Ako vypnúť aktualizácie Windows? NÁVOD

Ak používate operačný systém Windows 10 isto ste si všimli, že sa často aktualizuje. Na tom by nebolo nič zlé, keby takmer každá aktualizácia nemala chyby, ktoré sa odstránia ďalšou aktualizáciou, ktorá má zas ďalšie chyby,… Windows 10 a neustále aktualizácie vedia niekedy poriadne znepríjemniť život. Preto vedieť ako vypnúť aktualizácie Win 10 príde mnohým vhod.

 

Ako vypnúť aktualizácie Windows 10

Ak ste sa už niekedy pokúšali zastaviť aktualizácie Windows 10 zistili ste, že to také ľahké nie je. Operačný systém sa často aktualizuje aj bez toho aby ste o tom vedeli, na pozadí a vy sa o tom len dozviete, keď sa objaví upozornenie na reštart počítača.

Vypnúť automatické aktualizácie Windows 10 môžete, dokonca viacerými spôsobmi.

 

Pozastaviť aktualizácie

Zakázať aktualizácie Win 10 môžete na 35 dní vypnúť. Získate tak čas kým Microsoft odstránil chyby v najnovších aktualizáciách.

Prejdite do nastavení a otvorte položku „Aktualizácia a zabezpečenie“. Tu kliknite na „Rozšírené možnosti“ a vyberte položku „Pozastaviť aktualizácie“. Zvoľte dátum, do kedy chcete aktualizácie pozastaviť (maximálne na 35 dní).  

 

Zakázať aktualizácie

Vypnúť automatické aktualizácie Windows 10 môžete aj natrvalo. Do vyhľadávacej lišty napíšte „Services“ a otvorte program. V ponuke nájdite „Windows Update“ a dvojitým kliknutím ju otvorte. V otvorenom okne nájdite časť „Startup type“ a vyberte možnosť „Disabled“. Vypnúť službu Windows Update je jednoduché. Opačným spôsobom môžete zapnúť Windows Update ak si to s aktualizáciami rozmyslíte.

Týmto spôsobom môžete urobiŤ aj vypnutie aktualizácie Windows 8 a je to dobré riešenie ak chcete vypnúť aktualizácie Windows 7. Windows Update nájdete v „Konfigurácia systému“ (stačí výraz napísať do vyhľadávacieho poľa). V otvorenej karte prejdite do časti „Služby“ a vyhľadajte „Windows Update“

 

Objem dát

Dobrý spôsob ako vypnúť aktualizácie Windows je aj prostredníctvom dát. Stačí len zapnúť funkciu „Pripojenie účtované podľa objemu dát“. Túto položku nájdete v „Nastavenia“ kde prejdete do časti „Sieť a internet“. Tu prejdite do „Stav“ a „Vlastnosti“.

Zmenou objemu dát si bude systém myslieť, že používate obmedzené množstvo dát a aktualizácie nebude sťahovať nasilu. Môžete si ich ale vyhľadať manuálne ich nainštalovať.

Zakázať aktualizácie Windows 10 vám môže ušetriť množstvo problémov, ktoré nové aktualizácie so sebou neraz prinášajú. Ak chcete vypnúť aktualizácie na Windows 11 vyššie spomenuté spôsoby ako na to vám tento problém pomôžu vyriešiť.

Summary
Ako vypnúť aktualizácie Windows? NÁVOD
Article Name
Ako vypnúť aktualizácie Windows? NÁVOD
Description
Aktualizácie Windows neraz obsahujú chyby, ktoré prácu na počítači spomalia či zhoršia. Vedieť vypnúť aktualizácie Windows vám môže ušetriť čas a aj nervy. Ako zakázať aktualizácie Windows 10, Windows 8 alebo Windows 7? Poradíme vám.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie bezdrôtové slúchadlá 2022! Poradíme vám aké vybrať!
Ako zapnúť / vypnúť kameru na notebooku?

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *