Ako zistiť hardwarovú konfiguráciu vášho PC? NÁVOD

Hardwarová konfigurácia sa týka podrobností a nastavení systémových prostriedkov počítača. Parametre vlastného počítača by ste mali určite poznať. Zíde sa vám to ak budete sťahovať programy alebo hry. Budete tak vedieť porovnať minimálne požiadavky počítačových hier s konfiguráciou vášho počítača a nie len to. Ako zistiť hardware PC?

Ako zistiť hardware Windows 10?

Chcete vedieť ako zistiť typ počítača? … či ako zistiť procesor v PC? Všetky potrebné informácie o komponentoch môžete nájsť priamo vo svojom počítači. Komponenty v počítači nájdete celkom jednoducho. Stlačte klávesu Win a kliknite na klávesu s písmenkom „I“. V otvorenom okne vyberte položku „Systém“. Z ponuky možností z ľavej strany vyberte „Informácie“. Viac už nepotrebujete. V tejto časti nájdete všetky základné informácie o počítači Windows 10.

To ale nemusí byť všetko. O svojom počítači sa môžete dozvedieť viac podrobností. Ako zistiť informácie o PC Windows 10? Pomôžu vám v tom systémové informácie. Dostanete sa do nich cez vyhľadávacie pole. Zadajte do neho „msinfo32“ čím spustíte program Systémové informácie. V ľavej časti okna, ktoré sa vám zobrazí nájdete informácie o systéme a ďalšie možnosti prostredníctvom ktorých sa môžete dostať k podrobnostiam. Preklikať sa môžete k zaujímavým sekciám. Napríklad v časti „Obrazovka“ nájdete odpoveď na otázku „Ako zistím čo mám za grafiku v PC?“.

Ako zistiť svoj hardware?

Zistiť parametre PC Windows 10 nie je ťažké, stačí len vedieť čo kde hľadať. Pomôcť vám v tom môžu aj programy tretích strán. Zistiť hardware Windows 10 môžete aj prostredníctvom programu HWiNFO. Tento program vám zistí nie len informácie o PC ale je výborný aj pre prípad keď potrebujete skontrolovať PC.

Výhodou programu HWiNFO je aj fakt, že funguje vo všetkých verziách operačného systému Windows. S jeho pomocou môžete aj zistiť parametre PC Windows 7 či iného systému.

Kompletné informácie o hardwari PC a všetkých komponentoch vám poskytne aj program CPU-Z. Zistiť základnú dosku, informácie o grafike či pamäti – s programom zistíte všetky technické podrobnosti hardvérových komponentov.

Zistiť informácie o svojom počítači môžete rôznymi spôsobmi. Či už potrebujete vedieť akú máte základovú dosku, zistiť aký typ počítača máte alebo niečo iné môžete sa dozvedieť všetko.

Summary
Ako zistiť hardwarovú konfiguráciu vášho PC? Návod
Article Name
Ako zistiť hardwarovú konfiguráciu vášho PC? Návod
Description
Chcete sa o svojom počítači dozvedieť niečo viac? Chcete poznať aké komponenty máte v PC, akú grafickú kartu či základovú dosku máte? Poradíme vám ako zistiť hardwarovú konfiguráciu vášho počítača do najmenších detailov.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
TOP 5 Najlepších antivírusov zadarmo 2022
TOP 5 Najlepších napaľovacích programov zadarmo 2022!