VAŠE PRIPOJENIE NIE JE SÚKROMNÉ: Čo s tým robiť?

Určite ste pri surfovaní na internete a prezeraní webových stránok natrafili na varovné hlásenia. Najčastejšie sa isto stretávate s hlásením, že toto pripojenie nie je súkromné. Prečo sa hláška „Vaše pripojenie nie je súkromné“ zobrazuje? Čo znamená chyba ochrany súkromia a ide o chybu alebo oznam?

Google zakomponoval viacero základných funkcií, medzi ktoré patrí aj bezpečné prehliadanie v prehliadači.  Chyba ochrany súkromia sa zobrazí v prípade keď nedokáže nadviazať spojenie SSL či overiť pravosť certifikátu SSL. Google vás takto chráni pred potenciálne nebezpečnou stránkou. Pokiaľ sa ale na webovú stránku chcete dostať je dobré vedieť ako opraviť chybu „Vaše pripojenie nie je súkromné“.

 

Vaše pripojenie nie je súkromné Chrome

Webová stránka, na ktorú sa chcete dostať nemusí byť hneď nebezpečná. Problémov, prečo sa toto hlásenie objavuje môže byť viacero

  • Google certifikát SSL na stránke je ale vypršala mu platnosť – tieto certifikáty majú platnosť asi rok. Ak ju majiteľ stránky neobnovil môže sa táto hláška zobrazovať.
  • Zle nakonfigurovaný certifikát SSLchyba pripojenia SSL sa zobrazí oznamom, že vaše pripojenie k tomuto webu nie je súkromné.
  • Webovú stránku vytvorila nedôveryhodná organizácia – v tomto prípade nejde o neplatný certifikát Chrome. Tieto stránky môžu mať platný certifikát. V súčasnosti ale prehliadače už vedia rozpoznať spoľahlivosť webovej stránky a rozhodnúť sa či ide o bezpečný alebo naopak, nebezpečný web. Spojenie s týmto webom nie je bezpečné a Chrome vám to dá týmto spôsobom najavo.

Problém dostať sa na stránku môže byť aj vo vašom počítači. Často ide o antivírusové programy (napríklad Vaše pripojenie nie je súkromné Avast), ktoré vyhodnotia stránku ako nebezpečnú a nepustia vás tam. Ďalším problémom môže byť zlý čas alebo dátum vo vašom PC.

 

Vaše pripojenie nie je súkromné oprava

Aj keď zväčša nejde o chybu vo vašom počítači na stránku sa môžete dostať niekoľkými spôsobmi. Čo robiť keď vaše pripojenie nie je súkromné?

 

Režim Inkognito

Jedným zo spôsobov ako sa dostať na nezabezpečený web je použiť režim Inkognito.

 

Iný prehliadač

Skúste otvoriť stránku v inom prehliadači. Je celkom možné že sa vám veta Vaše pripojenie nie je súkromné Opera nezobrazí a vy sa na stránku dostanete.

 

Zmeňte sieť

Vaše pripojenie nie je súkromné Android? Ak ste na internete na mobile a ste pripojený na verejnú Wi-Fi sieť je možné že tá beží na HTTP.  Prejdite na mobilné dáta alebo na inú sieť, ktorá beží na HTTPS. Pripojenie neni súkromné ba malo zmiznúť a vy by ste sa na stránku mali dostať.

Či vás už trápi oznam „Vaše pripojenie nie je súkromné Windows“ alebo sa objavila chyba v zabezpečenom pripojení Tipsport môžete sa na stránku dostať iným spôsobom. Pokiaľ vyššie spomenuté riešenia nezabrali skúste ďalšie

 

Dátum a čas

Skontrolujte si dátum a aj čas na počítači. V prípade potreby ich nastavte správne. Najlepšie bude ak čas a dátum sa bude vo vašom PC nastavovať automaticky.

 

Vypnite antivírus

Ako prehliadač tak aj antivírusové programy sa starajú o vašu bezpečnosť. Vyhľadávajú certifikáty SSL a ak sa im niečo nepozdáva oznámia vám, že vaše pripojenie nie je privátne. Vypnutím antivírusu ochranu obídete a na webovú stránku sa dostanete.

Ak ste práve zistili, že vaše pripojenie na internet je blokované môže to byť spôsobené tiež antivírusom. Hlavne ak ste si ho len nedávno stiahli a do tej doby ste nemali problémy.

 

Vypnite VPN

Chyba pripojenia SSL, ktorá sa prejavuje oznamom „pripojenie nie je súkromné“ môže byť aj s dôvodu VPN. Toto pripojenie pridáva ďalšie zabezpečenie a maskuje vašu IP adresu. Keďže sa váš počítač pripája cez VPN na server môže mať prehliadač problém s kontrolou certifikátu SSL.

Oznam Chrome Vaše pripojenie nie je súkromné nemusí znamenať, že je webová stránka nebezpečná, isté ale je, že s ňou nie je niečo v poriadku. Dajte si preto pozor a dobre si zvážte či na túto stránku osobné údaje zadáte (osobné údaje z kreditnej karty, dátum narodenie, čísla dokladov,…).

Summary
Vaše pripojenie nie je súkromné: čo s tým robiť?
Article Name
Vaše pripojenie nie je súkromné: čo s tým robiť?
Description
Vaše pripojenie nie je súkromné – už sa vám tento oznam objavil pri surfovaní po internete? Neviete ako sa na webovú stránku dostať? Poradíme vám ako tento oznam opraviť a aj to ako sa na stránku dostať. Nie vždy to ale môže byť bezpečné.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako na GENEROVANIE OBRÁZKOV UMELOU INTELIGENCIOU
VÝZNAM SMAJLÍKOV: Čo znamenajú jednotlivé emotikony a ako ich napísať?