Ako ODINŠTALOVAŤ PROGRAM z PC? Návod pre Windows aj Mac

Odinštalovať program z PC môže byť rovnako jednoduché ako jeho stiahnutie a odinštalovanie. Je jedno či chcete vedieť ako odinštalovať Zoom, alebo ako odinštalovať Eset. Každý program, ktorý ste si do počítača stiahli a inštalovali ho sa dá jednoducho a rýchlo odinštalovať.

Dôležité je aby ste odstránili s programom aj všetky jeho doplnky, ktoré ste si stiahli zároveň s ním. Môže sa stať, že z PC odinštalujete len program a doplnky vám budú zbytočne spomaľovať počítač. Tento prípad sa môže stať hlavne ak ste si stiahli hru, ktorá aby v počítači perfektne fungovala môže obsahovať aj ďalšie podporné programy a doplnky.

 

Ako odinštalovať program

Ak rozmýšľate nad tým ako odinštalovať aplikáciu z PC alebo program, ktorý ste si stiahli do počítača môžete tak urobiť niekoľkými spôsobmi.

 

Ako odinštalovať program Windows 10

Windows 10 je dnes najpoužívanejší operačný systém na svete. Odstrániť z neho program, ktorý ste si stiahli môžete:

  • Kliknite na „Štart“ a vyhľadajte aplikáciu, ktorú chcete odstrániť. Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a zvoľte „Odinštalovať“.
  • V položke „Štart“ vyberte „Nastavenia“ a zvoľte okienko „Aplikácie“. Tu kliknite na okienko „Aplikácie a súčasti“ a odinštalujte program.
  • V ovládacom paneli zvoľte „Programy“ a „Programy a súčasti“. Nájdite program, ktorý chcete odstrániť a kliknite naň pravým tlačidlom myši. Kliknite na „Odstrániť“

Ktorýmkoľvek z týchto spôsobov odinštalujete aplikácie na Windows 10. Môžete tak odinštalovať AVG, odinštalovať skype pre firmy alebo pokojne aj hry. Dajte si ale pozor, ak máte v počítači Skype for Biznis od Microsoftu môžete ho odinštalovať len ak odinštalujete celí balík kancelárskych programov Office.

 

Ako odinštalovať hru z PC?

Stiahli ste si hru a nebaví vás? Môžete ju odinštalovať. V závislosti od hry ale je celkom možné, že spolu s ňou ste si stiahli aj množstvo ďalších programov, ktoré sú pre jej perfektné fungovanie potrebné. Ak odinštalujete hru z PC nemusíte automaticky odinštalovať aj tieto programy, aspoň nie všetky.

Zvyšky programov vám budú zaberať miesto v počítači a môžu byť aj príčinou jeho spomalenia alebo zasekávania. Pre tieto prípady môžete použiť rôzne softvéry na odinštalovanie programov. Jedným z nich je aj program IObit Uninstaller, ktorý odinštaluje program aj s jeho doplnkami a zvyškami. Tento program je kompatibilný s viacerými operačnými systémami Windows. Môžete ho použiť aj v prípade keď chcete odinštalovať program Windows 7 alebo odinštalovať program Windows 8.

 

Nejde odinštalovať program

Problém s odinštalovaním programov môžete mať v prípade ak sú súčasťou balíčka Windows. Napríklad odinštalovať Microsoft Edge tak môže byť náročnejšie keďže je tzv povinnou výbavou Windowsu. Odstrániť ho ale môžete cez príkazový riadok. Pokiaľ ste si prehliadač Microsoft Edge stiahli ako program, môžete ho odinštalovať bežným spôsobom (kliknúť na program pravým tlačidlom myši a kliknúť na odinštalovať).

 

Ako odinštalovať súbory z Macbooku

Ak ste si stiahli program do macbooku môžete ju jednoducho odstrániť kliknutím na ikonu „Finder“ a následne kliknite na „Aplikácie“. Vyberte program, ktorý chcete odstrániť, kliknite naň a následne zvoľte položku „Odinštalovať“. Ak túto položku vybraný program nemá potiahnite aplikáciu do koša (na konci Docku). Teraz už viete ako odinštalovať aplikáciu MAC.

Chcete vedieť ako odinštalovať Avast? Ak to nejde pomocou vyššie spomínaných spôsobov môžete na to použiť nástroj, ktorý vytvorili vývojári v tejto spoločnosti Avast Uninstall Utility.

Vedieť ako odinštalovať program sa vám zíde aj v prípade keď potrebujete preinštalovať program. Jeho odstránením a opätovným stiahnutím ho môžete získať aj s novými aktualizáciami prípadne zároveň s ním stiahnuť aj nástroje, ktoré sú potrebné pre jeho chod. Tento spôsob môžete použiť aj na odinštalovanie programu, ktorý nejde. S najväčšou pravdepodobnosťou sa nemusel stiahnuť celý alebo sa stiahol bez aktualizácií.

 

Ako odinštalovať aplikácie v mobile

Ak potrebujete odinštalovať aplikáciu v Androide stačí si otvoriť aplikácie v mobile, otvoriť apku, ktorú chcete odstrániť a kliknúť na „Odinštalovať“. Rovnaký spôsob zvoľte aj v prípade ak chcete odinštalovať aplikácie v iPhone.

Vedieť ako v PC odinštalovať programy sa zíde každému z vás. Programy, ktoré ste si stiahli a už nepoužívate vám zbytočne zaberajú v počítači miesto a môžu byť dôvodom aj jeho spomalenia. Či už potrebujete odinštalovať Adobe Flash Player, hru, antivírusový program alebo Microsoft Edge dá sa to. Ak viete ako na to.

Summary
Ako odinštalovať program z PC? Návod pre Windows
Article Name
Ako odinštalovať program z PC? Návod pre Windows
Description
Chcete vedieť ako odinštalovať program z PC? Neviete ako odstrániť aplikácie v mobilnom telefóne? Poradíme vám ako odinštalovať programy z Windowsu a aj macbooku. A ako sa zbaviť aplikácií v Androide aj v iPhone.
Author
Publisher Name
„DownloadWik.com“
Ako ODBLOKOVAŤ SIM kartu (aj bez PUKU)? NAVOD
Ako VLOŽIŤ TITULKY do filmu či videa? Jednoduchý NÁVOD