Ako napísať šípku na klávesnici? NÁVOD

Existuje množstvo špeciálnych znakov, pre ktoré kláves na počítačovej klávesnici nenájdete. Napriek tomu ich môžete zadať. Jedným z týchto znakov je aj značka šípky. Šípky na klávesnici síce máte, ale tie slúžia na posúvanie kurzora. Ako napísať šípku na PC?

 

Šípka

Pri písaní dokumentov alebo vypĺňaní tabuliek sa často stretnete s potrebou napísať znak alebo symbol, ktorý sa na klávesnici nenachádza. Či už ide o znak hashtag, hviezdu alebo iný ide to. Samozrejme, že rovnako ľahko môžete napísať aj symbol šípky. Poznáme viacero druhov šípok a každú z nich môžete napísať aj na počítači. Aby ste mohli symbol šípka napísať na klávesnici nemusíte vyhľadávať na internete ako na to. Poradíme vám ako napísať šípku dolu, doprava, doľava alebo hore.

 

Šípka na klávesnici

Obrázok šípky vpravo, vľavo alebo hore či dole môžete nájsť aj na internete a skopírovať ho. Nie každému ale tento spôsob vyhovuje Dvojitá šípka, šípka vpravo, šípka hore,… každý druh šípky môžete napísať na klávesnici ak viete ako na to. Klávesovú skratku pre symbol šípky budete hľadať zbytočne, to ale neznamená, že ju na klávesnici nenapíšete.

 

ASCII kód

Ako vložiť symbol či znak do dokumentu? Často sa na to používa ASCII tabuľka. Pomocou kódov môžete zadať takmer akýkoľvek znak. Ak chcete vedieť ako urobiť šípku na klávesnici stačí poznať potrebný kód. Pri písaní šípok podržte kláves Alt (ľavý Alt) a postupne klikajte na numerickej klávesnici na číslice. Každý typ šípky má inú kombináciu číslic.

Šípka vpravo – Alt + 26: →

Šípka vľavo – Alt + 27: ←

Šípka hore – Alt + 24: ↑

Šípka dole – Alt + 25: ↓

Obojstranná šípka – Alt + 18: ↕

Obojstranná šípka (sprava doľava) – Alt + 29: ↔

 

Mapa znakov

Napísať šípku na notebooku ak máte numerickú klávesnicu nie je ťažké. Pomocou ASCII kódu môžete napísať vo Worde šípku dole, hore či na stranu. Pokiaľ ale numerickú klávesnicu nemáte bude vás isto zaujímať ako napísať šípku bez numerickej klávesnice.

Šípka na PC sa dá napísať aj pomocou programu „Mapa znakov“, ktorú nájdete v každom operačnom systéme Windows. Napíšte do vyhľadávacieho poľa výraz Mapa znakov a otvorte program. V tabuľke nájdite znak šípky doprava alebo doľava a vyberte ho a umiestnite kurzor na miesto, kde chcete šípku, symbol napísať. Stlačte klávesy Ctrl + V a máte to.

Summary
Ako napísať šípku na klávesnici? NÁVOD
Article Name
Ako napísať šípku na klávesnici? NÁVOD
Description
Neviete ako napísať šípku na klávesnici počítača? Poradíme vám ako napísať šípku hore, dole ale aj do strán pomocou ASCII kódu. Existuje viac spôsobov ako tento symbol napísať a ma vám ich prezradíme.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako napísať symbol apostrof na klávesnici? NÁVOD
Ako napísať paragraf na klávesnici? NÁVOD