Ako zdieľať svoju polohu? NÁVOD

Na zdieľanie polohy môžete mať viac dôvodov, Či už chcete vedieť kde sa druhá osoba nachádza, či dorazila do cieľa alebo sa s ňou máte stretnúť a neviete kde sa nachádza… Zistiť polohu človeka môžete len vďaka tomuto zdieľaniu. Vedieť ako zdieľať polohu na iPhone či Androide sa vám preto môže kedykoľvek zísť. Nezabúdajte, že zrušiť zdieľanie polohy môžete kedykoľvek.

 

Ako zdieľať polohu

Existuje množstvo aplikácií na zdieľanie polohy. Možno niektoré z nich už máte aj v mobilnom telefóne a o tejto ich funkcii ani len netušíte. Zdieľanie polohy nie je anonymné a nemôžete niekoho sledovať bez toho aby o tom vedel. Zdieľanie polohy musí povoliť.

 

Google Maps

Aplikáciu Google Maps má v mobilnom telefóne množstvo užívateľov. Cez túto aplikáciu môžete zdieľať polohu celkom jednoducho. Ako zdieľať polohu na Google Maps?

Otvorte aplikáciu Google Maps a prejdite do svojho profilu. Z ponuky vyberte „Zdieľanie polohy“ a povoľte aplikácii prístup ku kontaktom. Následne si vyberte ako dlho chcete polohu zdieľať (1, 2, …hodiny) prípadne môžete zdieľanie polohy vypnúť. Zdieľať polohu Google Maps je jednoduché a rýchle. Ak túto aplikáciu máte stiahnutú v mobile máte vyriešený problém ako zdieľať polohu iPhone či Androide.

 

Nájsť

Ako zdieľať polohu na iPhone? V iPhone máte od výroby inštalovanú aplikáciu Najsť (Nájsť môj iPhone, Nájsť priateľov). Aplikáciu otvorte a na spodku zoznamu kontaktov kliknite na Zdieľanie polohy. Následne napíšte telefónne číslo alebo Apple ID osoby, s ktorou chcete zdieľať polohu.

Ako zdieľať polohu na WhatsApp? Otvorte si aplikáciu WhatsApp a otvorte Nastavenia. Nájdite položku Súkromie a klepnite na ňu. V tejto časti nájdete možnosť Okamžitá poloha.

 

Zdieľanie polohy aplikácie

Rozmýšľate ako na zdieľanie polohy ak tieto aplikácie nemáte? Ako zdieľať polohu cez telefón? Zdieľať polohu na Facebooku alebo Messengeri nie je náročné. Aby ste mohli zdieľať polohu na Messenger potrebujete otvoriť chat, s ktorým chcete polohu zdieľať. Následne kliknite na štyri bodky v dolnom rohu a vyberte možnosť Poloha. Povoľte prístup k polohe a kliknite na tlačítko Začať zdieľať aktuálnu polohu.

Zdieľanie polohy cez aplikáciu Messenger sa po hodine automaticky vypne ale môžete ho ukončiť aj skôr.

Ďalšou aplikáciou na sledovanie polohy Android či iného zariadenia môže byť aj aplikácia Mapy.cz či množstvo iných aplikácií, ktoré sledujú telefónne číslo. Ak sa rozhodnete zdieľať polohu na Mapy.cz je potrebné aby túto aplikáciou mala v mobilnom telefóne inštalovanú aj osoba, s ktorou polohu zdieľate.

Ak zdieľanie polohy iPhone alebo Android nefunguje zatvorte aplikáciu a nastavte zdieľanie polohy znova. Ak to nepomôže bude najlepšie ak použijete inú aplikáciu. Na zdieľanie polohy je najlepšie použiť aplikácie, ktoré už má väčšina ľudí v mobilnom telefóne.

Summary
Description
Rozmýšľate ako zdieľať polohu s inou osobou? Na zdieľanie polohy môžete použiť množstvo aplikácií, ktoré už v telefóne máte. Aplikácie na komunikovanie, chatovanie ale aj rôzne navigácie funkciu zdieľania polohy už majú. Stačí j len nájsť.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako spárovať chytrý náramok s mobilom? NÁVOD
Najlepšie aplikácie na zdieľanie obrazovky na TV