Ako na NAHRÁVANIE HOVOROV?

Vedieť ako na nahrávanie hovorov sa občas môže zísť každému. Skôr ako sa ale do tohto pustíte je dobré vedieť čo hovorí na nahrávanie hovorov zákon. A ten sa vyjadruje dosť jasne. Aby bolo nahrávanie hovorov legálne potrebujete na to súhlas volajúceho. Ak vám súhlas nedá, nahrávať nemôžete, v opačnom prípade porušujete zákon a vystavujete sa riziku občianskoprávnej žaloby. Pokiaľ by ste chceli nahratý hovor, na ktorý máte súhlas volajúceho zverejniť, potrebujete jeho ďalší súhlas.

Dosť ale o zákonoch a poďme sa pozrieť ako nahrávať hovor.

 

Ako nahrávať hovory?

Prvé čo asi každého napadne je možnosť nahrávať hovor na rôzne nahrávacie zariadenia – diktafón alebo záznamník hovorov. Aj keď ide o užitočné zariadenia sú skôr vhodné pre spoločnosti, ktoré telefonicky kontaktujú zákazníkov, reklamné agentúry či firmy, ktoré sa zaoberajú prieskumom a pod. Na to, že je hovor nahrávaný vás musia upozorniť a vypýtať si váš súhlas.

Hovor sa môže nahrávať aj automaticky. Nahrávanie hovorov Telekom, O2, Orange atď je možné len čiastočne. Nejde ani tak o nahratie hovoru ako skôr o možnosť zanechať vám odkaz. Odkazová služba je služba, ktorú ponúka viacero telefónnych spoločností. Môže sa vám zísť ak nemáte čas zdvihnúť telefón. Volajúci vám nechá odkaz, ktorý si môžete neskôr vypočuť. V telefóne sa vám zobrazí číslo, ktoré vám volalo a aj oznam o uložení hovoru. Takto si môžete hovor nahrať a vypočuť neskôr.

Ak chcete nahrávať hovor v mobilnom telefóne môže sa vám zísť nahrávač hovorov – aplikácia, alebo program pre nahrávanie hovorov. S nimi bude nahrávanie hovorov v mobile jednoduché a rýchle. Na internete nájdete najlepšie aplikácie pre nahrávanie hovorov. Nesiahajte ale hneď po prvej, ktorú nájdete. Aby aplikácia na nahrávanie hovorov fungovala je dôležité aby bola kompatibilná s vašim mobilným telefónom a aj operačným systémom a aj tak nemáte istotu, že bude fungovať perfektne.

 

Nahrávanie hovorov iPhone

Nahrávanie hovoru na mobil je možné len s aplikáciou, ktorá vám to umožní. Za tieto programy si ale budete musieť zaplatiť. Cena sa pohybuje v závislosti od druhu aplikácie, množstva minút, ktoré nahráte alebo od ďalších funkcií, ktoré aplikácia obsahuje (napríklad prepisovanie hovoru). Niektoré aplikácie môžete používať zadarmo. Nie všetky ale aj funkčné sú. Môžu nahrať len volajúceho, alebo ani to. Pár fungujúcich na Google Play ale nájdete. Umožnia vám nahrávanie hovorov a následne ich uložia

S niektorými aplikáciami môžete nahrávať len hovory cez VoIP. Hovor, ktorý vám príde na vaše normálne číslo (mimo tejto aplikácie) nenahráte. Nahrávanie hovorov iPhone zadarmo je to možné len s ďalším zariadením. Hovor môžete nahrávať na ďalší mobilný telefón (zapnete na ňom nahrávanie zvuku), alebo diktafón.

Nahrávanie hovorov Messenger, nahrávanie hovorov WhatsApp, alebo nahrávanie hovorov Viber? Ak voláte, alebo prijímate hovory v aplikáciách môžete si ich nahrávať. Niektoré aplikácie vám umožnia vytvoriť nie len audio, ale aj video záznam z hovoru, ktorý vám príde na mobil. Ak potrebujete nahrať hovor na Skype môžete tak urobiť prostredníctvom tejto aplikácie. Hneď ako stlačíte nahrávanie bude druhý účastník hovoru na to cez aplikáciu Skype upozornený.

 

Nahrávanie hovorov Android

Keďže je operačný systém Android používanejší než iPhone je viacero aplikácií na nahrávanie hovorov vyvinutých práve pre tento systém. Pravdou ale je, že ani tieto vám nemusia poriadne fungovať. Je to vďaka zákonom a legislatíve EU, v ktorých nahrávanie hovorov nie je legálne pokiaľ nemáte súhlas volajúceho. Z toho dôvodu tieto aplikácie nefungujú, alebo fungujú len obmedzene.

Ak vám fungovala aplikácia na nahrávanie hovorov Android 7, nemusí tomu tak byť ak chcete uskutočniť nahrávanie hovorov Android 8. Čím novšiu verziu Androidu máte tým je problematickejšie hovor nahrať. V najnovších verziách môže byť dokonca nastavené blokovanie nahrávania hovorov. Nájsť tak najlepší nahrávač hovorov Android môže byť veľký problém.

Pokiaľ ale potrebujete hovor zaznamenať môžete tak urobiť prostredníctvom mikrofónu, alebo hlasitého odposluchu. Funguje to aj ak potrebujete uskutočniť nahrávanie hovorov Android 9. Počítajte ale s tým, že kvalita záznamu nebude vysoká. . Existujú ale mobilné telefóny, ktoré vraj dokážu toto blokovanie obísť. Nahrávanie hovorov Samsung a aj nahrávanie hovorov Xiaomi a Huawei by prostredníctvom aplikácie malo fungovať. Či to ale tak naozaj je vám po pravde povedať nevieme.

Summary
Ako na nahrávanie hovorov?
Article Name
Ako na nahrávanie hovorov?
Description
Nahrávanie hovorov sa vám zíde ak nemáte po ruke pero a papier a potrebujete si poznačiť úlohy, adresu či iné pokyny, ktoré vám volajúci zadáva. Nahrávanie hovorov a súčasná legislatíva si ale navzájom odporujú. Ako teda na to?
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako ZRUŠIŤ INSTAGRAM?
ÚPRAVA PDF - Ako to urobiť?