Ako napísať paragraf na klávesnici? NÁVOD

Napísať špeciálny znak alebo symbol na klávesnici počítača môže byť niekedy dosť náročné, hlavne ak nepoznáte konkrétne klávesové skratky alebo ASCII kód. Jedným z týchto znakov je aj značka paragrafu. Paragraf je symbol, s ktorým sa môžete bežne stretnúť. Neraz sa stretnete aj s nutnosťou napísať ho do dokumentu. Ako napísať paragraf?

 

Paragraf na klávesnici

Ako sa píše paragraf asi všetci viete, aj to ako napísať paragraf ručne. Viete ale ako napísať paragraf na PC? Existuje niekoľko spôsobov ako tento symbol napísať. Ak si dobre prezriete klávesnicu nájdete paragraf znak na klávesnici. Nájdete ho vpravo, na klávese spolu s ďalšími znakmi ako výkričník a úvodzovka. Napísať paragraf vo Worde alebo v inom programe je tak úplne jednoduché. Stačí len kliknúť na kláves.

Rovnako jednoducho môžete napísať paragraf na macu. Stačí len jedno kliknutie na kláves so symbolom paragrafu.

 

Ako urobiť paragraf na klávesnici

Klávesová skratka paragraf nie je. Ale môžete tento symbol napísať iným spôsobom, napríklad pomocou ďalších programov. Jedným z nich je textový editor. Vo Worde ale aj iných textových editoroch nájdete položku „Symboly“. Nájdite ju a v tabuľke vyberte znak paragrafu. Týmto spôsobom môžete zadať znak priamo do dokumentu bez toho aby ste použili na zadanie paragrafu klávesnicu.

Mapa znakov je ďalší program, ktorým môžete správne napísať paragraf na notebooku. Využiť tento program môžete len ak máte v počítači operačný systém Windows. Do vyhľadávacieho poľa napíšte výraz „Mapa znakov“ a otvorte program. V tabuľke nájdite znak paragrafu a vložte ho na miesto kde potrebujete.

 

ASCII kód

Ako napísať paragraf na klávesnici pomocou ASCII kódu? Pri zadávaní znakom prostredníctvom ASCII kódu potrebujete poznať kód pre konkrétny znak. Pre symbol paragrafu existujú dva kódy.

Alt + 0167 – stlačte kláves Alt a postupne kliknite na číslice 0, 1, 6 a 7 – §

Alt + 21 – stlačte kláves Alt a postupne klikajte na číslice 2 a 1 – §

Aby ste mohli správne napísať paragraf pomocou ASCII kódu potrebujete samostatnú numerickú klávesnicu.

 

Ako napísať paragraf na mobile

Znak paragrafu Android – na klávesnici kliknite na okienko „123“. V tejto časti klávesnice kliknite na symboly (nad okienkom 123). V dolnej časti nájdete znak paragrafu.

Znak paragrafu iPhonenapísať znak paragrafu na iPhone je rovnako jednoduché. Klávesnicu prepnite na číselnú (kliknite na „123“). Teraz nájdite symbol & (ampersant) a chvíľu ho podržte. V rozšírenej ponuke sa zobrazí aj znak paragrafu.

Ako sa píše paragraf na klávesnici počítača či notebooku už viete. Aj keď neexistuje pre paragraf klávesová skratka existuje viacero spôsobov ako ho napísať. Rovnako jednoducho môžete tento symbol zadať aj na mobilnom telefóne.

Summary
Ako napísať paragraf na klávesnici? NÁVOD
Article Name
Ako napísať paragraf na klávesnici? NÁVOD
Description
Neviete ako napísať paragraf na klávesnici počítača alebo notebooku? Poradíme vám viac spôsobov ako tento symbol napísať do dokumentu či tabuľky. Poradíme vám aj kde symbol paragrafu nájdete v mobilnom telefóne.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako napísať šípku na klávesnici? NÁVOD
Najlepšie programy na strih hudby