Ako napísať symbol obrátené lomítko na klávesnici? NÁVOD

Pri písaní dokumentov, prezentácií alebo vyplňovaní tabuliek sa často stretneme so znakmi a symbolmi, pre ktoré na klávesnici nie je kláves. Neznamená to ale, že ich pomocou klávesnice nedokážeme napísať. Ak práve teraz rozmýšľate ako napísať obrátené lomítko poradíme vám. Existuje niekoľko spôsobov ako obrátené lomítko napísať.

 

Obrátené lomítko \

Čo je lomítko a ako ho napísať na počítači asi viete všetci. Problém môže nastať ak potrebujete vedieť ako napísať lomítko na opačnú stranu. Obrátené lomítko, obrátená lomka, spätné lomítko alebo opačné lomítko je výraz pre jeden symbol. Ak si dobre prezriete klávesnicu tento symbol na nej nájdete. Pokiaľ ale neprepnete na anglickú klávesnicu nenapíšete ho. Prepnite klávesnicu. Napísať spätné lomítko na  anglickej klávesnici už nie je problém. Stačí len kliknúť na kláves (nachádzajú sa na ňom aj písmeno ú, hranatá a zložené zátvorka) a máte to.

Obrátené lomítko na notebook má aj ďalšiu klávesu. Nájdete ju hneď vedľa klávesy Shift. Sú na nej aj ďalšie znaky (hviezda, zvislá čiara a &). Ak chcete napísať obrátené lomítko týmto klávesom tiež musíte prepnúť klávesnicu na anglickú.

 

Klávesová skratka

Klávesové skratky sa často používajú na písanie rôznych znakov a symbolov. Ak potrebujete poznať pre obrátené lomítko klávesovú skratku máte vyhraté. Pri klávesových skratkách sa často používajú klávesy Alt, Alt Gr alebo Ctrl. Takže, aká je skratka pre spätné lomítko Alt….? Stlačte kláves Alt Gr (pravý Alt) a kliknite na písmeno Q: Alt Gr + Q. Hneď ako klávesy pustíte zobrazí sa obrátená lomka \

 

Obrátené lomítko ASCII

Pomocou ASCII kódu môžete napísať aj obrátené lomítko. Stlačte Alt (ľavý Alt) a postupne kliknite na numerickej klávesnici na číslice 9 a 2: Alt + 92 \

Lomítko naopak môžete do dokumentu napísať aj pomocou programu Mapa znakov, ktorý nájdete v každom operačnom systéme Windows. Využiť na to môžete aj položku Symboly, ktorú nájdete v každom lepšom textovom editore.

 

Ako napísať lomítko na MacBooku

Ako napísať obrátené lomítko na notebooku už viete. Ako ale napísať obrátené lomítko Mac? Príslušný kláves nájdete priamo na klávesnici hneď vedľa klávesu Shift.

 

Obrátené lomítko na mobile

Obrátené lomítko na mobile nájdete ak prejdete do numerickej klávesnice a tu kliknete na kláves so symbolmi. Ak lomítko na mobile nemáte skúste si stiahnuť inú klávesnicu do mobilného telefónu. Napríklad klávesnicu Microsoft SwiftKey Keyboard.

Ako sa robí obrátené lomítko? Prezradili sme vám viac spôsobov ako napísať lomeno doľava. Či už na to využijete klávesovú skratku, prepnutie klávesnice, ASCII kód alebo program záleží len od vás. Vždy máte možnosť napísať opačné lomítko klasickým skopírovaním ho z internetu. Nájdite si znak na internete, označte ho myšou a stlačte klávesy Ctrl + C. Teraz umiestnite kurzor tam, kde chcete znak napísať a stlačte klávesy Ctrl + V.

Summary
Ako napísať symbol obrátené lomítko na klávesnici? NÁVOD
Article Name
Ako napísať symbol obrátené lomítko na klávesnici? NÁVOD
Description
Potrebujete na klávesnici napísať obrátené lomítko ale neviete ako na to? Poradíme vám ako obrátené lomítko alebo aj spätnú lomku napísať na klávesnici či pomocou ASCII kódu alebo ako napísať obrátenú lomku na mobile.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako napísať symbol fajka na klávesnici? NÁVOD
Ako napísať symbol apostrof na klávesnici? NÁVOD