KROKOMER (PEDOMETER) do MOBILU

KROKOMER, alias PEDOMETER je zariadenia, či aplikácia, ktorá počíta vaše kroky a nie len to. Vďaka ním máte prehľad aj o tom koľko ste schudli, prešli a koľko kalórií ste spálili.

 

Každý deň by sme vo vlastnom záujme mali urobiť 10 tisíc krokov. Pre niekoho veľa, pre niekoho málo. Možno si to ani neuvedomujete, ale aj napriek tomu, že sa vám toto číslo zdá prehnané toľko krokov denne urobíte. Nemusíte počítať každý krok a pamätať si koľko krokov prejdete na autobusovú zastávku, alebo koľko krokov spravíte v práci keď si idete urobiť kávu. Za vás to bude počítať krokomer.

 

Čo je PEDOMETER?

Pedometer, alebo inak povedané krokomer je prenosný prístroj, ktorý monitoruje váš pohyb. Vďaka tomu vie počítať koľko krokov ste prešli. Ráno, ako vstanete z postele ho zapnite, vynulujte a celý deň noste pri sebe. Pedometer bude počítať koľko krokov ste počas dňa urobili a večer zistíte, že tých spomínaných 10 tisíc krokov nie je náročné urobiť.

Tieto elektronické, či elektromechanické zariadenia často krát nájdete pod názvom chytré náramky. Ak hľadáte krokomer na behanie, či plávanie siahnite po krokomer Samsung či Huawei krokomer – sú to náramky, v ktorých je špičková technológia a množstvo užitočných funkcií, ktoré využijete ak to s cvičením myslíte vážne. Tieto náramky okrem počtu krokov merajú aj dĺžku, ktorú ste prešli, snímajú frekvenciu srdca, vedia počítať kalórie, ktoré ste pohybom spálili,…

Súčasťou krokomerov sú bluetooth, GPS, gyroskop, barometer, dokonca si na nich môžete nastaviť plán tréningu, prípadne vás upozornia ak dlhší čas nepodávate žiadny výkon. Môžete ich prepojiť s vašim telefónom – neujde vám tak žiaden hovor, či sms správa. Dôležité ale je aby bol krokomer kompatibilný s operačným systémom vášho telefónu. Isto nájdete vhodný krokomer iOS, alebo krokomer android, ktorý sa bude dať zosynchronizovať s vašim mobilom (v opačnom prípade by ste museli vymeniť android za iPhon, alebo opačne)

 

 Ako funguje krokomer aplikácia?

Chytré náramky vám pomôžu udržať sa vo forme. Tie ale niečo stoja, stačí zadať do vyhľadávača krokomer cena a v závislosti od funkcií, ktoré náramok obsahuje zistíte, že cena sa pohybuje od 25 až do 150 e – aj dosť veľa ak to  cvičením nemyslíte vážne.

Krokomer sa dá spojiť s telefónom, ale môžete mať aj krokomer v telefóne. Ak neplánujete pravidelne podávať vrcholové športové výkony mobilné aplikácie sú pre vás najlepším riešením. Vďaka vstavanému senzoru sleduje aplikácia váš pohyb. Aby boli výsledné údaje správne a presné je potrebné zadať do nastavení správne údaje –  každá dobrá krokomer aplikácia zdarma bude od vás chcieť tieto informácie. V mobiloch máme rôzne aplikácie a hry, mať jednu aplikáciu, ktorá vás udrží fit určite nie je na zahodenie.

Pomocou vstavaného senzoru môžu niektoré aplikácie rozoznať šport, ktorý práve vykonávate a prispôsobia tomu výpočet spálených kalórií. Nepresného merania sa obávať nemusíte – aplikácia funguje aj bez pripojenia. Krokomer bez internetu môžete používať aj vonku pri behu alebo cestou do práce. Na to aby správne aplikácia fungovala nie je potrebné pripojenie na internetovú sieť.

 

Hlavné funkcie krokomeru

Krokomer v mobile sa určite zíde ľuďom, ktorí chcú mať prehľad o svojej kondičke. Poskytne vám základné informácie ohľadom vášho tepu, meria koľko metrov, či kilometrov ste prešli, koľko krokov ste urobili a koľko kalórií ste spálili. Tieto funkcie by mali mať všetky krokomer aplikácie zdarma.

  • vypočíta dĺžku vášho kroku a menšie kroky vám nebude počítať
  • vypočíta vám správnu tepovú frekvenciu, vďaka ktorej budete spaľovať kalórie
  • podľa pohybu zistí aký šport práve vykonávate (skákanie, hula hop, eliptický trenažér, tanec, joga, posilňovanie, …) a na základe tohto zistenia vypočíta koľko kalórií práve strácate
  • kroky počíta nepretržite.
  • Rozozná kedy spíte (telefón sa nehýbe) a zistí ako dlho sa odpočinku venujete.

Mobilné aplikácie obsahujú množstvo rôznych funkcií a je len na vás, ktoré z nich využijete. Dôležité je, aby boli kompatibilné s vašim mobilným telefónom. Ak používate iPhone vyhľadajte si aplikácia krokomer iPhone, alebo krokomer android.

 

Nastavenie krokomeru

Najlepšia krokomer aplikácia by mala obsahovať pre vás dôležité funkcie. Pre každého z nás sú to ale iné funkcie. Medzi tie najzákladnejšie určite ale patrí počítanie krokov, počet spálených kalórií, úbytok na hmotnosti a frekvencia srdca.

Aby ste získali čo najpresnejší krokomer je potrebné zadať pri nastavení aplikácie základné údaje (výška, váha, pohlavie, vek,…). Na tomto základe je aplikácia schopná presne spracovať údaje. Výpočet spálených kalórií, počet krokov, zmerať akú vzdialenosť ste prešli. V závislosti od druhu aplikácie môžete každý deň aplikáciu vynulovať a počítať kroky od znova. Namerané údaje sa ukladajú a vy získate prehľad kedy a koľko ste prešli, o koľko kalórií ste prišli a pod.

Existuje množstvo druhov aplikácií, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo. Pri jej výbere si dajte pozor na to, či bude aplikácia fungovať aj bez pripojenia na internet. Krokomer do mobilu bez internetu môžete bez obáv z nepresného merania používať aj vonku pri behaní či bicyklovaní. Tieto aplikácie nevyžadujú žiadne osobné údaje, nemusíte sa nikam prihlasovať a ani nič verejne zdieľať. Vaše súkromie je s touto aplikáciu v bezpečí.

 

Ako stiahnuť pedometer do mobilu

Pokiaľ neplánujete investovať do chytrých náramkov môžete si stiahnuť krokomer aplikáciu zdarma do svojho mobilu. Pri výbere sa v prvom rade orientujte podľa operačného systému vášho telefónu. Krokomer android by vám nefungoval v iPhone a platí to aj opačne. Ak máte iPhone hľadajte krokomer iOS.

Takže, ako stiahnuť pedometer do mobilu? Aj keď krokomer bez internetu funguje,  na jeho stiahnutie potrebujete pripojenie na sieť. Následne stačí kliknúť na odkaz, stiahnuť si aplikáciu, vyplniť pár údajov a začať ju používať.

 

Doporučujeme mobilnú aplikáciu

Ak ste Android užívateľ odporújčáme vám mobilnú aplikáciu Step Counter – Pedometer Free & Calorie Counter. Link na stiahnutie nájdete v tomto příspvěku na DownloadWik.com, táto aplikácia má na Google Play cez 265 tis. stiahnutie.

Je Krokomer zadarmo?

Áno, aplikáciu Krokomer si môžete stiahnuť a používať zadarmo bez obmedzenia. Stále máte prístup ku všetkým funkciám aplikácie a môžete ju plnohodnotne používať.

Je aplikácia Krokomer presná?

Aplikácia Krokomer je presná približne rovnako ako fit náramky. Aj pri nich sa môže stať, že vám nezapočítajú všetky kroky, ktoré za deň urobíte. Ak si budete kroky počítať a porovnáte to s aplikáciou a fit náramkom môžete mať rozdielne čísla. Rozdiel ale bude minimálny (možno ani nie 10 krokov). Dôvod je jednoduchý, Mobilný telefón nemusíte mať vždy pri sebe, fit náramok zas môže ako krok zaznamenať aj rýchlejší pohyb rukou. Pri športe sa ale za najpresnejší krokomer považuje fit náramok.

Ako funguje Krokomer?

Aplikácia Krokomer zaznamenáva pohyb mobilného telefónu. Ide o pomerne jednoduchú aplikáciu, ktorá zaznamená pohyb mobilu a vyhodnotí ho ako krok. Pri aplikáciách je ale dôležité aby ste mali mobil stále pri sebe. Ak máte Krokomer prepojený s fit náramkom táto povinnosť odpadá a potrebné údaje (počet krokov, počet prejdených km,...) zaznamenáva náramok. V aplikácii sa namerané hodnoty zobrazí až po jej synchronizácii z náramkom.

Prečo je dobré mať Krokomer v mobile?

Mobilný telefón máme stále pri sebe. S aplikáciou Krokomer v mobile zistíte približne koľko krokov za deň urobíte, ako na tom ste s kondíciou a možno vám aj zodpovie na otázku prečo sa niektoré dni cítite unavene.

ZHRNUTIE
software image
Hodnotenia DownloadWik
1star1star1star1star1star
Hodnotenia užívateľov
3 based on 48 votes
Názov programu
Step Counter - Pedometer Free & Calorie Counter
Operačný systém
Android
Software Category
Mobilní app
Cena
FREE