Ako zapnúť / vypnúť ANONYMNÝ REŽIM v PREHLIADAČI? Návod

Na surfovanie na internete potrebujete internetový prehliadač. Všetko čo na internete vyhľadáte, pozriete a ktoré stránky navštívite sa uchováva v histórii prehliadania. Ak ale používate anonymný režim zanecháte v počítači výrazne menej stôp. Prezradíme vám ako zapnúť anonymný režim aj ako vypnúť anonymný režim.

 

Čo je to anonymný režim

Anonymný režim vám umožní surfovať na internete bez toho aby ste po sebe zanechali v počítači množstvo stôp. Vaša aktivita na internete sa nikde nezaznamenáva. Prehliadač neukladá históriu prehliadania, ani údaje, ktoré v tomto režime zadávate do formulárov. Čo sa týka súborov cookies a dát webov tie sa uchovávajú len počas prehliadania internetu. Hneď ako vypnete anonymný režim odstránia sa.

 

Ako zapnúť anonymný režim

Anonymný mód v prehliadači si môžete zapnúť kedykoľvek chcete. V súčasnosti ho nájdete takmer v každom prehliadači. Nebolo tomu tak vždy. Prvýkrát sa režim inkognito (anonymný režim) objavil v prehliadači Safari. Zapnúť anonymný režim Safari si môžete už od roku 2005. Keďže si túto funkciu užívatelia rýchlo obľúbili dostala sa aj do ďalších prehliadačov.

 

Ako zapnúť anonymný režim v Google

Zapnúť anonymný režim Google je jednoduché. Otvorte prehliadač a kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu. Z ponuky vyberte položku „Nové okno inkognito“.

Ak chcete otvoriť anonymné okno Chrome môžete na to použiť aj klávesovú skratku. Tá platí pre Windows, Linux a operačný systém Chrome. Stlačte klávesy Ctrl + Shift + n.

Ako zapnúť anonymný režim na macu – otvorte prehliadač a stlačte klávesy command + Shift + n. Spustiť anonymný režim Safari môžete aj kliknutím na položku „Súbory“. Z ponuky kliknite na „Nové súkromné okno“.

Anonymný režim Edge zapnete podobným spôsobom. Otvorte prehliadač Edge a kliknite na „Nastavenia“ (tri bodky). Z ponuky vyberte položku „Nové okno v režime InPrivate“.

Podobným spôsobom zapnete anonymný režim takmer v každom prehliadači. Faktom je, že môže mať rôzne názvy. Kým niekde to je režim Inkognito, inde to môže byť súkromné okno, režim InPrivate a podobne. Je jedno či chcete zapnúť anonymný režim Opera alebo chcete zapnúť anonymný režim Apple. Postup je rovnaký.

 

Ako zapnúť anonymný režim na mobile

Zapnúť anonymný režim na mobilnom telefóne je rovnaké ako v počítači. Otvorte prehliadač a kliknite na tri bodky. Vyberte možnosť „Nové okno inkognito“ a máte to. Takto môžete zapnúť anonymný režim iPhone aj na Androide.

Ak chcete vypnúť anonymný režim iPhone alebo Androidu stačí len prepnúť karty. Kliknite v pravom hornom rohu na ikonu kariet (štvorček). Takto môžete prepínať medzi bežným režimom a režimom inkognito.

 

Ako vypnúť anonymný režim

Ako zapnúť anonymný režim na PC už viete. Vypnutie je ešte jednoduchšie. Anonymné okno zavriete ak kliknete na znak krížiku „x“ v pravom hornom rohu okna.

 

História v anonymnom režime

Čo robí anonymný režim? Umožní vám prezerať internet bez toho aby vašu aktivitu zaznamenal do histórie prehliadania. To ale nie je úplne pravda. K vašej histórii prehliadania sa môžu dostať poskytovatelia internetových služieb či subjekty tretích strán. Ak chcete zobraziť históriu v anonymnom režime môžete tak urobiť prostredníctvom CMD, na úrovni siete alebo z protokolov smerovača.

Summary
Ako zapnúť / vypnúť anonymný režim v prehliadači? Návod
Article Name
Ako zapnúť / vypnúť anonymný režim v prehliadači? Návod
Description
Ak viete ako zapnúť anonymný režim nemusíte sa obávať ukladania vašej aktivity na internete v histórii prehliadača. Poradíme vám ako tento režim zapnúť, ako ho vypnúť a aj ako na anonymné okno v mobilnom telefóne.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako správne nastaviť 2 monitory? NÁVOD
Ako písať písaným písmom vo Worde? NÁVOD