Ako napísať ZNAK PRIEMER na klávesnici? ø

Pri písaní na počítači sa neraz stretnete so špeciálnymi znakmi a symbolmi, ktoré sa na klávesoch nenachádzajú. To ale neznamená, že sa nedajú na klávesnici napísať. Jedným z týchto znakov je aj matematický znak priemeru. Ak ste začali rozmýšľať ako sa označuje priemer čítajte ďalej.

Dajte si pozor polomer a priemer sú dve rozdielne veličiny, ktoré sa rozdielne označujú. Preškrtnutá nula je znak pre priemer a označuje sa písmenom „d“.  Pre polomer značka nie je, ale označuje sa písmenom „r“. Nie vždy sa ale priemer (d) môže napísať písmenom. Takže ako napísať znak pre priemer?

Symbol priemer ø

Ako napísať symbol priemeru keď nie je na klávesnici? Dá sa to. Značku priemeru v Excely alebo vo Worde nájdete v časti „Symbol“. Ako nájsť symbol? Otvorte si program (Excel alebo Word) a prejdite do časti „Vložiť“. Na konci horného riadku nájdete položku „Symbol“. Kliknite naň a z tabuľky vyberte znak, ktorý potrebujete a vložte ho do dokumentu alebo tabuľky.

Tabuľka Mapa znakov

Tabuľku so špeciálnymi znakmi nájdete aj v operačnom systéme Windows. Do vyhľadávacieho poľa zadajte výraz „Mapa znakov“. Otvorte program a z tabuľky vyberte symbol pre priemer.

Ako zadať symbol priemeru?

Značka priemeru na klávesnici nie je. A neexistuje ani klávesová skratka pre priemer na slovenskej klávesnici. Symbol priemeru môžete napísať ak si prepnete na anglickú klávesnicu. Kliknite na  „Alt“ a písmeno „L“ (ø)

Ako napísať značku priemeru pomocou kódu ASCII? V tomto prípade ale potrebujete mať numerickú klávesnicu a svoju klávesnicu prepnutú na anglickú. Stlačte klávesu „Alt“ (ľavý Alt) a na numerickej klávesnici stlačte postupne čísla 0248. Takto napíšete menší symbol pre priemer – ø

Ak stlačíte „Alt“ a číslice 0216 napíšete znak priemeru väčší – Ø. Aj v tomto prípade potrebujete mať zapnutú anglickú klávesnicu.

Poslednou možnosťou ako znak priemeru zadať je skopírovať ho z internetovej stránky a vložiť tam, kde ho potrebujete. Prípadne si ho skopírujte rovno od nás.

Ø  ø

Summary
Ako napísať znak priemer na klávesnici?
Article Name
Ako napísať znak priemer na klávesnici?
Description
Každý z nás potrebuje občas napísať špeciálny znak alebo symbol. Na klávesnici sa ale takéto klávesy nenachádzajú. Poradíme vám ako napísať znak, alebo symbol pre priemer. Preškrtnutú nulu(znak priemeru) môžete zadať viacerými spôsobmi.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
GTA 5 – všetky najobľúbenejšie CHEATY! Prehľadne
Najlepšia IPTV ZADARMO! Poradíme vám ako internetovú televíziu získať!