Ako obnoviť WhatsApp? NÁVOD

WhatsApp je jednou z najpoužívanejších komunikačných aplikácií na svete. Prostredníctvom aplikácie môžete s priateľmi komunikovať, písať si správy alebo telefonovať. Ak ale meníte telefón, alebo ste si náhodou vymazali správy o ktoré nechcete prísť príde vhod vedieť ako na obnovu chatu WhatsApp. Obnoviť WhatsApp nie je ťažké a zvládne to naozaj každý.

Previesť WhatsApp do nového telefónu nie je len otázkou stiahnutia aplikácie. Určite oceníte ak sa do nového zariadenia dostane s aplikáciou aj celá konverzácia z tejto aplikácie.

 

Ako obnoviť WhatsApp

Rozmýšľate nad tým ako obnoviť chat WhatsApp? Ak ste si komunikáciu zálohovali je do ľahké. Pokiaľ ste zálohovanie nenastavili komunikáciu sa vám obnoviť nepodarí.

Stále si ale môžete obnoviť chat WhatsApp z lokálnej zálohy. Nezískate tak síce celý chat. V lokálnej zálohe sa ukladá len komunikácia za posledný týždeň.

 

Ako obnoviť zálohu WhatsApp z Google

Na obnovenie zálohy WhatsApp z Disk Google stačí ak máte rovnaké telefónne číslo a Google účet ako keď ste vytvárali zálohy. V mobilnom telefóne otvorte app WhatsApp a overte svoje číslo. Následne kliknite na „Obnoviť“. Po obnovení kliknite na „Ďalej“ a vaša komunikácia by sa mala objaviť. Hneď po obnovení chatu sa budú obnovovať aj súbory. Nemusíte sa tak trápiť otázkou „ako obnoviť fotky z WhatsApp či iné súbory?“. Všetko čo ste zálohovali sa obnoví.

Ak si aplikáciu nainštalujete bez obnovenia zálohy spustí sa automatická obnova z lokálnej zálohy. WhatsApp obnovenie zo zálohy ale nebude úplné. V lokálnej zálohe nájdete len zálohu maximálne 7 dní dozadu. Obnoviť históriu chatu WhatsApp môžete pomerne jednoducho. V telefóne prejdite do „Moje súbory“, kliknite na „interné úložisko“ alebo SD kartu (ak ju váš telefón má) a prejdite na „WhatsApp – Databases“. Skopírujte súbor zálohy do položky „Databases“ v úložisku nového mobilného telefónu.

Teraz stačí len stiahnuť si aplikáciu WhatsApp, otvoriť ju, overiť telefónne číslo a kliknúť na „Obnoviť“.

Týmto spôsobom sa vám podarí obnoviť históriu konverzácie WhatsApp len z pár dní dozadu. Ak chcete obnoviť správy na WhatsApp všetky mali by ste si ich zálohovať na Disk Google.

 

Záloha správ WhatsApp

Otvorte aplikáciu a klinite na tri bodky. Z ponuky vyberte „Nastavenia – Chaty“. Teraz kliknite na „Zálohovanie chatov“ a vyberte účet, v ktorom sa má komunikácia zálohovať.

Takto si môžete presunúť WhatsApp s celou komunikáciou do nového zariadenia. Uložiť WhatsApp na Google je jednoduché. Rovnako jednoduché je aj obnovenie chatu WhatsApp. Môžete si vybrať ako často sa má zálohovanie vykonať.

Pokiaľ si nechcete komunikáciu zálohovať môžete tu zrušiť zálohovanie WhatsApp.

Ako obnoviť zmazané správy na WhatsApp? Zo zálohy. Správy, ktoré v komunikácii vymažete ale už bola urobená záloha môžete týmto spôsobom obnoviť. Pokiaľ bola záloha prepísaná obnova zmazaných správ WhatsApp už nie je možná.

Kde je záloha WhatsApp? Chaty z aplikácie sa zálohujú na Disk Google. Vďaka tomu sa k zálohe môžete dostať aj z nového zariadenia. Ak ste si ale vytvorili len lokálnu zálohu nájdete ju v lokálnom úložisku alebo na SD karte v zariadení. Ako preniesť správy WhatsApp z jedného mobilného telefónu na druhý sme vám už popísali vyššie.

Obnova WhatsApp v iPhone je rovnaká ako obnova zálohy WhatsApp v Androide. V tomto prípade je ale záloha chatov v iCloude.

Summary
Ako obnoviť WhatsApp? NÁVOD
Article Name
Ako obnoviť WhatsApp? NÁVOD
Description
Chcete vymeniť starý telefón za nový ale nechcete prísť o chaty vo WhatsApp? Ak si konverzáciu zálohujete obnoviť WhatsApp môžete v novom mobilnom telefóne pár klinutiami. Poradíme vám ako obnoviť zmazané správy a históriu chatu.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako obnoviť Viber účet aj Viber správy? NÁVOD
Ako stiahnuť konverzáciu z Messengeru? NÁVOD