Ako definitívne zrušiť účet na Facebooku?

  Ako zrušiť Facebook? Prečo by ste ho vlastne mali rušiť? Čo v prípade, že majiteľ facebookového konta zomrie? Ako si poradiť s deaktivovaným účtom? Aj vás zaujímajú odpovede na tieto otázky? Prezradíme vám ich.  

Ako zrušiť Facebook účet?

V živote môže nastať viacero situácií, kedy sa rozhodnete zrušiť FB profil. Môžete mať osobné dôvody, môže to byť snaha zabezpečiť vaše súkromie, potreba digitálneho detoxu alebo možno veríte konšpiračným teóriám. Nech je váš dôvod akýkoľvek, dôležitejší je postup, ako zrušiť konto na Facebooku, alebo si ho poprípade deaktivovať. Facebook zruseni krok 1 Pri deaktivácii sa účet nezmaže, ale pre ostatných užívateľov sa bude zobrazovať ako neaktívny. Inak povedané, ak niekto zadá vaše meno do FB vyhľadávača, nenájde vás. Vaše údaje, fotky či videá však zostanú na serveroch Facebooku. Odblokovať účet na Facebooku si následne môžete kedykoľvek, a to tak, že sa jednoducho opäť prihlásite.   Facebook zruseni krok 2Facebook zruseni krok 3   Okrem postupu, ako deaktivovať účet na Facebooku, je tu vždy možnosť zrušiť Facebook natrvalo. Ak chcem zrušiť účet na Facebooku, tak je postup  podobný ako pri deaktivácií, avšak s tým rozdielom, že si nevyberiem deaktiváciu, ale zrušenie. Ako zrušiť FB konto tak, aby skutočne z internetového sveta zmizlo? Najprv si musíte všetky dáta, ktoré ste na sociálnu sieť dali, zálohovať. Respektíve, nemusíte, je však potrebné počítať s tým, že o všetky fotky a iné dáta prídete. Pri rušení účtu vás na to upozorní aj samotný Facebook.  

 

Ako zrušiť FB niekomu inému

Každý z nás sa môže stretnúť si situáciou, kedy potrebuje zrušiť FB účet niekomu inému. Smutným, no častým prípadom, je smrť človeka. Zrušiť účet druhej osobe môžete ešte pod jednou podmienkou, a to vtedy, keď bude zdravotne nespôsobilá.   Facebook zruseni krok 4  

  • Ako zrušiť FB mŕtvemu človeku: Jediný spôsob je podanie žiadosti na tomto odkazehttps://www.facebook.com/help/contact/228813257197480. Na výber budete mať viac možností. Účet môžeme zrušiť alebo zvečniť. Pre prípad vlastnej smrti sa však môžete poistiť tým, že dopredu poveríte blízku osobu na správu FB účtu. 
  • Ako niekomu zrušiť Facebook kvôli zdravotnej nespôsobilosti: Postup je rovnaký (taktiež je najprv potrebné podať žiadosť, ktorú nájdete na spomínanom linku). V tomto prípade si však vyberiete možnosť „Odstráňte tento účet, prosím, pretože jeho vlastník je zdravotne nespôsobilý“.
  • Pokiaľ by sa vyskytol iný dôvod, prečo potrebujete niekomu zrušiť FB vyberte si možnosť, „Mám špeciálnu žiadosť“. Na ďalší postup vás už navedie FB.

 

Ako zrušiť účet na Messengeri a Instagram cez FB

Účet na Messengeri ostáva aktívny aj po deaktivácií FB. Pokiaľ sa Vám možnosť zrušiť FB – nechať Messenger nepozdáva, môžete si samozrejme zrušiť aj Messenger. Musíte to však urobiť samostatne, a to tak, že ho odinštalujete z vášho mobilné (či iného) zariadenia. Iný spôsob, ako zrušiť účet na Messengeri, bohužiaľ, neexistuje, pretože funguje podobne ako iné mobilné aplikácie (napríklad WhatsApp alebo Viber) Niekomu však môže vyhovovať mať Messenger, no nemať samotný Facebook účet. Ak do tejto skupiny patríte, zostaňte pri prvej možnosti. Ďalším riešením je aj stiahnutie Messengera na PC. Mnoho ľudí zaujíma aj to, ako zrušiť Instagram cez Facebook. Najprv choďte do nastavení Instagramu, kde deaktivujete, prípadne aktivujete, prepojenie s inými sociálnymi sieťami, vrátane Facebooku. Na screenshote môžeme vidieť možnosti v nastaveniach v češtine. Slovenčina súčasne nie je dostupná ako jazyk nastavení na Instagrame.

 

Ako zrušiť Facebook stránku

Ak chceme zrušiť účet na Facebook v prípade „fanpage“, nie osobného profilu, tak musíme byť správcom danej stránky. Ako správca viete taktiež poveriť iných správcov a máte aj ďalšie možnosti kontroly. V prípade, že sa vám nejaká fanpage na facebooku nepozdáva, napríklad kvôli nevhodnému obsahu, vy sami ju nemáte ako zrušiť. Danú stránku však môžete nahlásiť. Čo presne sa s ňou stane? O tom už rozhodne samotný FB. Jedna dobrá rada, „nahlásenie stránky“ môže mať za následok skutočne jej zrušenie, preto to nerobte v rámci žartov, ale iba vtedy, ak je jej obsah skutočne nevhodný. 

 

Ako obnoviť zrušený účet na Facebooku

Áno, ľudia menia názory a každému sa môže stať, že si bude chcieť jedného dňa opätovne odblokovať účet na Facebooku. Ako sme si povedali, v prípade deaktivácie FB konta sa stačí jednoducho prihlásiť so svojimi prihlasovacími údajmi a účet sa znova aktivuje. Avšak, ako sa vrátiť na starý Facebook v prípade, že ste účet už zmazali „nadobro“? Jedinou šancou je, že sa na neho opätovne prihlásite najneskôr do 30 dní od zmazania konta. Na tento fakt vás samozrejme upozorní aj samotný FB. Tento systém zjavne však nie je úplne stopercentný. Užívateľom sa mnohokrát stáva, že sa môžu na „definitívne“ vymazaný účet prihlásiť aj po roku, iní sa zas stretnú s tým, že po opätovnom prihlásení do 30 dní na FB nebude polovica pôvodných dát (fotky, statusy atď.). Pokiaľ sa pokúsite na váš zrušený účet prihlásiť, no FB nebude reagovať, bohužiaľ, nemáte in možnosť, ako si založiť úplne nové konto. To je dôvod, prečo odporúčame skôr možnosť deaktivácie Facebooku namiesto permanentného zmazania. Nikdy neviete, kedy sa vám zachce opäť nejaký ten online sociálny kontakt. Navyše je dobré si uvedomiť, že aj keď nám Facebook značne zasahuje do súkromia, a niekedy má človek chuť odstrániť celú túto sociálnu sieť, v skutočnosti ide o veľmi užitočný komunikačný prostriedok, ktorý nám život neraz značne uľahčuje.  

Summary
Ako definitívne zrušiť účet na Facebooku?
Article Name
Ako definitívne zrušiť účet na Facebooku?
Description
Ako zrušiť Facebook? Prečo by ste ho vlastne mali rušiť? Čo v prípade, že majiteľ facebookového konta zomrie? Ako si poradiť s deaktivovaným účtom? Aj vás zaujímajú odpovede na tieto otázky? Prezradíme vám ich.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Sledovanie filmov online / Sťahovanie filmov ZADARMO (Kde a Ako)
Vzdialená plocha aneb Ako na vzdialený prístup do PC?