Ako napísať SYMBOL EURA na klávesnici? NÁVOD

Napísať symboly mien na počítači môže byť trochu náročnejšie. Dolár, libra alebo euro nemajú na klávesnici samostatné klávesy ale ak viete ako na to môžete ich napísať. Ako vyzerá znak eura alebo aký má libra znak istotne viete. Viete ako ich napísať na klávesnici počítača? V tomto článku sa dočítate ako napísať znak eura na počítači.

 

Znak eura

Euro je mena 20 krajín Európskej únie. U nás je táto mena zavedená od roku 2009. Keďže eurá používame už takmer 15 rokov mali by ste vedieť ako znak euro napísať aj na počítači. Ako sa značí euro? Znak tejto meny určite dobre poznáte €.

Aj keď ide o druhú najpoužívanejšiu svetovú menu znak eura na klávesnici nenájdete. Ako sa značí euro? Znak tejto meny dobre poznáte € Môžete ho ale napísať viacerými spôsobmi.

 

Symbol euro

S potrebou napísať symbol eura na počítači sa môžete stretnúť pomerne často. Nemusíte sa obávať. Tento znak môžete napísať na počítači jednoducho a rýchlo. Prezradíme vám ako napísať znak euro vo Windows ale aj ako napísať znak eura na macbooku.

 

Klávesová skratka

Potrebujete napísať znak eura na PC ale neviete ako na to? Klávesová skratka pre euro je naozaj veľmi jednoduchá a aj si ju ľahko zapamätáte. Stlačte kláves AltGr (pravý Alt) a kliknite na kláves s písmenom E

  • AltGr + E – €

Nejde o jediný spôsob ako napísať euro na slovenskej klávesnici. Ak máte samostatnú numerickú klávesnicu môžete ho napísať pomocou ASCII kódu.

 

ASCII kód

ASCII tabuľka je tabuľka špeciálnych znakov a symbolov, ktoré môžete napísať pomocou kláves Alt alebo AltGr a numerickej klávesnici. Ak poznáte správny kód môžete napísať množstvo rôznych symbolov. Ako sa píše znak Euro pomocou ASCII kódu?

Stlačte kláves Alt (ľavý Alt) a postupne klikajte na numerickej klávesnici na čísla 0, 1, 2 a 8. Hneď ako pustíte kláves Alt zobrazí sa znak eura.

  • Alt + 0128 – €

 

Znak eura Word

Symbol eura môžete pomocou vyššie spomínaných spôsobov aj do dokumentu. Okrem nich môžete využiť aj položku „Symbol“, ktorú v textových editoroch nájdete. V programe Word sa nachádza v časti „Vložiť“ v pravo v hornej lište. Otvorte položku Symbol a nájdite v ňom skratku eura.

 

Program Mapa znakov

Ak používate počítač s operačným systémom Windows máte v ňom program Mapa znakov. Nájdite ho a otvorte. V tabuľke vyhľadajte symbol eura a vložte ho na miesto kde potrebujete.

 

Ako napísať € v Mac?

Ani na počítačoch s operačným systémom Mac klávesnicu pre znak eura nenájdete. Môžete ho ale jednoducho napísať. Znak eura na Mac napíšete ak stlačíte kláves Alt (option) a kliknete na kláves s písmenom R

  • Alt + r – €

 

Kopírovanie

Posledným a aj ľahkým spôsobom ako napísať symbol eura tam kde potrebujete je nájsť si ho na internete. Označte znak eura myšou a stlačte klávesy Ctrl + C. Teraz umiestnite kurzor na miesto, kde chcete znak vložiť a stlačte klávesy Ctrl + V.

Euro je druhou najdôležitejšou menou na svete, hneď po americkom dolári. Viete aký má dolár znak a ako ho napísať na počítači? O tom ale v ďalšom článku.

Summary
Ako napísať SYMBOL EURA na klávesnici? NÁVOD
Article Name
Ako napísať SYMBOL EURA na klávesnici? NÁVOD
Description
Druhá najznámejšia a najpoužívanejšia mena na svete je po doláre euro. Keďže ide aj o menu, ktorú používame príde vhod vedieť ako symbol eura napísať na klávesnici. Poradíme vám viac spôsobov ako na to.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako napísať anglickú libru na klávesnici? NÁVOD Ł
Ako napísať zvislú čiaru na klávesnici? NÁVOD