Ako nastaviť vlastné vyzváňanie na telefóne? Návod

Nastaviť vlastné vyzváňanie na mobilnom telefóne je pre niekoho hračkou, pre iného to už môže byť náročnejšie. Ak máte v mobile melódiu, ktorú chcete nastaviť ako zvonenie stačí pár kliknutí a máte to. Takže, ako nastaviť vlastné vyzváňanie? Prezradíme vám to, aj spôsob ako nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone.

 

Ako nastaviť vlastné vyzváňanie Android

Zvonenia do mobilného telefónu môžete získať obyčajným stiahnutím hudby z internetu alebo ich získate stiahnutím rôznych aplikácií so zvoneniami do mobilu. Je dobré ak máte zvuk, ktorý chcete ako zvonenie bol uložený v nastaveniach zvonení. Ak ho tam nemáte mali by ste si ho presunúť.

  • Otvorte Správcu súborov v mobilnom telefóne
  • Prejdite do zložky kde máte stiahnuté súbory
  • Označte skladbu, ktorú chcete použiť ako zvonenie, budík či upozornenie
  • Po označení ju presuňte do konkrétnej zložky (ringtones, alarm, notifications)

Nastaviť vyzváňanie na mobile je teraz už naozaj jednoduché. Prejdite v telefóne do časti „Nastavenia“ a vyberte položku „Zvuk“. V tejto časti vyberte položku „Vyzváňací tón telefónu“ a vyberte z ponuky melódiu, ktorú chcete ako zvonenie použiť. Niekde je potrebné ešte výber potvrdiť a hotovo.

Takto si môžete nastaviť melódiu, zvuk alebo pesničku ako vyzváňanie na mobil.

 

Ako nastaviť vyzváňanie ku kontaktu?

Vyberte si v časti „Kontakty“ kontakt, ktorému chcete priradiť zvonenie. Kliknite na tri bodky a vyberte možnosť „Nastaviť tón zvonenia“. Vyberte melódiu, ktorú chcete ku kontaktu priradiť a máte to.

Rovnakým spôsobom môžete v mobiloch s Androidom nastaviť a vlastné melódie pre budík či upozornenie prichádzajúcej SMS.

 

Ako si nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone

Nastaviť vlastné zvonenie na iPhone je trochu náročnejšie než na Androide. Nie je to ale nemožné. Dá sa to, len sa tu trochu viac naklikáte. Potrebujete na to ale aplikáciu GarageBand. Ak ju nemáte, môžete si ju stiahnuť z App Store zadarmo.

Ako nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone GarageBand? Jednoducho. Otvorte aplikáciu a kliknite na znamienko plus „+“ (vľavo hore). Teraz kliknite na niektorý z nástrojov, ktoré sa vám zobrazia. V ďalšom okne kliknite na ikonu „pokročilá úprava“ (množstvo malých obdĺžnikov) a hneď potom na ikonu slučky. Teraz si môžete vybrať či chcete importovať položku z iCloudDrive alebo môžete kliknúť na „položky súboru“. Vyberte si najlepšiu pesničku na vyzváňanie a podržte na nej dlhšiu dobu prst. Presuniete ju to časti „timeline“ kde ju môžete upraviť. Vystrihnite si časť piesne, ktorú si chcete dať ako vlastné vyzváňanie na iPhone a kliknite na šípku v dolnej časti. Upravená pieseň sa uloží v knižnici GarageBand.

Podržte prst dlhšie na upravenej skladbe, kliknite na „zdieľanie“, vyberte položku „zvonenie“ a melódiu pomenujte. Kliknite na „exportovať“ a následne vám vyjde ponuka s možnosťou „použiť zvuk ako“. Vyberte či chcete melódiu použiť na vyzváňanie, upozornenie na prichádzajúcu správu alebo ju priradiť ku konkrétnemu kontaktu.

 

Ako nastaviť na iPhone vlastné vyzváňanie iTunes

Nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone iTunes je trochu náročnejšie. Budete k tomu potrebovať aplikáciu iTunes v PC, počítač, mobil a kábel, ktorým PC s telefónom prepojíte. Vyberte si z iTunes skladbu, ktorú chcete ako zvonenie použiť. Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši, prejdite do „Informácie“ a následne do „Možnosti“. Orežte skladbu (nemala by mať viac ako 30 sekúnd). Kliknite zas pravým tlačidlom myši a vyberte „vytvoriť AAC verziu“. Premenujte koncovku súboru na „m4r“. V podstate už máte hotovo. Stačí len spustiť synchronizáciu zvukov z knižnice.

Zvonenie, ktoré ste si vytvorili v počítači sa vám podarilo synchronizáciou dostať do mobilu. Prejdite v telefóne do „Zvuky a haptika“ vyberte „Zvonenie“ a pesničku, ktorú chcete použiť ako zvonenie.

Stiahnuť vyzváňania do mobilu môžete rôznymi spôsobmi. Najjednoduchšie je stiahnuť si aplikácie so zvoneniami a použiť melódie v nich na vyzváňanie. Ak chcete nastaviť pesničku na vyzváňanie stiahnite si ju z YouTube, Ulož To alebo inej stránky. Nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone či Androide už s vyššie napísaným návodom nie je problém.

Summary
Ako nastaviť vlastné vyzváňanie na telefóne? Návod
Article Name
Ako nastaviť vlastné vyzváňanie na telefóne? Návod
Description
Nastaviť vlastné vyzváňanie na mobilnom telefóne nie je náročné. Stačí pár kliknutí a máte to. Problém vám môže urobiť iPhone. Nastaviť vlastné zvonenie na iPhone vám zaberie trochu viac času. Výsledok ale bude presne podľa vašich predstáv.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
GTA San Andreas - všetky obľúbené CHEATY! Prehľadne
Najlepšie FARMÁRSKE HRY, ktoré rozhodne DOPORUČUJEME?!