Ako zapnúť / vypnúť kameru na notebooku?

Prestala vám fungovať kamera na notebooku a neviete ako ju zapnúť? Alebo chcete vedieť ako spustiť webkameru na notebooku len v čase kedy ju potrebujete? Exituje niekoľko spôsobov, pomocou ktorých môžete zapnúť / vypnúť kameru na notebooku. Stačí ak budete vedieť jeden a môžete nastaviť kameru na notebooku.

 

Ako zapnúť kameru na notebooku

Ak viete ako kameru zapnúť budete vedieť ak ako vypnúť kameru na notebooku. Postup bude vždy rovnaký.

V závislosti od tipu notebooku môžete kameru vypnúť buď v Správcovi zariadenia alebo máte na túto funkciu na notebooku tlačidlo.

Ak rozmýšľate ako zapnúť webkameru na notebooku Lenovo práve tu môžete použiť tlačidlo, ktoré by sa malo na zariadení nachádzať. Posuvník alebo tlačidlo by sa malo nachádzať na notebooku, poriadne ho prezrite.

 

Ako zapnúť kameru na klávesnici?

Niektoré notebooky môžu mať na zapnutie / vypnutie kamery tlačidlo priamo na klávesnici. Môžete ním napríklad vypnúť alebo zapnúť kameru na notebooku MSI či iných.

 

Ako zapnúť kameru na notebooku Windows 11, 10, 8, 7

Tlačidlo, posuvník či kláves na vypnutie a zapnutie kamery má len obmedzený počet notebookov. Ak chcete ovládať kameru na notebooku, ktorý nič také nemá môžete ísť na to inak.

Aby ste mohli spustiť kameru na notebooku potrebujete sa v časti „Nastavenie“ dostať do položky „Súkromie a zabezpečenie“. V pravej časti okna nájdite položku „Povolenia aplikácií“ a nájdite v nich „Kamera“.

Hneď ako položku otvoríte zobrazia sa vám možnosti

  • Prístup ku kamere – povolí prístup aplikácií ku kamere
  • Povoliť aplikáciám prístup ku kamere – vyberiete, ktoré aplikácie majú prístup ku kamere.

Ak chcete kameru vypnúť kliknite len na políčko „Vypnuté“. Povoliť kameru pre niektoré aplikácie môžete práve v tejto časti. Zapnutá kamera sa vám môže najčastejšie zísť pri komunikačných aplikáciách ako je napr. Skype alebo Facebook.

Druhý spôsob ako vypnúť alebo ako zapnúť kameru na PC je cez Správcu zariadení. Otvoriť ho môžete viacerými spôsobmi

  • Do vyhľadávacieho poľa zadajte výraz „Správca zariadení“ a otvorte program
  • Klávesovou skratkou „Win + R“ a do poľa, ktoré sa zobrazí zadajte výraz „devmgmt.msc“ a kliknite na Enter.

V Správcovi zariadení nájdite položku „Kamera“ a kliknite naň pravým tlačidlom myši. Z ponuky, ktorá sa vám otvorí vyberte položku „zakázať zariadenie“.

Chcete vedieť ako odinštalovať kameru? Postupujte rovnako ako sme spomínali vyššie, len z ponuky vyberte položku „Odinštalovať zariadenie“.

 

Ako zapnúť kameru na Macu

Aj v notebookoch s OS Mac môžete spustiť fotoaparát, vypnúť či zapnúť kameru. Vypnutie alebo povolenie kamery vykonáte podobne ako pri Windowse.

Kliknite na logo Apple vľavo hore a prejdite do položky „Predvoľby systému“. V tejto časti kliknite na „Zabezpečenie a súkromie“  a vyberte položku „Fotoaparát“. Tu vyberte aplikácie, ktorým chcete prístup ku kamere zakázať.

 

Ako zapnúť webkameru na notebooku

Či už chcete zapnúť kameru na notebooku HP, alebo potrebujete zapnúť kameru na notebooku DELL či inom type postupujte rovnakým spôsobom ako keď ste kameru vypli. Len ju zapnite.

Ak chcete vyskúšať kameru na notebooku otvorte si niektorú z komunikačných aplikácií, ktoré kameru používajú. Kameru môžete zapnúť priamo v nich. Ak sa miesto obrazu zobrazí len čierna obrazovka kameru máte vypnutú alebo ste tejto aplikácii zakázali prístup ku kamere.

Pokiaľ chcete použiť webkameru v notebooku pre niektoré aplikácie musíte zrušiť vypnutie kamery a nastaviť v ktorých aplikáciách ju použiť chcete a kde nie.

Ak vám kamera nefunguje aj napriek tomu, že ste ju zapli problém môže byť v zastaraných ovládačoch. Skontrolujte kameru na notebooku, overte si či je zapnutá a vyskúšajte ju v niektorých aplikáciách. Ak stále nefunguje aktualizujte ovládače. Problém môže byť práve tam.

Summary
Ako zapnúť / vypnúť kameru na notebooku?
Article Name
Ako zapnúť / vypnúť kameru na notebooku?
Description
Takmer každý notebook dnes obsahuje aj vstavanú kameru. Nie každý je ale kamerou v zariadení nadšený. Poradíme vám ako zapnúť / vypnúť kameru na notebooku, ako zakázať jej používanie pre aplikácie a aj čo robiť ak kamera nefunguje.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako vypnúť aktualizácie Windows? NÁVOD
Ako zapnúť Bluetooth na PC? NÁVOD