Ako platiť mobilom? Platenie telefónom je jednoduché! NÁVOD

Ako platiť mobilom? Ak si aj vy kladiete túto otázku ste tu správne. Čoraz častejšie sa vo svete používa platenie mobilom. Dnes sa s týmto spôsobom platby stretávame aj u nás. Viac a viac ľudí využíva platenie telefónom.  Spôsob je celkom jednoduchý. Stačí priložiť mobil k terminálu, zadať PIN a platba hneď prebehne.

Bezkontaktné platenie telefónom môžete poznať aj pod názvom NFC platby. Aby ste mohli vykonávať NFC platby mobilom mala by vaša banka podporovať Google Pay alebo Apple Pay. Čo ale ak NFC nemáte? Prezradíme vám ako platiť mobilom bez NFC.

 

Ako platiť mobilom?

Platenie cez telefón nie je vôbec ťažké. Najvhodnejším riešením sú služby  Google Pay alebo Apple Pay, ktoré perfektne fungujú aj v našej krajine. V závislosti od mobilného telefónu si stiahnite aplikácie na platenie mobilom, ktoré vás prepoja so službu. Vďaka tomu môžete platiť mobilom iPhone a bez najmenších problémov môžete tiež platiť mobilom s Androidom.

Skôr ako sa budete zaujímať o to ako nastaviť platenie mobilom zistite si či ho vaša banka podporuje. V niektorých bankách je táto služba podmienené platobnou kartou Ak ju nemáte, táto služba vám fungovať nemusí.

Ako platiť mobilom Slovenská sporiteľňa? Ako platiť mobilom J&T? Ako platiť mobilom UniCredit? Nech už máte akúkoľvek banku najlepšie na platbu cez telefón využijete vyššie spomínané aplikácie a ich služby. Nemusíte tak vyhľadávať výrazy ako „Ako platiť mobilom Fio“,  „ČSOB platenie telefónom“ či „platba telefónom mBank“.

 

Ako platiť cez telefón

Ako platiť androidom

Stiahnite si do mobilu aplikáciu Google Pay a spárujte ju so svojou platobnou kartou. Otvorte aplikáciu a kliknite na „Platby“ a následne na znamienko „+“ . Odfoťte svoju kartu alebo zadajte údaje manuálne a počkajte chvíľu kým si aplikácia overí že ide naozaj o vás.

Ako platiť kartou v mobile:

V podstate už môžete platiť telefónom.  V obchode teraz stačí aby ste mali zapnuté NFC, odomkli mobil a priložili ho k terminálu. Hneď ako začujete pípnutie transakcia sa uskutočnila a vy si len počkáte na doklad z pokladne. Niekedy sa môže stať, že budete musieť mobil počas transakcie znova odomykať.

Ako funguje platenie mobilom iPhone

Stiahnite si aplikáciu Apple Pay a otvorte Wallet. Teraz kliknite na znamienko „+“ a odfoťte svoju kartu. Banka vám pošle kód, ktorý sa automaticky vloží do poľa.

Ako platiť kartou v mobile:

Ak máte iPhone s Face ID stlačte na mobile 2x bočné tlačidlo. Teraz dôjde k identifikácii cez Face ID. Pozrite sa na mobil a priložte ho k terminálu podobne ako platobnú kartu.

Ak máte iPhone s Touch ID priložte prst na domovská tlačidlo a priložte mobil k terminálu.

 

Postup je stále rovnaký, nech už máte banku akúkoľvek. Môžete tak platiť mobilom ČSOB. platiť mobilom  VÚB či inej banky.  

U nás platbu telefónom podporujú banky:  Slovenská sporiteľňa, ČSOB, J&T, 365.bank, Tatra Banka, mBank, Fio Banka, Revolut, Poštová banka, OTP banka, VÚB banka,  Prima banka a UniCredit Bank.

Keďže sa tieto aplikácie spárujú s vašou kartou dá sa povedať, že platíte kartou v mobile. Miesto platobnej karty máte v mobile len aplikáciu, ktorá vás s ňou prepojí.

 

Ako zaplatiť telefónom bez NFC

Platiť mobilom môžete aj bez NFC. Ako sa platí mobilom v tomto prípade? Potrebujete na to ale fotoaparát v mobile alebo čítačku QR kódov. Pomocou nich načítate QR kód a následne sa dostanete do aplikácie svojej banky.  Teraz stačí platbu len potvrdiť.

V súčasnosti aj keď majú banky vlastné aplikácie nezvyknú mať aj vlastné aplikácie na platenie mobilom. Využívajú na to predovšetkým vyššie spomínané aplikácie Google Pay alebo Apple Pay. Nastaviť platbu mobilom prostredníctvom týchto nástrojov nie je ťažké a zvládne to každý.

 

Platiť telefónom – áno či nie?

Ako funguje platba mobilom už viete. Nepotrebujete vedieť ako platiť telefónom Huawei či ako platiť telefónom Samsung. Dôležité je poznať operačný systém mobilu aby ste si mohli stiahnuť príslušnú verziu aplikácie.

Platba mobilným telefónom (NFC platba) je bezpečnejšia a aj praktickejšia než platba kartou. Mobil máte stále pri sebe takže aj keď zabudnete peňaženku môžete kdekoľvek platiť.  Nemusíte sa ani obávať úniku citlivých informácií. Číslo platobnej karty sa pri platení mobilom nikde neposiela. Jediné čo budete musieť urobiť je odomknúť obrazovku mobilu ak bude suma, ktorú máte zaplatiť viac ako 50 euro.

Na platenie kartou z mobilu (platby NFC ) nepotrebujete pripojenie na Wi- fi sieť. Nemusíte ani míňať svoje mobilné dáta.

Aplikácie môžete spárovať s viacerými kartami. Pri platení si tak môžete vybrať či budete platiť MasterCard alebo Visa kartou.

 

Platiť telefónom iPhone cez hodinky

Ak používate hodinky Apple Watch  môžete na platenie použiť tie. Ako platiť Apple Watch? Jednoducho. Potrebujete mať v iPhone aplikáciu Apple Pay a mať mobil spárovaný s hodinkami.

Otvorte v iPhone aplikáciu Watch a prejdite do položky „Moje hodinky“ kde kliknite na „Wallet“. Teraz kliknite na „Pridať kartu“ a odfoťte ju. Následne vám banka pošle SMS správu s kódom, ktorý sa automatický vloží do príslušného poľa. Hotovo. Platenie hodinkami následne uskutočníte ak 2x stlačíte bočné tlačidlo na hodinkách a priložíte ich k terminálu.

Summary
Ako platiť mobilom? Platenie telefónom je jednoduché! NÁVOD
Article Name
Ako platiť mobilom? Platenie telefónom je jednoduché! NÁVOD
Description
Čoraz častejšie sa v obchodoch stretnete s platením cez mobilný telefón. Prezradíme vám ako platiť mobilom, čo na to potrebujete a ako na to. Zabudnite na platobné karty a aj hotovosť. Teraz vám bude stačiť na nákupy len váš mobil.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako na KLONOVANIE DISKU Windows (HDD na SSD)?
Ako nahrať FOTKY NA INSTAGRAM cez počítač? Jednoduchý NÁVOD