PICASA (úprava fotiek)

Bezplatný program na úpravu fotografií s množstvom funkcií. To ale nie je jediná vec, ktorú dokáže. Urobí vo vašich fotkách poriadok – sprehľadní ich a zjednoduší tak vyhľadávanie.

 

Picasa je počítačový program na úpravu a správu fotografií s bohatou škálou funkcií, ktoré isto využijete. Tento program pre začiatočníkov v úpravách fotiek, ale aj skúsených by nemal chýbať ani vo vašom počítači.

 

Program na úpravu fotiek (zadarmo)

Úprava fotiek prostredníctvom počítačového programu je na vzostupe. Možno aj vy zadávate do internetového prehliadača výraz úprava fotiek zadarmo a vyberáte z množstva ponúknutých programov ten najlepší a zároveň najjednoduchší. Picasa freeware vaše nároky splní do poslednej bodky.

Úprava fotiek efekty, úprava veľkosti fotiek, či úprava rozmazaných fotiek sú len časťou toho čo aplikácia Picasa zvládne. Práca s fotkami bude s pomocou tejto aplikácie jednoduchšia. Obrázky môže aplikácia zoradiť podľa osôb, ktoré sa na nej nachádzajú. Vyberie si jednu osobu a vytvorí album, do ktorého zaradí všetky fotky, na ktorých sa osoba nachádza. Zoradiť tiež môže fotky podľa názvu, či krajiny, v ktorej ste sa fotili. Nemusíte sa obávať, po inštalácii Picasa aplikácia prezrie všetky fotky v počítači, vytvorí albumy a navrhne vám tak ich rozdelenie. Pokiaľ vám tento spôsob nevyhovuje nemusíte s návrhom súhlasiť.

Program na úpravu fotiek pre začiatočníkov, ale aj pokročilých užívateľov si môžete stiahnuť zadarmo. Každý obrázok, ktorý máte v počítači môžete upraviť a ak chcete hneď aj zdieľať.

 

Picasa download

Picasa nie je len program na prezeranie fotiek zadarmo, pridať efekty, upraviť veľkosť, odstrániť červené oči, opraviť poškodené staršie fotky, … tento prehliadač fotiek vám toho umožní naozaj veľa.

V minulosti bola táto aplikácia platená, teraz si ale môžete Picasa stiahnuť zadarmo. Stačí len kliknúť na Picasa download a môžete začať svoje obrázky a fotky upravovať.

Ak hľadáš niečo viac ako len program na orezávanie fotiek, vyber si ten, ktorý ti umožní oveľa viac – sťahuj Picasa a získaj program na triedenie fotiek a ich úpravu. Zadarmo môžeš svoje fotky opraviť, prerobiť a zároveň získať skúsenosti s ich úpravou.

 

Picasa Windows

Obľúbený program na úpravu fotiek Picasa si môžete stiahnuť ak používate operačný systém Windows. Od doby, ako táto aplikácia patrí spoločnosti Google je zadarmo a je plne kompatibilný s operačným systémom Windows.

Nemusíte už hľadať v prehliadači Google výrazy ako

  • Picasas Windows 10
  • Picasa Windows 7
  • Picasa Windows xp
  • Picasa Windows Vista

Vďaka spojeniu Picasa aplikácie a Googlu môžete fotky automaticky zálohovať na Google. Stačí sa len prihlásiť do účtu a obrázky sa hneď zálohujú. Teraz  je vývoj aplikácie Picasa zastavený, ale stále si ju môžete stiahnuť a používať. V súčasnosti Google investuje do vývoja vlastnej podobnej aplikácie Fotky Google. Aj v tomto programe si môžete vytvoriť vlastný Google album, ktorý ak budete chcieť môžete zdieľať s priateľmi – fotoalbum online.

Picasa online môžete fotky zálohovať na Google +. Nemusíte sa tak viac obávať, že sa k nim viac nedostanete ak sa s vašim počítačom niečo stane.

 

Picasa Mac

Úprava fotiek, aplikácia a operačný systém Mac – ak sú toto vaše požiadavky pri vyhľadávaní programu na úpravu fotiek pre začiatočníkov pokojne si stiahnite aplikáciu Picasa.

Je vhodná nie len pre začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých užívateľov, nakoľko obsahuje rôzne funkcie – úprava rozmazaných fotiek, rôzne efekty, úprava farby, zmena veľkosti,…

Aplikáciu Picasa môžete použiť aj ako program na triedenie fotiek. Vytvorí nové albumy a ponúkne vám tak možnosť lepšie pretriediť vaše fotky. Každá nové nahratá fotka do počítača sa uloží do príslušného albumu. Pravda len vtedy, ak túto ponuku od Picasa využijete.

 

Ďalšie programy na úpravu fotiek

Práca s fotkami nemusí byť zameraná len na aplikáciu Picasa. Ide síce o najpopulárnejší program ale nie je jediný. Či už používate operačný systém Windows, Mac alebo Linux môžete si stiahnuť iné podobné aplikácie.

 

Adobe Photoshop (platený)

Najznámejšia aplikácia na úpravu fotiek a grafiku má názov Adobe Photoshop. Program pre pokročilých a aj profesionálov obsahuje množstvo funkcií od jednoduchých menších úprav, cez grafické nástroje až po retušovanie a navrhovanie webov.

Ak chcete s týmto programom pracovať musíte si ho predplatiť. Dodáva sa spolu s Adobe Lightroom. Môžete si ho inštalovať aj ak používate operačný systém Mac.

 

Adobe Lightroom (platený)

Predchádzajúca aplikácia bola vhodná skôr pre profíkov no spoločnosť Adobe myslí aj na začiatočníkov a užívateľov, ktorí si chcú len sem tam upraviť obrázok. Adobe Lightroom je program na úpravu fotiek. Okrem toho ide aj o výborný program na triedenie fotiek.

Tento program si môžete zakúpiť spolu s programom Adobe Photoshop. V ponuke na internete nájdete aj staršiu verziu tohto programu – samostatnú (Lightroom 6) – ktorú si môžete jednorázovo zakúpiť. Problém s touto verziou je v tom, že spoločnosť ju už nepodporuje a aktualizácií sa nedočkáte.

 

GIMP (zadarmo)

GIMP sa vo svete aplikácií na úpravu obrázkov drží už 20 rokov. Ponúka množstvo funkcií, s ktorými si bohato vystačia aj pokročilejší užívatelia. Niektoré pokročilé funkcie v ňom môžu chýbať, ale čo to vynahradzuje je jeho cena. GIMP si môžete stiahnuť zadarmo. Návodov, ako aplikáciu používať nájdete na internete množstvo (aj v slovenskom jazyku). Upraviť obrázok, fotku, či vytvoriť webovú grafiku je v tomto programe hračkou.

GIMP je kompatibilný s operačným systémom Windows, Mac a aj Linux.

 

Zoner Photo Studio X (platený)

Najznámejší český program na úpravu fotiek Zoner Photo Studio X obsahuje všetky bežné funkcie, ktoré najčastejšie používate. Na úprave fotky môžete pracovať aj s vrstvami, čo vám umožní vytvoriť originálny obrázok. Môžete používať masky, vkladať do fotografie iné obrázky a vrstvy navzájom prelínať.

Nájdete tu aj políčko Vytvoriť – s jej pomocou vytvoríte rôzne verzie kalendára, alebo si vytvoríte vlastnú fotoknihu.

Tento program si môžete zadarmo stiahnuť na pár dní, jeho následné používanie je už spoplatnené. Túto aplikáciu si nemôžete kúpiť nastálo, ale jej používanie je viazané na pravidelné ročné predplatné.  Zoner Photo Studio X je kompatibilný len s operačným systémom Windows.

Je program Picasa zadarmo? 👍

Áno, program Picasa si môžete stiahnuť zadarmo. Na rozdiel od iných programov na úpravu fotiek ale obsahuje množstvo funkcií, ktoré môžete používať taktiež zdarma. Nemusíte nič dokupovať.

Je program Picasa náročný na používanie? 🍀

Nie, program na editáciu fotiek a obrázkov nie je náročný na používanie. Pokiaľ ste ale ešte so žiadnym programom na úpravu fotiek nepracovali môže sa vám zdať na prvý pohľad náročný. Nemusíte sa ale ničoho obávať. Na internete nájdete návody na používanie Picasa a po čase do toho prídete.

Čo všetko Picasa dokáže? ❓

Program Picasa slúži hlavne na prezeranie a usporiadanie fotiek. Hneď ako si ho stiahnete prehľadne uloží vaše fotografie. To ale nie je jediná funkcia, pre ktorú si ho ľudia sťahujú. V programe môžete fotky upravovať, orezávať, odstraňovať červeň z očí, opravovať poškodené fotky, pridávať rôzne efekty a veľa ďalšieho.

S akým operačným systémom je program Picasa kompatibilný? 💻

Tento program na editáciu fotiek zadarmo nájdete vo verziách pre operačný systém Windows a aj Mac. Potrebujete si len stiahnuť kompatibilnú verziu. Program je vhodný ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilých. Ak by vám z akéhokoľvek dôvodu nevyhovoval môžete skúsiť programy ako GIMP, Zoner Photo Studio alebo Adobe Photoshop. Ide ale o platené programy.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
2.5 based on 14 votes
Názov programu
Picasa
Operačný systém
Windows
Software Category
Fotky & Design
Cena
FREE