Ako spárovať DRON s telefónom? NÁVOD

Drony dnes nie sú ničím výnimočným Ak ste si jeden z nich zaobstarali aj vy isto rozmýšľate ako ho ovládať cez telefón. Spárovať dron s ovládačom nie je náročné a pokojne ho môžete ovládať aj cez mobilný telefón. Potrebujete len aplikáciu na ovládanie dronu.

 

Ako začať lietať s dronom

Najpopulárnejšie sú drony DJI, napríklad DJI Tello. Ide o malé drony, ktorých hmotnosť nie je vyššia ako 250 g. Vďaka tomu nepotrebujete na ich ovládanie žiadne skúšky a nemusíte vybavovať ani certifikáty. Jednoducho si dron DJI kúpite, spárujete s mobilným telefónom a môžete začať lietať.  Aj keď je tento typ micro dronu obľúbený pri jeho prevádzke nezabúdajte dodržiavať pravidlá.

Ako vysoko môžem lietať s dronom? Ako ďaleko a kedy? Dôležité je mať dron vždy na dohľad. Ak je zhoršená viditeľnosť (hmla, dážď,…) lietanie obmedzte. Maximálna výška v akej môžete s dronom lietať je 120 m nad najvyššou prekážkou (budova, kopec, strom,…). Nelietajte nad davmi ľudí a ani nad cudzím pozemkom.

Ak máte dron s kamerou alebo fotoaparátom musíte sa registrovať. Pokiaľ dron vybavenie na zaznamenávanie nemá a je ľahší ako 250 g registráciu nutná nie je.

 

Ako spárovať dron s telefónom

Na ovládanie dronu mobilným telefónom potrebujete mať v telefóne len aplikáciu, ktorá vám to umožní. Najlepšie aplikácia na ovládanie dronu je DJI Fly. Skôr je ale potrebné zapnúť dron a povoliť signál Wi-Fi. Dron vytvorí Wi-Fi sieť a vy sa k nej cez mobilný telefón pripojíte. Prejdite v mobile do Nastavenia – Sieť a internet a z ponuky Wi- Fi nájdite tú, ktorá patrí dronu.

Ako stiahnuť aplikáciu DJI Fly? Jednoducho si ju stiahnite z Google Play alebo z App Store. Po stiahnutí ju otvorte a hneď uvidíte, čo všetko môžete nastaviť (vzdialenosť, výška lietania, možnosť nahrávania záznamu, fotiek,…). Zapnite na mobilnom telefóne Bluetooth a Wi-Fi. V aplikácii sa automatický zobrazí výzva na pripojenie dronu. Kliknite na Pripojiť a máte to.

 

Ako spárovať dron s ovládačom?

Na ovládači podržte hlavný vypínač na cca 3 sekundy. Ak začujete pípnutie vypínač pustite. Keď začnú kontrolky blikať na červeno znamená to, že spárovanie dronu s ovládačom je dokončené.  

Či už chcete spárovať dron s mobilným telefónom alebo ovládačom je dôležité aby počas párovania bol dron v ich blízkosti.

Summary
Ako spárovať dron s telefónom? NÁVOD
Article Name
Ako spárovať dron s telefónom? NÁVOD
Description
Aby ste mohli lietať s dronom potrebujete vedieť ako spárovať dron s mobilným telefónom a ovládačom. Pri lietaní nezabúdajte dodržiavať pravidlá ako je vzdialenosť či výška dronu a v niektorých prípadoch bude potrebná aj vaša registrácia.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie aplikácie na zdieľanie obrazovky na TV
Ako napísať symbol fajka na klávesnici? NÁVOD