NAJLEPŠÍ GENERÁTOR ONLINE CITÁCIÍ + Návod ako s ním pracovať

S citáciami sa stretnete hlavne pri písaní seminárnych prác alebo diplomoviek. Pokiaľ si stále lámete hlavu nad tým ako správne sformulovať citáciu môže vám byť v tom nápomocný generátor citácií. Poradíme vám ako urobiť citáciu odkazu, či ako vytvoriť citáciu z webovej stránky.

Čo je generátor citácií?

Generátor citácií, alebo citačný generátor je nástroj, s ktorým môžete vytvoriť citáciu dokumentu, webstránky, knihy,… do svojej práce v štýle, ktorý potrebujete. Môžete tak mať citácie v potrebnom štýle a je jedno či hľadáte generátor citácií PDF, generátor citácií elektronických zdrojov (napr. e-kníh) či iný. Dôraz klaďte na štýl citácie.

 

Generátor citácií

Či už hľadáte generátor citácií internetových stránok, generátor citácií obrázkov alebo generátor citácií kníh nájdete ich na internete. Keďže väčšina z nich je zameraná na jeden prípadne zopár citačných štýlov je dobré vedieť aký štýl budete potrebovať. V závislosti od toho sú často vyhľadávané nástroje ako APA generátor citácií, ale aj nástroje, ktoré využívajú formát MLA.

 

Ako pracovať s generátorom citácií?

Stačí ak si vyberiete generátor citácií online na internete. Ako prvé je dôležité uviesť typ citovaného dokumentu (tým môže byť webová stránka, kniha, e-kniha, článok z nejakého časopisu,…).

Druhým krokom je zadanie údajov o konkrétnom dokumente (názov, rok vydania, autor,…). Následne prebehne jednorázové vygenerovanie citácie v konkrétnom citačnom štýle. Citáciu môžete skopírovať a vložiť do svojej práce.

Generátor citácií webových stránok môže vytvoriť štýl citácie aký potrebujete. Najpoužívanejším je generátor citácií apa. Využiť môžete aj citačný generátor vašej školy, ako napríklad generátor citací VŠCHT.

Pokiaľ potrebujete vytvárať presné citácie zo zahraničných publikácií či dokumentov môžete využiť aj zahraničné citačné generátory. Napríklad Harvard Referecing Generator, ktorý vytvorí citácie podľa štandardov na Harvarde.

Dobrý APA generátor citácii je aj Citation Machine.  Tento generátor citácií zvládne vytvárať citácie aj v inom formáte.

Ak potrebujete vytvoriť citáciu webovej stránky generátor vám s tým pomôže. Prostredníctvom citačných manažérov môžete vytvárať aj citácie z kníh a časopisov. A ako citovať elektronické knihy? Ani s tým sa nemusíte trápiť. S týmto nástrojom to zvládnete rýchlo a hravo.

Summary
NAJLEPŠÍ GENERÁTOR ONLINE CITÁCIÍ + Návod ako s ním pracovať
Article Name
NAJLEPŠÍ GENERÁTOR ONLINE CITÁCIÍ + Návod ako s ním pracovať
Description
Generátor citácií alebo citačný generátor využijú hlavne študenti, ktorý potrebujú do svojej záverečnej práce vložiť citáciu v správnom formáte. APA generátor citácií je síce najrozšírenejší ale nie je jediný.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
5 Najlepších aplikácií pre turistov!
Ako napísať znamienko väčší, menší či rovná sa? Návod na klávesnicu