Ako zistiť vlastníka pozemku online a zadarmo?

Ako nájsť majiteľa nehnuteľnosti? Ak sa aj vy zamýšľate nad touto otázkou určite vás napadol kataster nehnuteľností. Tu môžete nájsť majiteľa pozemku, vlastníka parcely ale nájdete tu aj pozemky bez vlastníka. Dostanete sa aj k výpisom listov vlastníctva a ďalším informáciám.

 

Ako zistiť majiteľa pozemku

Chcete prikúpiť susednú parcelu ale nepoznáte majiteľa pozemku? Zistiť si ho môžete na Katastrálnom úrade. Nemusíte nikam chodiť. Vyhľadať majiteľa pozemku môžete na dvoch portáloch.

ESKN – Portál elektronických služieb katastra nehnuteľností (ESKN) je pomerne nový, vznikol v minulom roku. Oproti predchádzajúcej verzii obsahuje veľa noviniek a vylepšení. Nájsť majiteľa parcely je len jedna vec, ktorú tu môžete urobiť. Môžete aj vyhľadať pozemok podľa vlastníka, vyhľadať údaje podľa listu vlastníctva, nájsť vlastníka domu a pozemku, podávať návrh na vklad, oprava chýb, zmenu vlastníka pozemku alebo získať výpis z listu vlastníctva.

Pozemok bez majiteľa v našej krajine nenájdete. Každý kúsok má svojho majiteľa. Aj keď zoznam pozemkov bez majiteľa je a pri hľadaní majiteľa pozemku môžete na takýto zápis natrafiť jedno je isté. Vlastník pozemku existuje, ale existuje viacero dôvodom, prečo nie je uvedený v katastri. Ak okrem mena a priezviska majiteľa nemá kataster žiadne iné údaje ide o pozemok s nejasným majiteľom. Môže ísť aj o zabudnuté pozemky, ktoré neprešli dedičným konaním a pod.

Našli ste pozemky bez majiteľa, ako postupovať ak o ne máte záujem. Najlepšie urobíte ak sa budete informovať o ďalšom postupe na katastri nehnuteľnosti osobne. Tam vám poradia ako získať pozemok neznámeho vlastníka.

 

Vlastník pozemku mapa

Ďalší spôsob ako vyhľadať majiteľa pozemku je použitie mapy. ZBGIS alebo základná databáza údajov pre geografický informačný systém. Ide o výborný spôsob ak chcete zistiť majiteľa parcely bez toho aby ste vedeli ako sa volá. V mape si nájdete parcelu, ktorá vás zaujíma a hneď získate podrobnejšie informácie o majiteľovi.

Táto aplikácia je optimalizovaná aj pre mobilné telefóny a tablety. Na základe aktuálnej polohy môžete zistiť majiteľa pozemku, číslo parcely, súpisné číslo či druh pozemku. Túto aplikáciu si do mobilu inštalovať nemusíte. Stačí sa len na ňu v prehliadači dostať a môžete hneď zistiť majiteľa pozemku, nájsť vlastníka nehnuteľnosti alebo nájsť vlastný pozemok.

Získať informácie o majiteľovi pozemku je pomerne jednoduché ak viete kde hľadať. Zároveň môžete zistiť adresu majiteľa pozemku. Nemusíte tak rozmýšľať ako zistiť kontakt na majiteľa pozemku.

V programoch, ktoré sme vám predstavili môžete katastrálne mapy majiteľov pozemkov, nájsť majiteľa v katastri alebo vyhľadať parcelu podľa vlastníka. Aby ste mohli vyhľadať pozemky podľa vlastníka musíte poznať meno majiteľa parcely.

Kataster nehnuteľností eviduje aj pozemky bez majiteľa. Pokiaľ o ne máte záujem alebo máte doklady, ktoré by zdokladovali, že ste majiteľ obráťte sa na úrad kde vám povedia čo a ako. Pokiaľ ale len chcete nájsť pozemok podľa majiteľa, alebo chcete zistiť majiteľa pozemku nemusíte navštevovať osobne kataster. Hľadanie majiteľov pozemkov či nehnuteľností sa vám zíde aj v prípade, keď nehnuteľnosť kupujete.  Môžete si tak zistiť majiteľa budovy či zistiť majiteľa bytu a vyhnúť sa prípadným problémom. Neraz sa totižto stalo, že podvodníci predávali byt alebo nehnuteľnosť, ktorá im nepatrila.

Summary
Ako zistiť vlastníka pozemku online a zadarmo?
Article Name
Ako zistiť vlastníka pozemku online a zadarmo?
Description
Potrebujete zistiť meno vlastníka pozemku alebo chcete vedieť ako nájsť majiteľa nehnuteľnosti? Nemusíte chodiť na kataster, nájsť majiteľa pozemku či parcely môžete aj pomocou webových stránok online a zadarmo.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
3 Najlepšie aplikácie pre diabetikov. Meranie cukru v krvi, zápisník,...
Ako spárovať chytré hodinky Huawei s mobilom? NÁVOD