PING test a ako ho urobiť?

Ak chcete vedieť čo je Ping test, je dobré vedieť čo je Ping. Ping je program na testovanie spojenia a pripojenia k inému sieťovému zariadeniu. Zistí, či je konkrétne zariadenie dosiahnuteľné (funkčné).

Program odošle z vášho počítača malé množstvo dát a čaká na odozvu. Čím je čas kratší tým lepšie spojenie máte. Čo je ping už vieme. Ak chcete zistiť ako na tom pripojenie je urobte si test pingu.

 

Čo je to PING test

Nejde vám internet? Nedostávate odpoveď od priateľa na messengeri, alebo vám nefunguje tlačiareň? Skúste si urobiť test pingu. Skontrolujete tak nie len pripojenie počítača k sieti, ale aj pripojenie iných sieťových zariadení k vášmu počítaču. V prípade problémov s pripojením môžete urobiť: ping test router, ping test Wifi, ping test net, ping tet server a ďalšie. Môžete aj otestovať funkčnosť webovej stránky – ping test website. Napríklad PHP ping test vám ukáže, či webová stránka odpovedá a teda funguje.

Spustením testu zistíte aké rýchle je pripojenie, nájdete problémy s pripojením a aj čas odozvy. Ak je z vašej strany test prebehol v poriadku a ping je v nízkych hodnotách problém s pripojením nie je u vás. Pripojenie zariadení môže byť optické, káblové, mobilné alebo bezdrôtové. Zo všetkých meraní je najlepšie optické a káblové. Najpomalšie pripojenie je mobilné. To je dôvod, prečo neraz hľadáte signál na mobilnom telefóne. Ping test vám pomôže zistiť ako na tom sú s rýchlosťou prenosu dát vaše zariadenia.

Neviete ako zistiť ping? Test môžete vykonať prostredníctvom

  • ping test príkazový riadok
  • stiahnuť si ping test program
  • využiť niektoré webové stránky a urobiť ping test online

Pomocou príkazového riadku môžete kedykoľvek urobiť ping test Windows. Príkazový riadok ping môžete použiť aj v iných operačných systémoch.

 

PING tester

Meranie ping môžete urobiť prostredníctvom rôznych aplikácií. Do prehliadača zadajte výraz ping test software, alebo ping test program a zobrazí sa vám množstvo ponúk na stiahnutie ale aj množstvo stránok, kde prebieha ping test online.

Internet ping test, Ping test LoL, Ping Test meter, alebo Ping test csgo je len pár z nich. Záleží len od vás ktorú použijete. Jednou z tých najznámejších je Speedtest ping. Môžete navštíviť ich stránku, alebo si rovnomennú aplikáciu stiahnuť. Zadáte do políčka svoju IP adresu – Ping test IP address a o pár sekúnd poznáte výsledok.

Výsledok testu vám ukáže nie len rýchlosť prenosu dát, ale aj rýchlosť odozvy, ktorý je v milisekundách. Čím je číslo ms ping test nižšie tým lepšie pripojenie máte a naopak. Čím je vyššie tým dlhší je čas prenosu dát.

 

Príkaz PING

Radi hráte hry? Na kvalite pripojenia si v tom prípade dáte isto záležať. Ak máte nejaké problémy príkaz ping vám môže pomôcť odhaliť v čom je problém. Ping test cmd je spôsob, ako sa môžete dozvedieť ako na tom s pripojením ste.

Nemusíte vyhľadávať výrazy ako Test your ping. Môžete si zistiť hodnotu ping aj sami v počítači cez príkazový riadok. Po zmeraní zistíte či je chyba v počítači, routri, Wifi, alebo v počítači či servery, na ktorý sa chcete pripojiť.

Hodnota pingu pod 50 je výborná na hranie multiplayerových hier. Rýchlosť prenosu dát a aj čas odozvy sú rýchle – takmer okamžité. Čím je ale číslo vyššie tým dlhšie čakáte na odpoveď z iného servera, či na pripojenie. Aby ste zistili, či je chyba u vás, alebo niekde inde určite príde vhod urobiť test pingu. Môže vám to vysvetliť prečo hra nejde, prečo čakáte dlho na odpoveď na Messengeri a pod.

Summary
Ping test
Article Name
Ping test
Description
Ping test vám umožní otestovať rýchlosť pripojenia internetu, funkčnosť webovej stránky a aj pripojenia na iný server. Vďaka testu zistíte rýchlosť prenosu dát medzi dvoma sieťovými zariadeniami.
Author
Publisher Name
„DownloadWik.com“
Čo je to príkaz PING?
NEOBMEDZENÉ DÁTA - Vyberte si najlacnejší internet!