PEŇAŽNÝ DENNÍK (jednoduché účtovníctvo)

Peňažný denník je program, ktorý sa zíde každému živnostníkovi, združeniu či organizácii, ktorá vedie účtovníctvo. Plnohodnotne nahradí účtovnú knihu a vy získate prehľad o hotovosti, bankových účtoch, o svojich príjmoch a aj výdavkoch.

Peňažný denník je program, ktorý sa zíde každému živnostníkovi, združeniu či organizácii, ktorá vedie účtovníctvo. Plnohodnotne nahradí účtovnú knihu a vy získate prehľad o hotovosti, bankových účtoch, o svojich príjmoch a aj výdavkoch.

Mať prehľad vo svojich účtoch je niekedy nad naše schopnosti. A to myslím domáce hospodárenie. Mať prehľad v rozpočte menšej a väčšej firmy môže byť ešte väčší problém. A práve s týmto problémom vám môže výrazne pomôcť jednoduchá a prehľadná aplikácia Peňažný denník. Tento program sa zíde aj fyzickým osobám či živnostníkom, ktorým daňová evidencia nie je cudzia a rozhodli sa ňou nahradiť vedenie účtovníctva.

 

Jednoduché účtovníctvo

Mnohých šikovných ľudí od podnikania odrádza práve účtovníctvo. Jednoduché účtovníctvo nie je tak zložité ako by sa zdalo. V podstate ide o zistenie zisku počas sledovaného obdobia. Napríklad na začiatku podnikania máte niekoľko tisíc euro a po mesiaci máte o niekoľko euro viac – idete do plusu, máte zisk. Ak je ale na konci sledovaného obdobia váš majetok menší ako na začiatku máte stratu.

Jednoduché účtovníctvo a peňažný denník sú dve záležitosti ktoré idú ruka v ruke. Peňažný denník je v podstate účtovná kniha, ktorá udrží prehľad vo vašich financiách – vo výdavkoch a aj príjmoch. Prehľad o svojich výdavkoch a príjmoch máte takto vždy po ruke. Tento denník môžete viesť formou klasickej účtovnej knihy, alebo vo forme aplikácie, ktorá vám výrazne celé účtovníctvo uľahčí.

Do peňažného denníka zapíšete svoje výdavky aj príjmy a po určitom sledovanom období (môžete si ho pre lepší prehľad určiť sami – raz za mesiac, raz za týždeň,… raz za rok). Možno si teraz myslíte, že si peňažný denník ŠEVT môžete kúpiť, ale aplikáciu v počítači máte zadarmo – tak prečo to nevyužiť? Je pravdou, že toto tlačivo si môžete aj vytlačiť, ale ide o prácu navyše, ktorá vás oberie o pár minút vášho času.

 

Peňažný denník online

Aplikáciu peňažného denníka si môžete stiahnuť do svojho počítača. Prehľad o strate a zisku máte takto stále. Pokiaľ ale nechcete nič sťahovať môžete si viesť peňažný denník online. Následne, aby ste mali potrebné papiere stačí ak si peňažní denník tlačivo vytlačíte.

Vedenie účtovníctva, prehľad v sklade, fakturácia, evidovanie jázd autom, pracovných ciest, a množstvo ďalších užitočných funkcií pre živnostníkov nájdete v peňažných denníkoch online, ale aj v aplikáciách, ktoré si stiahnete do počítača. Nemusíte sa trápiť zdĺhavým prepisovaním faktúr. Faktúru takto vystavíte jednoducho a rýchlo, nech ste kdekoľvek. Tento typ peňažného denníka má veľkú výhodu – je s vami všade, kde je pripojenie na internet – 24 hodín denné a celých 7 dní v týždni. Pri pripojený na verejné Wi –Fi siete je ale lepšie ak si prostredníctvom VPN siete vytvoríte dostatočné súkromie (aby vám nik cudzí do účtov náhodou nenazrel)

 

Peňažný denník (zdarma)

Daňová evidencia, jednoduché účtovníctvo, faktúry,… to všetko je množstvo papierov a udržať si v nich prehľad môže byť náročné. S aplikáciou peňažného denníka si udržíte prehľad vo všetkých vašich účtoch. Môžete si peňažný denník stiahnuť zdarma a okrem prehľadu získate aj oveľa viac času, ktorý by ste inak venovali práve účtom. .

Tento program využijú nie len živnostníci či fyzické osoby, ale aj rôzne združenia. Preto sa s nimi môžete stretnúť takmer všade, kde sa rozhodli mať v účtovníctve prehľad a poriadok a teda môžete natrafiť aj na peňažný denník občianskeho združenia.

Peňažný denník excel – ak vás pri tomto názve napadol program od Microsoftu Microsoft Office máte takmer pravdu. Tabuľky, ktoré neraz živnostníci potrebujú nájdete aj v aplikácii peňažného denníku. Nemusíte vytvárať v programe Excel tabuľky, ktoré vám budú vyhovovať. Môžete ich získať v práve v tejto aplikácii.

 

Peňažný denník SZČO

Samostatne zárobkovo činné osoby, teda živnostníci si potrebujú viesť účtovníctvo v peňažnom denníku. Preto by ste ponuku „peňažný denník stiahnuť zdarma“ nemali prehliadnuť.

Pri práci s denníkom môžete využiť možnosť opakovaných zápisov (ak pravidelne platíte istú sumu), môžete členiť stĺpce a čokoľvek vždy opraviť či upraviť. Peňažný denník SZČO všetko automaticky prepočíta a prepíše. Táto aplikácia si poradí aj s evidenciou bankových účtov (vkladov aj výberov). Tento denník je potrebné viesť každý rok. Preto sa u vás môžu nakopiť

  • peňažný denník 2018
  • peňažný denník 2019
  • a budúci rok vám pribudne peňažný denník 2020

Môžete si ich stiahnuť a začať si viesť účtovníctvo v počítači, alebo doň prepísať aj predchádzajúce účtovné obdobie. Nakladanie s financiami, prehľad nad ziskom či stratami si pokojne môžete ukladať aj ako peňažný denník PDF. Následne ho môžete kedykoľvek vytlačiť.

 

Peňažný denník VZOR

Ak ste do prehliadača zadali výraz: peňažný denník ako  vyplniť isto vám Google, alebo iný prehliadač ponúkol množstvo výsledkov. Ak s týmto vedením účtovníctva len začínate mali by ste si skôr vyhľadať a prezrieť jednoduché účtovníctvo pre samoukov. Nebudete musieť platiť účtovníčku a vďaka samostatnosti si budete  viesť účtovníctvo osobne.

Peňažný denník vyplnený vzor vám môže tiež napomôcť v tom, ako tento denník vypĺňať. A ak si predsa len nie ste istí a ohľadom financií a spravovania účtov by ste sa radšej obrátili na odborníkov pokojne tak urobte, Môžu vám poradiť, pomôcť a aj vás naučiť  ako účtovať peňažný denník.

Prečo si mám stiahnuť Peňažný denník? 👍

Program Peňažný denník udrží prehľad vo vašich financiách. Získate prehľad o svojich výdavkoch aj príjmoch. Môžete ho pokojne vymeniť za papierová účtovníctvo, ktoré môže byť pre vás neprehľadné.

Ako vyplniť Peňažný denník? 📄

V programe Peňažní denník môžete evidovať všetko čo potrebujete, daňové priznania, faktúry, výdavky, príjmy a veľa ďalšieho. Zároveň vám umožní vytvárať jednoducho pár kliknutiami faktúry, ktoré stačí len vytlačiť, alebo rovno poslať emailom zákazníkom.

Využijú tento program aj SZČO? 👨‍💻

Tento program využijú aj živnostníci, malí aj väčší podnikatelia. Nemusíte vyhľadávať program Peňažný denník SZČO, môžete si zadarmo stiahnuť ten, ktorý vám ponúkame. Je vhodný aj pre neziskové organizácie alebo občianske združenia, ktoré si chcú udržať prehľad v účtoch

Je Peňažní denník vhodný na jednoduché účtovníctvo? ✅

Program Peňažný denník je ideálnym programom na vedenie jednoduchého účtovníctva. S ním budete mať všetky svoje finančné operácie pod kontrolou, budete vedieť aké sú vaše náklady a zisky za sledované obdobie.

ZHRNUTIE
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
4.5 based on 16 votes
Názov programu
Peňažný denník
Operačný systém
Windows
Software Category
Podnikanie & Kancelária
Cena
FREE