Ako nastaviť a používať TV aplikáciu Kodi?

KODI aplikácia nie je v našich končinách možno až tak známa, čo je však škoda. Dokáže vám podstatne uľahčiť život, a to nie len pri používaní v tablete či notebooku, ale i v TV.

V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na to, čo je KODI, ako ju „dostať“ do vášho televízora a ktoré doplnky patria k obľúbeným a užitočným.

KODI: STIAHNUTIE, NASTAVENIE A UŽITOČNÉ KODI DOPLNKY!?

 

KODI aplikácia: Čo to je a ako ju využiť?

KODI aplikácia je open-source multimediálny prehrávač od firmy LibreELEC. K tejto informácií sa dostanete na Wikipédií a každom českom či slovenskom webe, avšak pre tých, pre ktorých je táto oblasť úplnou španielskou dedinou, si to vysvetlíme trochu jednoduchšie.

KODI slúži prednostne na sledovanie filmov, seriálov či počúvanie hudby, pričom sa napája k rôznym zdrojovým kódom, preto si ich nemusíte prehliadať osobitne. Inak povedané, všetko máte na jednom mieste – v počítači, mobile alebo v TV. Napríklad, máte Smart TV, na ktorej chcete pozerať archív TV Markíza, TV JOJ a Youtube. KODI všetky tieto streamovacie média, takpovediac, prenesie na obrazovku vašej televízie. Vy ich teda nemusíte vyhľadávať osobitne.

V čom sa KODI líši od iných podobných aplikácií? Dá sa povedať, že legálnosť zdrojových kódov pre ňu nie je až tak podstatná. Cez KODI sa teda viete dostať aj k „menej oficiálnym“ streamovacím službám. Pokiaľ pre vás teda nie sú Netflix či HBO postačujúce, KODI vám tento problém pomôže vyriešiť.

 

KODI download: Ako na to?

Aplikáciu si môžete stiahnuť z rôznych miest. Nájdete ju napríklad aj v App Stor-e či Google Play, ale i na stránkach ako instaluj.cz. Pri inštalovaní na TV je však lepšie KODI stiahnuť priamo z webu kodi.tv, kde si viete vybrať konkrétny operačný systém (napr. Linux, Windows, MacOS, iOS, Rasberry Pi…).

 

Ako nastaviť KODI na Android TV?

Aplikácia KODI sa dá stiahnuť priamo len do Smart TV s operačným systémom Android. Po úspešnej inštalácii uvidíte menu s multimediálnymi súbormi. Tie si môžete usporiadať a nastaviť presne podľa seba. Dôležité je hlavne nastavenie zložiek knihovne. To vám uľahčí neskoršie prehliadanie a ovládanie aplikácie. Najlepšie je, ak si nastavíte napríklad samostatné záložky pre seriály a filmy. Takéto rozdelenie bude prehľadnejšie pre vás, zároveň však uľahčíte prácu aj samotnej aplikácii.

 

KODI TV – Samsung, Panasonic, LG

KODI na Samsung, Panasonic a LG televízory nainštalujete len cez externý multimediálny prehrávač s operačným systémom Android. Táto „vecička“ stojí od cca 30 do 250 eur. Samozrejme, pri troche hľadania narazíte aj na lacnejšie i drahšie modely. Novšie externé prehrávače by mali byť bez problémov podporované všetkými typmi a značkami Smart televízorov.

 

Užitočné doplnky KODI

Ak si do Google zadáte slová „repositary cz sk“ alebo len „Kodi cz sk“,  ako prvá vám vyskočí oficiálna stránka s aplikáciami pre televíziu, ale i iné zariadenia. Doplnky Kodi slúžia napríklad na, zjednodušene povedané, prepojenie aplikácie s konkrétnymi zdrojovými kódmi. Niektoré doplnky v súčasnosti už nie sú aktuálne, niektoré sa stali „zakázanými“ pretože čerpali obsah z nelegálnych zdrojov. Tie, ktoré však fungujú, môžete bez problémov používať aj dnes.

Medzi slovenskými doplnkami KODI nájdete napríklad archív markízy, JOJky, mojevideo.sk, SHMU.sk počasie a mnoho ďalších. Populárnym je nepochybne doplnok Kodi stream cinema cz sk, cez ktorý môžete, ako tomu napovedá už samotný názov, sledovať slovenské a české filmy.

 

Ako používať Repository cz / sk?

Na stránke kodi-czsk.github.io si najprv kliknite na možnosť „obsah repozitáře“. Následne sa vám zobrazí podstránka, z ktorej si môžete stiahnuť jednotlivé doplnky, a to ako slovenské, tak české. Po stiahnutí zip súborov ich nainštalujete cez domovskú stránku KODI. Pokiaľ máte záujem aj o iné ako československé služby, doplnky KODI môžete hľadať na mnohých zahraničných on-line depozitároch.

 

Ako sledovať cez KODI HBO?

Toto je veľmi častá otázka. Preto na ňu odpovieme osobitne. HBO na KODI môžete sledovať cez viacero doplnkov, ako najspoľahlivejšie sa však ukázali Adryanlist a Falcon. Tie nájdete na webovej adrese https://ajbuilds.uk/secret/ . Postup je podobný ako pri inštalovaní iných doplnkov KODI. Na domovskej stránke aplikácie kliknete na ikonku „nastavenia“ a ďalej pokračujete klasicky cez správcu súborov.

Summary
Ako nastaviť a používať TV aplikáciu Kodi?
Article Name
Ako nastaviť a používať TV aplikáciu Kodi?
Description
KODI aplikácia nie je v našich končinách možno až tak známa, čo je však škoda. Dokáže vám podstatne uľahčiť život, a to nie len pri používaní v tablete či notebooku, ale i v TV. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na to, čo je KODI, ako ju „dostať“ do vášho televízora a ktoré doplnky patria k obľúbeným a užitočným.
Author
Publisher Name
DownloadWik
Publisher Logo
HRY ZADARMO, hraj online hry zdarma nebo sťahuj zdarma!?
Sledovanie filmov online / Sťahovanie filmov ZADARMO (Kde a Ako)