť stránku na mobile

Ako preložiť text v mobile? Podobne ako v počítači. Otvorte stránku a klepnite na tri bodky v hornom rohu prehliadača (Google Chrome). Z ponuky vyberte položku „Preložiť“. Môžete si takto preložiť celý článok alebo len slovíčka, ktorým nerozumiete. V dolnej časti sa zobrazí panel s ponukou jazykov z a do ktorých chcete prekladať. Z ponuky vyberte položku „Preložiť“. Môžete si takto preložiť celý článok alebo len slovíčka, ktorým nerozumiete.

Aj v mobile si môžete v prehliadači Google Chrome nastaviť automatický preklad stránok. Prejdite do „Nastavenia“ a vyberte časť „Jazyky“. Ďalej postupujte rovnako ako pri počítači.

Odpoveď na otázku „Ako preložiť stránku do slovenčiny?“ už poznáte. Preložiť stránku v Google Chrome je naozaj jednoduché. Viete ale ako si nechať preložiť stránku v inom prehliadači?

Preložiť stránku v Safari ide tiež rýchlo. Otvorte stránku a v hornej lište kliknite na ikonu prekladu. Ak prekladáte prvý krát môžete preložiť stránku do angličtiny. Ak chcete prekladať do iného jazyka kliknite na okienko „Preferovaný jazyk“ prejdite do časti „Jazyk a oblasť“ kliknite na „+“ a vyberte jazyk, do ktorého chcete prekladať.

Neviete preložiť stránku Safari v iPhone? Ak chcete preložiť stránku v iPhone postupujte podobne ako sme opísali vyššie.

 

Ako preložiť gmail

Ak vám prišiel mail v cudzom jazyku môžete si ho preložiť. Pod hlavičkou gmailu nájdete panel na preklad. Stačí ak naň kliknete a obsah správy sa preloží automaticky.

Summary
Ako preložiť www stránku do slovenčiny? NÁVOD
Article Name
Ako preložiť www stránku do slovenčiny? NÁVOD
Description
Potrebujete preložiť stránku v cudzom jazyku do slovenského jazyka? Poradíme vám ako preložiť webovú stránku v počítači či mobilnom telefóne. Preložiť môžete nie len webovú stránku v prehliadači ale aj gmail v cudzom jazyku.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako nastaviť automatickú odpoveď v neprítomnosti? NÁVOD
Ako preložiť PDF dokument zadarmo? NÁVOD