Ako zosilniť Wifi signál? NÁVOD

Isto ste sa už kde koho pýtali ako zosilniť wifi signál. Ak ste sa žiadnej rady nedočkali, alebo boli neúspešné predstavíme vám zopár nápadov, pomocou ktorých wifi signál zosilníte. Zosilnením sa môže rozšíriť wifi signál a vy môžete pokojne surfovať na internete aj v inej miestnosti. Slabý signál wifi vás už nebude trápiť. Poradíme vám ako zosilniť wifi. A ak to nebude stačiť a vo vašom dome sa nájdu miesta, kde nebude signál vieme vám poradiť ako rozšíriť wifi a mať tak signál v celom dome.

Zosilnenie signálu wifi vám zabezpečí lepšie pripojenie na internet v celom dome. Neraz k tomu stačí drobný trik, ale môžete aj rozšíriť wifi pomocou routra alebo zosilňovača. Takže, ako zosilniť signál wifi alebo ako zvýšiť dosah wifi? Máme pre vás odpovede.

 

Ako zosilniť signál wifi

Existuje pár malých trikov, ktoré môžu zvýšiť signál wifi.

  • umiestnenie routeru – ak je router obklopený množstvom stien signál bude slabší. Na zosilnenie signálu stačí ak ho premiestnite na otvorenejšie miesto.
  • alobal – aj táto bežná kuchynská pomôcka vám môže zosilniť wifi signál v dome. Umiestnite kus alobalu za anténu. Dajte ale pozor, za alobalom bude signál slabší, takže si na umiestnení a tvare alobalu dajte záležať a trochu sa s ním pohrajte. Najvhodnejšie vraj je ak má alobal vlnitý tvar. Stále ale platí, že slabá wifi bude z alobalom.

Ak sa vám stále nedarí zvýšiť signál wifi skúste sa pohrať s anténou, rozšíriť signál wifi môžete aj prostredníctvom zosilňovača alebo ďalšieho routera.

Ako zosilniť signál wifi v dome

Vyššie spomenuté triky môžete vyskúšať všade. Veľký problém so slabou wifi môžete mať ak bývate v paneláku. Okrem množstva stien je všade okolo vás množstvo ďalších wifi sietí. Ak väčšina z nich používa rovnakú internetovú frekveciu ( 2,4 GHz) môžu sa vyskytnúť vzájomné interferencie, ktoré znižujú signál.Signál môže rušiť aj zapnutá mikrovlnka či iné spotrebiče.

Na zosilnenie wifi v dome stačí dáte do správnej polohy antény routera. V paneláku by mali obe antény smerovať rovnobežne hore. V rodinnom dome by mala jedna anténa byť vo zvislej a druhá vo vodorovnej polohe. Signál wifi sa tak bude šíriť do celej plochy domu a aj na poschodie. Ak vám nepomôže rozloženie antén môžete skúsiť použiť extender.

 

Wifi zosilňovač – wifi extender

Ďalšou možnosťou ako zosilniť wifi je zosilňovač wifi signálu. Ide o malú krabičku, ktorá zosilňuje wifi signál. Tieto zariadenia môžete pripojiť priamo na elektrickú zásuvku, môžete natrafiť aj na zosilňovač wifi signáluUSB konektorom.

Ako funguje zosilňovač wifi? Zosilnenie signálu wifi s týmto zariadením je celkom jednoduché.  Zariadenie prijíma signál z routera a vysiela ho ďalej. Dôležité je aby zosilňovač wifi zachytával silný signál. Ak bude zachytávať slabý signál, bude ďalej šíriť slabý signál a vy sa zosilnenia wifi signálu v dome nedočkáte. Rozšírenie wifi aj do miest, kde ste v minulosti mali slabý signál wifi je s extenderom rýchle a jednoduché.

Či vám už ide o rozšírenie wifi alebo chcete len zosilniť wifi doma so zosilňovačom signálu wifi to pôjde. Problém môže byť v tom, že pripojenie v dosahu zosilňovača bude pomalšie.

 

Zosilnenie wifi signálu pomocou druhého routeru

Ak máte väčší dom a aj napriek ideálnemu umiestneniu routra nemáte pokrytie v celom dome môžete na zosilnenie wifi použiť ďalší router ako extender. V podstate urobíte niečo ako rozvod wifi po dome. Druhý router ale nebude rozširovať už existujúci signál, ale bude vysielať ďalší signál wifi.

Oba routery je potrebné prepojiť sieťovým káblom. Rozšírenie wifi pomocou druhého routera nijako neovplyvní rýchlosť. Týmto spôsobom môžete rozšíriť wifi sieť do všetkých miest domu s rovnakou prenosovou rýchlosťou.

Ak používate mobilný telefón na surfovanie na internete isto rozmýšľate ako zosilniť signál wifi v mobile. Aj tu existuje niekoľko trikov. Pripojenie na wifi sieť sa zhoršuje vždy v režime šetrenia batérie. Nabite mobil alebo znížte jas či vypnite aplikácie, ktoré práve nepoužívate. Aktualizáciou softvéru mobilného telefónu môžete tiež zlepšiť pripojenie na wifi. Slabý signál wifi vás  môže prekvapiť aj v momente, keď používate sieť, na ktorú sa pripája množstvo ďalších zariadení. Napríklad v kaviarní, obchodnom centre a pod.

Keď už viete ako zosilniť wifi doma môžete rovnako postupovať aj vo firme či v kancelárii, kde nemáte dostatočne silný signál siete. Rovnako môžete zosilniť signál wifi kdekoľvek to budete potrebovať.

Summary
Ako zosilniť Wifi signál? Návod
Article Name
Ako zosilniť Wifi signál? Návod
Description
Rozmýšľate ako zosilniť wifi signál? Neviete ako rozšíriť wifi tak aby ste mali signál v celom dome? Máte problémy so slabým signálom? Vieme ako vyriešiť tieto problémy, vieme ako posilniť wifi a zlepšiť wifi signál.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
HISTÓRIA VYHĽADÁVANIA: Ako VYMAZAŤ HISTÓRIU VYHĽADÁVANIA
Ako na PRÍKAZOVÝ RIADOK na WINDOWS?