Ako zmenšiť veľkosť fotky alebo obrázku?

Chcete poslať mailom pár fotiek alebo obrázkov, ale nakoniec zistíte, že fotky sú veľké a nedajú sa vložiť do jedného mailu? Zmenšiť veľkosť fotky je jediný spôsob ako poslať viac fotiek v jednom maily. Zmenšenie obrázkov môžete urobiť viacerými spôsobmi. Dajte si ale pozor, zmenšenie fotky môže ubrať z jej kvality. Ako zmenšiť veľkosť fotky v PC?

 

Ako zmenšiť veľkosť fotky

Zmenšiť obrázok alebo fotku môžete prostredníctvom rôznych programov, online alebo aj použitím programov, ktoré už máte v počítači.

 

Zmenšenie fotiek online

Pokiaľ nepotrebujete znížiť veľkosť fotky často postačíte si s webstránkami, ktoré vám umožnia. Na internete ich nájdete dosť veľa. Niektoré vám umožnia aj zmenšiť fotky hromadne online.

Pri zmenšení veľkosti obrázku online dochádza zároveň aj k znižovaniu kvalitu obrázku. Čím je obrázok menší tým horšia je kvalita. Ak budete chcieť takto zmenšenú fotku znova zväčšiť bude v horšej kvalite a môže byť rozmazaná.

Zmenšenie fotiek online ide rýchlo a celkom jednoducho. Nájdite si na internete stránku a nahrajte fotky, ktorá chcete upraviť. Následne vyberte veľkosť zmenšenia, potvrďte to a po chvíli je hotovo. Zmenšené obrázky stačí už len stiahnuť.

 

Program na zmenšenie fotiek

Programov na zmenšenie veľkosti fotiek je niekoľko. Práve tie vám umožnia zmenšiť fotku a zachovať kvalitu. Niektoré z nich vám umožnia hromadne zmenšiť fotky. Hromadné zmenšenie fotiek vo Photoshope je asi najbežnejšie riešenie. Tento program si ale môžete zadarmo len vyskúšať.

Ďalším dobrým programom na zmenšenie veľkosti obrázkov je aj GIMP. Tento program si môžete stiahnuť zadarmo. Okrem zmenšenie veľkosti môžete aj zmenšiť rozmery fotky.

 Či už chcete zmeniť veľkosť jednej fotky alebo viacerých mali by ste brať ohľad na zachovanie kvality. Tieto programy a aj mnoho ďalších vám to umožní. Zmenšením pixelov zmenšíte aj veľkosti obrázkov.

Použitie programov je veľmi jednoduché. Stačí si fotku otvoriť v konkrétnom programe a už ju len zmenšiť. Zmenšenie fotografií môžete vykonať vzhľadom na percentá (fotka sa zmenší o XY percent) alebo ohľadom pixelov. Dobré je aby ste pri zmenšovaní zachovali pomer strán.

 

Zmenšenie fotiek Windows 10

Ako zmenšiť fotku v PC bez sťahovanie programov? V počítačoch s operačným programom Windows máte pár nástrojov, s ktorými môžete jednoducho upravovať obrázky a fotky. Jedným z týchto programov je aj Skicár, v ktorom môžete aj zmenšiť pixely na fotke.

Otvorte fotku alebo obrázok v tomto programe a v hornej lište nájdite možnosť „Zmeniť veľkosť“. Zmenšiť veľkosť fotografie môžete v percentách alebo pixloch.

Zmenšiť fotku vo Windows 10 môžete aj prostredníctvom Wordu. Ak máte v počítači balík kancelárskych programov Microsoft Office a obrázky potrebujete vložiť do dokumentu nepotrebujete žiadny ďalší program. Jednoducho vložte do dokumentu obrázok a následne ho v položke „Formát“ môžete upravovať. Môžete zmenšiť veľkosť obrázku, zmenšiť rozmery fotky, umiestniť ho na konkrétne miesto, orámovať ho atď.

 

Ako zmenšiť veľkosť fotky v telefóne

Väčšinu fotiek na sociálne siete umiestňujeme priamo z mobilného telefónu hneď ako ich urobíme. Problém môže nastať keď sú príliš veľké. Sociálne siete totižto vyžadujú dodržanie maximálnej veľkosti fotky. Ako zmenšiť fotku v telefóne? Zmeniť veľkosť obrázku môžete aj priamo v mobile. Nemusíte fotku presúvať z mobilu do počítača aby ste ju upravili.

Zmenšiť rozlíšenie fotografie môžete aj priamo v mobile. Stačí len nastaviť menšie rozlíšenie priamo vo fotoaparáte.. Fotky, ktoré budete fotiť s menším rozlíšením budú menšie.

Zmenšiť fotku v mobile môžete prostredníctvom rôznych aplikácií, ktoré nájdete na Google Play alebo v App Store. Okrem zmenšenia fotky ponúkajú tieto aplikácie aj množstvo ďalších úprav ako je orezanie, zníženie jasu, použitie filtrov a efektov.

 

Ako zmenšiť veľkosť fotky Android

V mobilných telefónoch s Androidom môžete fotky zmenšiť aj bežnými funkciami. Môžete zmenšiť horizontálny alebo vertikálny rozmer, znížiť jas alebo kontrast. Pokiaľ to nestačí siahnite po aplikáciách.

Ak v Google Play zadáte výraz „zmenšenie veľkosti fotiek“ zobrazí sa vám množstvo mobilných programov, v ktorých tento nástroj nájdete.

 

Ako zmenšiť veľkosť fotky v iPhone

V iPhonoch nenájdete žiadny program na zmenšenie obrázkov (fotiek). V tomto prípade vám s týmto problémom pomôže len aplikácia na zmenšenie fotiek, ktorú nájdete na App Store.

Zmenšiť fotku na Instagram už nebude problém. Ak viete aké rozmery má fotka mať môžete bez najmenších problémov zmenšiť fotku na Facebook či inú sociálnu sieť priamo v mobile.

Či sa už rozhodnete zmenšiť veľkosť fotiek online alebo na zmenšenie fotiek použijete program dá sa to. Zmenšenie kvality fotiek nie je jediný spôsob ako zmenšiť veľkosť fotky. Niekedy stačí zmeniť rozmer a máte to.

Summary
Ako zmenšiť veľkosť fotky alebo obrázko?
Article Name
Ako zmenšiť veľkosť fotky alebo obrázko?
Description
Ako najlepšie zmenšiť fotku? Zmenšiť veľkosť fotky či obrázku môžete niekoľkými spôsobmi. Zmenšiť fotku v programe, zmenšiť obrázok online alebo aj prostredníctvom nástrojov a programov, ktoré sú súčasťou operačného systému.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako zmeniť veľkosť obrázku či fotky? NÁVOD
SPRÁVCA ÚLOH na PC. Ako ho spustiť a pracovať s ním?