Ako napísať zvislú čiaru na klávesnici? NÁVOD

Pri písaní na počítači natrafíte na množstvo špecifických znakov a symbolov, ktoré na klávesnici nemajú kláves. Pokiaľ poznáte vhodné klávesové skratky alebo sa vyznáte v ASCII  tabuľke ich zápis bude jednoduchší. Ak rozmýšľate ako sa píše zvislá čiara poradíme vám v tomto článku.

 

Zvislá čiara

S potrebou napísať zvislú čiaru na klávesnici sa môžete stretnúť kedykoľvek. Ak viete ako sa robia znaky na klávesnici nebudete mať problém ani so znakom zvislá čiara. Nejde o znak lomeno, kedy je čiara mierne naklonená ale s rovnou zvislou čiarou. Ako teda napísať symbol zvislá čiara?

 

Klávesové skratky

Klávesové skratky sa často pri písaní na počítači využívajú. Ak viete ktoré klávesnice máte stlačiť môžete napísať množstvo symbolov a znakov vrátane kolmej čiary.

Ak chcete napísať zvislú čiaru, znak stačí stlačiť na slovenskej klávesnici kláves AltGr (pravý Alt) a kliknúť na kláves s písmenom W

  • AltGr + W – |

Ak používate anglickú klávesnicu stlačte kláves Shift a kliknite na kláves s lomeno. Okrem znaku lomeno sa na klávese nachádza aj znak ampersand (&) a hviezda.

  • Shift + / – |

Aj keď sú klávesové skratky obľúbené a často sa používajú nie je to jediný spôsob ako sa na klávesnici píše zvislá čiara.

 

ASCII kód

Ak máte na klávesnici aj samostatnú numerickú klávesnicu môžete rovné lomítko na klávesnici napísať pomocou ASCII kódu. Stlačte kláves Alt (ľavý Alt)

A postupne na numerickej klávesnici klikajte na klávesy s číslami 0, 1, 2 a 4

  • Alt + 0124 – |

Oboma spôsobmi môžete urobiť zvislú čiaru vo Worde.

Ako urobiť vo Worde vodorovnú čiaru? Vodorovná čiara sa vo Worde píše naozaj jednoducho. Stlačte tri krát kláves so symbolom mínus ( – ) a kliknite na kláves Enter

 

Zvislá čiara Mac

Ako napísať dlhú čiaru na počítačoch s Mac OS? Stlačte kláves Shift spolu s klávesom pre spätnú lomku (nachádza sa hneď vedľa klávesu Shift).

 

Kopírovanie

Posledným spôsobom ako napísať zvislú čiaru je kopírovanie. Nájdite si na internete zvislú čiaru a označte ju myšou. Stlačte klávesy Ctrl + C a umiestnite kurzor na miesto, kde potrebujete čiaru vložiť. Teraz stlačte klávesy Ctrl + V a máte to.

Summary
Ako napísať zvislú čiaru na klávesnici? NÁVOD
Article Name
Ako napísať zvislú čiaru na klávesnici? NÁVOD
Description
Ak rozmýšľate ako sa píše zvislá čiara poradíme vám ako na to v tomto článku. Existuje viac spôsobov ako zvislú alebo kolmú čiaru v počítači napísať.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako napísať SYMBOL EURA na klávesnici? NÁVOD
Ako zadarmo ZMENŠIŤ PDF SÚBOR? Návod