Ako obnoviť zmazané súbory? NÁVOD

V počítači máme množstvo súborov a neraz sa stane, že si súbor, ktorý potrebujeme zmažeme. Zachrániť zmazané súbory môžete niekoľkými spôsobmi. To, že ste ich odstránili ešte neznamená, že ste sa ich zbavili natrvalo, môžete ich získať späť. Takže, ako obnoviť zmazané súbory?

 

Ako obnoviť zmazané súbory

Obnoviť zmazané súbory v PC môžete niekoľkými spôsobmi. Súbory, ktoré odstránite nie sú nenávratne preč. S ich vrátením vám môžu pomôcť aplikácie tretích strán, kôš v PC alebo komunikačné aplikácie. Tiež môžete obnoviť zmazané dáta z flash disku či SD karty.

Odstránené súbory z počítača len tak nezmiznú. Tým, že ich zmažete sa stanú len neviditeľnými a zostávajú na disku kým sa neprepíšu iným súborom alebo programom. Obnoviť zmazaný súbor tak nemusí byť vôbec náročné. Skôr ako siahnete po obnove dát z disku skúste pár iných.

 

Ako obnoviť zmazané súbory z koša

Každý súbor, ktorý v počítači odstránite sa uloží do koša. Vrátiť zmazané súbory z koša je jednoduchý a praktický postup, po ktorom by ste mali siahnuť hneď ako súbor zmažete. Stačí len kliknúť na ikonu koša, otvoriť ho a vybrať súbory, ktoré chcete obnoviť. Týmto spôsobom môžete obnoviť súbory z koša Windows 10, 8, 7 ale aj Windows 11.

Obnoviť súbory z koša sa vám nepodarí ak ste ho vyprázdnili. Ani v tomto prípade sa ale o vymazaný súbor nemusíte obávať. Obnoviť súbory z vysypaného koša môžete prostredníctvom rôznych aplikácií.

 

Ako obnoviť zmazané súbory Windows 10

Ak používate operačný systém Windows môžete obnoviť zmazané dáta aj pomocou obnovy systému Windows. Tento operačný systém automaticky ukladá kópie súborov a priečinky ako súčasť bodu obnovy.

 

Komunikačné aplikácie, e-mail

Rozmýšľate kde by ste mohli nájsť zmazané súbory? Prezrite si e-maily alebo komunikáciu v komunikačných aplikáciách. Možno ste zmazaný súbor v minulosti niekomu poslali. Stačí ho len nájsť a stiahnuť si ho. Obnoviť vymazaný súbor, fotku alebo dokument môžete aj z cloudu. Ak využívate cloudové úložiská alebo externý disk skontrolujte, či sa súbor náhodou automaticky nezálohoval. Pokiaľ máte automatické zálohovanie nastavené máte o problém menej.

 

Programy na obnovu zmazaných dát

Nájsť zmazané súbory nie je pre niektoré programy žiadny problém. Preskenujú celý počítač, disk, každé zariadenie a zmazané dáta nájdu. Výborný nástroj na obnovu zmazaných súborov z PC je program Recuva. Tento program obnoví zmazané dáta z HPP ale poradí si aj s ďalšími zariadeniami. Zvládne obnoviť zmazané súbory z SD karty, digitálneho fotoaparátu, MP3 prehrávača a ďalších.

Obnoviť zmazané súbory z flash disku, PC či iného zariadenia môžete aj prostredníctvom programu DiskDigger. Oba programy si môžete stiahnuť zadarmo.

Programy na získanie zmazaných súborov fungujú celkom jednoducho. Preskúmajú pevný disk, nájdu súbor ktorý hľadáte a obnovia ho. Pokiaľ nenájdu súbor celý (došlo k jeho prepísaniu na disku ďalšími súbormi) nájdu aspoň časti z neho. Či sa už rozhodnete použiť na obnovu zmazaných súborov program Recuva, DiskDigger alebo iný je len na vašom uvážení.

 

 

Obnoviť zmazané súbory v mobile

Vrátiť zmazané súbory z Androidu vám pomôžu tiež rôzne programy a aplikácie. Program FoneLab for Android ale aj vyššie spomenuté programy vám môžu vrátiť odstránené súbory aj v mobilnom telefóne.

Získať späť zmazané súbory nie je vôbec náročné. Obnoviť zmazané súbory z externého disku alebo z koša je najľahšie. Ak ste ale vyprázdnili kôš a súbory si nikde nezálohujete môžete na ich obnovu využiť programy. Tie vám pomôžu nájsť zmazané súbory nie len v počítači ale aj v mobilných telefónoch, flash diskoch, MP3 prehrávačoch a ďalších zariadeniach.

Summary
Description
Podarilo sa vám zmazať dáta, ktoré teraz potrebujete? Či ste si ich zmazali náhodou alebo schválne existuje niekoľko spôsobov ako obnoviť zmazané súbory. Prezradíme vám kde môžete odstránené súbory nájsť aj ako ich obnoviť.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako zapnúť Apple Watch? NÁVOD
10 najlepších DOS hier – retro hry, ktoré nás bavili!