RUFUS (bootovanie USB)

Rufus je nástroj, ktorý vám pomôže vytvárať a naformátovať bootovacie USB Flash disky ako napríklad USB kľúče či pamäťové karty. Najnovšia verzia Rufus je k dispozícii aj vo verzii Rufus portable.

 

Tento program vám môže byť užitočný viac ako si myslíte. Vďaka nemu vytvoríte inštalačné USB zariadenia z bootovacieho ISO súboru, umožní vám pracovať s počítačom, na ktorom operačný systém nie je nainštalovaný, pomôže vám ak potrebujete flashovať firmware cez DOS alebo ak potrebujete spustiť nízkoúrovňový obslužný program.

Program Rufus podporuje viac rozložení klávesnice. Pokiaľ nepoužívate americkú klávesnicu a vytvorili ste bootovaciu jednotku aplikácia sa pokúsi vybrať rozloženie klávesnice podľa nastavenia systému.

 

Rufus download

Aplikáciu Rufus na stiahnutie zadarmo nie je treba inštalovať. Stačí ju len stiahnuť a spustiť. Nič viac robiť nemusíte. Nepotrebujete na to žiaden Rufus návod. Súbor EXE, ktorý ste stiahli a spustili by mal obsahovať digitálny podpis, v ktorom je

  • Akeo Consulting
  • Pete Batard – Open Source Developer

Rufus stiahnuť zdarma sa rozhodne oplatí. Je to jedna z najlepších aplikácií na vytvorenie bootovacej jednotky USB, a nie len to. Prekvapí vás rýchlosťou. Rufus je rýchlejší ako iné podobné programy (UNetbootin, Windows 7 USB download tool,…)

 

Rufus Windows

Rufus download free – ak pracujete s operačným systémom Windows môžete pokojne kliknúť na spomínaný odkaz – či už potrebujete Rufus Windows 7, alebo Rufus Windows 10. Aplikácia funguje aj vo Windows XP, Windows Vista, Windows Server a aj vo Windows 8.

Podporuje viacero jazykov a neustále sa pracuje na tom aby ich bolo viac. Ak ste sa rozhodli pre Rufus Windows download free, môžete ho mať v slovenskom, alebo českom jazyku. Nebudete potrebovať žiadny slovník na to, aby ste mohli na tomto programe pracovať.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
5 based on 15 votes
Názov programu
Rufus
Operačný systém
Windows xp, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10
Software Category
Utility & Ostatné, Systémové nástroje
Cena
FREE
Stránka výrobcu