Ako ZALOŽIŤ SKUPINU na Facebooku? NÁVOD

Facebook je celosvetovo známa sociálna sieť. Dnes sa už používa na všetko. Okrem kontaktu s priateľmi a známymi na nej môžete aj predávať, kupovať alebo vytvárať skupiny. Facebook skupiny slúžia prevažne na zoskupovanie ľudí s rovnakými záujmami, ale môžete na nich aj ponúkať tovar alebo služby. Ako teda založiť skupinu na Facebooku?

Založenie skupiny na Facebooku zvládne každý. Stačí len vedieť čo kde hľadať a máte to. Menší problém môže byť skôr v tom ako spravovať FB skupinuako sa zviditeľniť na Facebooku.

 

Ako vytvoriť skupinu na FB

Vytvoriť skupinu na Facebooku nie je náročné. V prvom rade potrebujete mať na FB svoj vlastný osobný účet, do ktorého sa prihláste. Kliknite na „Ponuka“ vo vašom profile (nájdete ju v hornej lište vpravo). Z ponuky, ktorá sa vám otvorí vyberte možnosť „Skupina“.

Teraz je potrebné zadať názov. Facebook skupina musí mať názov, ktorý je originálny a jedinečný. Ak sa bude váš názov zhodovať s už nejakou existujúcou skupinou musíte ho zmeniť.

V druhom kroku si musíte vybrať či chcete mať verejnú skupinu na Facebooku, alebo dáte prednosť uzavretej skupine na Facebooku (súkromná). V závislosti od toho bude obsah skupiny buď verejnosti prístupný (aj nečlenom skupiny) alebo sa zobrazí len členom skupiny. Ak chcete mať predajnú skupinu na Facebooku mali by ste ju mať verejnú, inak sa o tom, čo ponúkate veľa ľudí nedozvie.

Nakoniec pozvite do skupiny na Facebooku ľudí. Ako získať ľudí do skupiny na Facebooku? Členov môžete do skupiny pridávať pomocou e-mailu. Pošlite im pozvánku, v ktorej môžete hneď vysvetliť, prečo ich pozývate. Určite ako prvých pozvite svojich priateľov a známych. To, že sú členmi skupiny sa zobrazí v ich profiloch a všimnú si to ich známi. Kliknite na „Hotovo“ a máte to.

Ako pridať ľudí do skupiny na Facebooku? – ak niekto požiada o členstvo vo vašej skupine príde vám upozornenie, v ktorom môžete uchádzača o členstvo prijať alebo odmietnuť.

Aj keď sa vám práve podarilo založiť skupinu na FB stále ešte nemáte všetko čo potrebujete. Je potrebné vložiť titulnú fotku skupiny a vyplniť pár údajov, ako je napríklad popis skupiny. V ďalšom kroku si vyberte niekoho kto vám so skupinou pomôže. Vy ako zakladateľ ste aj správca skupiny Facebooku ale zíde sa vám osoba, ktorá vám pomôže. Po výbere jej dajte administrátorské práva.

Založiť skupinu na FB môžete aj inak. Aj keď prostredníctvom vášho profilu to je najpohodlnejšie. Ďalší spôsob ako založiť skupinu na Facebooku je prostredníctvom stránky facebook.com/pages/create/

 

Pravidlá skupiny na Facebooku

Nastaviť môžete až desať pravidiel. A keďže vám do skupiny môže prísť ktokoľvek určite ich nastavte. Môžu sa týkať správania členov, môžete zakázať vulgarizmy, propagovanie produktov členov, služby, atď. Určite čo sa v skupine bude a čo nebude tolerovať.

 

Ako rozbehnúť skupinu na Facebooku

Zoznam skupín na Facebooku je veľmi dlhý. Ak viete ako propagovať skupinu na Facebooku máte vyhraté. Pokiaľ máte e-shop alebo firemný FB môžete k nemu FB skupinu pripojiť. Získať ľudí do skupiny na Facebooku môžete aj prostredníctvom e-shopu. Môžete návštevníkov stránky odkázať na FB stránky, na ktorých sa môžu viesť rôzne debaty a diskusie k téme v ktorej podnikáte.

Nezabúdajte pracovať so skupinou na FB. Pravidelne prispievajte na stránku novinky, články, odpovedajte na otázky a otvárajte diskusie, do ktorých prispievajte. Odpovedajte aj na záporné komentáre (pokiaľ neporušili pravidlá). Odpovedajte ale slušne a vyzvite ich adresáta na súkromnú komunikáciu.

S príspevkami to veľmi nepreháňajte. Ak dáte na stránku 15 – 20 príspevkov za deň zahltíte ju a členovia stratia v novinkách prehľad. Je dobré rozložiť si množstvo príspevkov na celý mesiac tak aby ste ich zverejňovali pravidelne.

 

Ako zmazať skupinu na Facebooku

Ak chcete skupinu na FB, ktorú ste založili zmazať môžete to vykonať nasledovne.

Na stránke skupiny kliknite na „Nastavenia“ a prejdite do časti „Všeobecné“. Dole v okne, ktoré sa vám zobrazí nájdite „Odstrániť stránku“ a kliknite na „Upraviť“. Následne sa vám zobrazí „Natrvalo odstrániť stránku (názov stránky)“ – kliknite naň. Nakoniec sa vás FB ešte opýta či chcete stránku isto odstrániť. Po kliknutí na „Odstrániť“ sa vám podarí zmazať skupinu na FB natrvalo.

Summary
Ako založiť skupinu na Facebooku? Návod
Article Name
Ako založiť skupinu na Facebooku? Návod
Description
Chcete si založiť skupinu na Facebooku ale neviete ako na to? Poradíme vám ako skupinu nie len založiť ale aj ako ju zviditeľniť, ako do nej pozvať ľudí a ako so skupinou na FB pracovať. Vieme aj ako skupinu na FB zmazať.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
TP-Link: nastavenie routera
Ako vytvoriť skupinu na Messengeri? NÁVOD